cart TWÓJ KOSZYK 0

Ulotka składana – więcej treści przy mniejszym rozmiarze

Choć ulotka kojarzy nam się zazwyczaj z niewielkim arkuszem papieru, wkładanym do skrzynki na listy bądź rozdawanym przechodniom, jej możliwości są znacznie większe. Sprytnie zaprojektowane ulotki mogą z powodzeniem zastąpić znacznie droższe materiały promocyjne, takie jak rozmaite broszury, programy czy katalogi. Wystarczy jedynie wiedzieć, na jaki szablon postawić. Czy ulotka składana na pół bądź ulotka składana na 3 pomagają zmniejszyć ponoszone koszty?

Ulotka składana to nieodzowny element promocyjny dla wielu branż

Niewielki rozmiar standardowych ulotek stanowi zarówno zaletę, jak i wadę. Rozwiązanie to jest zazwyczaj sporo tańsze od pełnowymiarowych plakatów. Jeden arkusz papieru mieści zazwyczaj nawet kilkanaście ulotek, które mogą dotrzeć do znacznie większej liczby odbiorców. Należy pamiętać jednak, że małe ulotki niekoniecznie sprawdzą się w przypadku biznesów, których ofertę trudno jest streścić wyłącznie w kilku zdaniach.

Problemu tego typu nie obejmują m.in. restauracji czy pizzerii. Na ulotkach takich biznesów wystarczy zazwyczaj umieścić podstawowe informacje na temat firmy oraz proste, przejrzyste menu, składające się z nazw potraw oraz ceny. Formuła ta może nie sprawdzić się w przypadku firm oferujących usługi, które trudno zakwalifikować jako tzw. zakupy impulsowe, czyli dokonywane pod wpływem chwili. Ulotka składana to element promocyjny, który pomoże Klientowi zapoznać się z Twoją ofertą i zdecydować, czy jest zainteresowany otrzymaniem bardziej szczegółowych informacji.

Ulotka składana w branży kulturalnej

Ciekawym przykładem zastosowania składanych ulotek są szablony, wykonywane przez niektóre domy kultury. Zapis na cotygodniowe zajęcia trudno nazwać czynnością, którą dokonuje się bez uprzedniego zastanowienia. O ile opis oferty poszczególnych zajęć można sprowadzić nawet do jednej linijki (nazwa zajęć, grupa wiekowa i cena), tak lakoniczny opis ma niskie szanse przyciągnięcia uwagi potencjalnych uczestników. Aby poznać więcej informacji, osoby te musiałyby odwiedzić stronę internetową danej instytucji – szanse na to są jednak dość znikome.

Ulotka składana zapewnia wystarczająco dużo przestrzeni, aby uzupełnić niezbędne dane szeregiem informacji dodatkowych, takich jak szczegółowe informacje na temat programu zajęć bądź kompetencji prowadzącego. Wzmianki tego typu mogą zwiększyć zainteresowanie potencjalnego Klienta, dzięki czemu chętniej rozważy on uczestnictwo w zajęciach.

Dlaczego warto skorzystać z oferty Stempleks?

Nasza firma świadczy kompleksowe usługi w zakresie projektu i wydruku ulotek o różnych wymiarach. Tworzymy projekty w różnych szatach graficznych, które doskonale sprawdzają się jako ulotka składana na pół (przypominająca typową książeczkę) oraz ulotka składana na 3 (którą można spakować do koperty). Tak zaprojektowane arkusze mogą pomieścić znacznie więcej tekstu niż tradycyjna ulotka, zachowując przy tym klarowny, przejrzysty układ. Przekaż wytyczne grafikom Stempleks i zadbaj o nowoczesne, funkcjonalne materiały promocyjne. Nie zwlekaj – zapoznaj się z naszą ofertą.