cart TWÓJ KOSZYK 0
wizytówka

Jak wybrać odpowiedni papier do wizytówek?

Zaprojektowanie i wydruk odpowiednich wizytówek to wielowektorowy proces, który jest znacznie bardziej złożony niż mogłoby się to wydawać. Ułożenie treści wizytówki oraz skomponowanie odpowiedniej szaty graficznej to dopiero połowa sukcesu. Sprytnie wykonana wizytówka powinna być zarówno czytelna, jak i trwała. Za ten ostatni czynnik odpowiada przede wszystkim odpowiedni właściwy papier na wizytówki, dzięki któremu przetrwa ona w idealnym stanie przez długi czas. Jaki papier do wizytówek należy wybrać, aby osiągnąć wymarzony efekt końcowy?

Czy papier do wizytówek powinien być kredowy czy satynowy?

Papier kredowy i papier satynowy to z całą pewnością dwa najpopularniejsze rodzaje papieru, wykorzystywanego przy druku wizytówek. Choć obydwa materiały cechują się wysoką jakością i elegancką prezencją, różnice między nimi sprawiają, że nie każdy projekt będzie prezentować się na nich tak samo dobrze.

Kredowy papier do wizytówek doskonale sprawdza się w przypadku do druku materiałów kolorowych. To papier powleczony i gładki, sprawiający wrażenie lekko śliskiego w dotyku. Ze względu na fakt, że bardzo dobrze komponuje się z kolorami, z powodzeniem stosować go można m.in. w branżach kreatywnych, gdzie wielobarwne detale są szczególnie mile widziane.

Papiery satynowe są niezwykle gładkie i cechują się lekko matową powierzchnią. Ze względu na wysoką jakość bieli arkuszy satynowych, doskonale sprawdzają się szczególnie w przypadku projektów wykorzystujących ograniczoną paletę barw. Minimalistyczne szablony (stosowane często m.in. przez branżę finansową czy księgową) będą prezentować się na nich bardzo czytelnie i wyraźnie.

Jaką folię wybrać – matową czy błyszczącą?

Jeśli wybrałeś już odpowiedni dla Twojej firmy papier do wizytówek, kolejnym krokiem jest rozważenie inwestycji w folię błyszczącą lub matową. Choć uszlachetnienie wizytówek za pomocą folii nie jest zabiegiem niezbędnym, ozdobione nią wizytówki z pewnością przykują uwagę odbiorcy. Cecha ta jest szczególnie istotna w przypadku spotkania na branżowych targach bądź konferencjach, gdzie przedsiębiorcy spotykają się z wieloma potencjalnymi partnerami biznesowymi.

W sytuacji, gdy dana osoba otrzyma dane kontaktowe do nawet kilkunastu potencjalnych współpracowników, warto dołożyć wszelkich starań, aby to właśnie nasza wizytówka zapadła im w pamięć. Ozdobienie wizytówki folią matową bądź błyszczącą może być czynnikiem, dzięki którym uwaga trzymającej jej osoby skupi się na niej na chwilę dłużej.

Czy warto inwestować w zdobienia?

Matowe i błyszczące folie to nie jedyne materiały, stosowane w nadawaniu wizytówkom unikalnego charakteru. Popularnością cieszą się również folie soft touch, które doskonale komponują się z ozdobnym lakierem UV oraz tłoczeniami. Na wyborze tego rodzaju uszlachetnień z pewnością skorzystają m.in. te wizytówki, których projekt zawiera duże, rzucające się na pierwszy rzut oka elementy, takie jak proste logo czy inicjał. Uwypuklenie tego elementu może przynieść bardzo atrakcyjny wizualnie rezultat.

Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami!

Jeśli nadal wahasz się, jaki papier na wizytówki powinien uwzględniać Twój projekt, skontaktuj się z naszymi specjalistami. Chętnie opowiemy Ci o dostępnych rozwiązaniach i doradzimy jaki papier do wizytówek będzie najlepiej współgrał z Twoim projektem.