Pieczątkowe ABC – pieczątki samotuszujące

Nie wszyscy nasi Klienci zgłaszają się do nas z jasno sprecyzowanymi oczekiwaniami. Część z nich nie zastanawiała się wcześniej nad preferowanym typem pieczątki. Aby ułatwić Państwu rozeznanie się w najczęściej stosowanych modelach, przygotowaliśmy krótki poradnik opisujący w kilku słowach najpopularniejsze rodzaje pieczątek.

Pieczątki samotuszujące – uniwersalne narzędzie dla każdego biznesu

Pieczątki samotuszujące zawdzięczają swoją popularność prostej budowie, intuicyjnemu mechanizmowi uzupełniania tuszu, solidności i nieskomplikowanej technice wykonywania samego stempla. Schemat jej działania jest bardzo prosty – płytka stemplująca „pobiera” tusz z poduszeczki i odwraca się w momencie nacisku pieczęci, zostawiając odcisk na karcie.

Pieczątki samotuszujące nie plamią oraz nie wymagają żadnej skomplikowanej konserwacji. Wystarczy jedynie odpowiednio często uzupełniać brakujący tusz, a będzie ona w stanie wykonać nawet 25 tysięcy odbić. Dla większości firm to doskonałe rozwiązanie, które będzie im bezawaryjnie służyć przez wiele lat.

Pieczątki samotuszujące metalowe – trwałe konstrukcje do zadań specjalnych

Istnieje szereg branż, w których pieczątki wykorzystuje się niemal bez przerwy. Przykładem takiej działalności jest m.in. hotelarstwo. Pracownicy recepcji oraz ochrony każdego dnia muszą wykonywać dziesiątki (a nawet setki) odcisków.

Właśnie w takich okolicznościach metalowe pieczątki samotuszujące bywają niezastąpione. Choć są one nieco droższe i masywniejsze od swoich plastikowych odpowiedników, ich solidna konstrukcja stanowi gwarancję, że będzie można polegać na nich w każdych okolicznościach.

Stemple, gryfy, kołki, kołyski

Trzecią dużą grupą pieczątek są modele pozbawione wbudowanych poduszek tuszujących. O ile pieczątki samotuszujące automatycznie zaopatrują płytkę stemplującą w barwnik, każdy odcisk stempli czy gryfów należy poprzedzić oddzielnym uzupełnieniem barwnika.

Choć konstrukcje tego zostały częściowo wyparte przez pieczątki samotuszujące, w dalszym ciągu doskonale sprawdzają się m.in. w księgowości czy archiwach. Pieczątki tego typu wykorzystuje się w tworzeniu odcisków tabel czy wprowadzaniu dokumentów do obiegu.

Którą pieczątkę wybrać?

O ile specyfika pracy nie wymaga inaczej (przykładem pieczątki „branżowej” są np. małe, metalowe pieczątki lekarskie), najbardziej optymalnym wyborem są pieczątki samotuszujące. Występują w wielu kształtach i wymiarach, które doskonale sprawdzą się jako:

Pieczątki samotuszujące w ofercie Stempleks

Nasza firma zajmuje się wykonywaniem pieczątek dla firm i osób prywatnych. Każdy z naszych Klientów zgłasza się do nas z innymi potrzebami i oczekiwaniami – z dumą udaje się nam spełnić je wszystkie. Zapoznaj się z naszą ofertą, zaprojektuj swoją pieczątkę i dołącz do zadowolonych Klientów firmy Stempleks.