Wizytówki online – na co warto zwrócić uwagę przy składaniu zamówienia?

Wizytówka to jeden z najważniejszych elementów marketingowych każdej firmy. Jest praktycznie niezbędna przy zawieraniu i podtrzymywaniu znajomości biznesowych. Dobrze zaprojektowana może znacząco przełożyć się na ilość podpisanych kontraktów, a co za tym idzie – na obroty twojego przedsiębiorstwa. Najwygodniej i najszybciej można zamówić gotowe wydruki przez internet. Należy mieć na uwadze nie tylko przemyślany projekt, ale również to, że wizytówki online powinny być drukowane z użyciem odpowiednich materiałów. O czym musisz pamiętać przy zamawianiu swoich egzemplarzy?

Wizytówki online – popularne wielkości

Zamawiając wizytówki przez internet należy zwrócić szczególną uwagę na ich rozmiar. Najczęściej spotykaną wielkością jest 50×90 mm jednak coraz popularniejsze stają się tzw. biznes karty, inaczej zwane euro kartami o zaokrąglonych rogach i wymiarach 85×54 mm. Wiele drukarni oferuje swoim klientom także wizytówki online o niestandardowych wymiarach i kształtach. Przedsiębiorcy również bardzo chętnie sięgają po wizytówki w formie kwadratu 65×65 lub decydują się na nietypowe uszlachetnienia druku.

Wizytówki online – jaki papier wybrać?

Przy zamówieniach składanych przez internet należy przede wszystkim sprawdzić gramaturę papieru. Nie powinna być mniejsza niż 300 gram. Najczęściej do druku wizytówek stosuje się papier kredowy bądź karton. Karton lepiej się sprawdzi jeśli chcesz rewers swojej wizytówki wykorzystać jako kartę stałego klienta do zbierania pieczątek lub podpisów. W przypadku papieru kredowego taki stempel mógłby się rozmywać. Doskonałą alternatywą dla standardowej kredy jest papier multiloft. To tak naprawdę sklejone ze sobą 3 warstwy papieru, co daje niesamowitą grubość, a środkowa część to karton barwiony w masie. Dzięki temu w przekroju wizytówki online drukowane na multiloft wyglądają naprawdę wyjątkowo. Wewnętrzną warstwę możesz dopasować kolorystyką do twojego logo i firmowych barw.

Wizytówki online – uszlachetnienia

Drukarnie internetowe umożliwiają także zamówienie kart biznesowych z dodatkowym uszlachetnieniem. Do wyboru najczęściej masz folię matową, matową soft touch, matową z wybłyszczeniem UV lub błyszczącą. Przy składaniu zamówienia na wizytówki online warto sprawdzić wytyczne do druku. Jest to ważne zwłaszcza przy lakierze UV, ponieważ wybrane elementy muszą być określonej wielkości.

W Stempleks oferujemy bardzo prosty kreator wizytówek, dzięki któremu w łatwy sposób złożysz zamówienie nie tylko na wizytówki, ale inne druki reklamowe. Z pomocą kilku kliknięć wybierzesz rozmiar wizytówki, rodzaj zadruku oraz uszlachetnienie. Sprawdź sam!