cart TWÓJ KOSZYK 0
kredki posca 2

Kredki ołówkowe dla dzieci – o czym warto wiedzieć? 

Kredki ołówkowe dla dzieci – abc kredek rysunkowych.  

Kredki są jednym z najbardziej popularnych narzędzi do rysowania i kolorowania na całym świecie, dlatego warto przyjrzeć się ich bogatej i fascynującej historii. Historia kredek sięga starożytności, gdy naturalne pigmenty były używane do malowania na ścianach jaskiń. Jednak współczesna forma kredek, którą znamy dzisiaj, zaczęła się kształtować w XIX wieku. Wtedy zaczęto produkować kredki z mieszanki wosku i kolorowych pigmentów, co znacznie ułatwiło ich używanie i dostępność. Od tego momentu kredki stały się nieodłącznym narzędziem w procesie edukacji i rozwoju najmłodszych dzieci na całym świecie.

kredki Astra uzycie 2

Rodzaje kredek – jakie wyróżniamy, czyli najlepsze kredki z temperówką.

Przypuszczalnie większość osób potrafi sklasyfikować kredki na dwa główne rodzaje. Mianowicie, są to kredki z woskiem oraz kredki ołówkowe.   

  •  Kredki świecowe są zazwyczaj przygotowywane z mieszaniny wosku i pigmentów. Charakteryzują się miękkością, łatwością w użyciu i są doskonałe dla młodszych dzieci, gdyż cechuje je trwałość i trudne do złamania. Kredki te umożliwiają uzyskanie intensywnych kolorów i z reguły są tańsze od zwykłych ołówków.
  •  Kredki ołówkowe – zawierają drewnianą powłokę z wkładem składającym się z pigmentu zmieszanego z gliną i woskiem. Są popularne wśród starszych dzieci i dorosłych, ponieważ umożliwiają precyzyjną oraz różnorodną technikę rysowania.

Wybór między kredkami woskowymi a kredkami ołówkowymi jest dość prosty. Kredki woskowe są pierwszym wyborem dla dzieci ze względu na łatwość użycia. Są bezpieczne, nie posiadają ostrej końcówki i nie wymagają temperowania. Z czasem, gdy dziecko nabiera większych umiejętności w korzystaniu z kredki, można stopniowo zacząć wprowadzać kredki ołówkowe.

kredki 24 Astra

Przekroje kredek ołówkowych i świecowych z piórnika Twojego dziecka.

Ołówki ołówkowe występują w różnych kształtach, takich jak okrągłe, trójkątne i sześciokątne. Każdy kształt ma swoje korzyści. Ołówki okrągłe są najbardziej popularne i wygodne dla większości użytkowników. Trójkątne ołówki są doskonałym wyborem dla najmłodszych dzieci, które uczą się prawidłowego chwytu. Mają również inną ważną zaletę – zapobiegają toczeniu się po biurku i spadaniu na podłogę, co często powodowało połamanie wewnętrznego grafitu. Natomiast sześciokątne ołówki zapewniają dobrą kontrolę i są wygodne w użyciu, szczególnie podczas precyzyjnego rysowania.

kredki świecowe bambino zestaw

Jak rysować kredkami trójkątnymi – wskazówki

Tworzenie szkiców kredkami może przynieść ogromną satysfakcję, zarówno amatorom, jak i doświadczonym artystom. Aby ulepszać swoje prace plastyczne, należy przestrzegać tych paru prostych wskazówek.

  •  Wybierz właściwy rodzaj kredek. Istnieje wiele typów pasteli, takich jak woskowe, ołówkowe, akwarelowe. Pastele ołówkowe są doskonałe do precyzyjnej pracy, natomiast pastele woskowe doskonale nadają się do pokrywania dużych powierzchni i tworzenia intensywnych kolorów.
  • Rozpocznij od delikatnego szkicu. Wykorzystaj delikatny ołówek, aby narysować ogólny zarys rysunku. To umożliwi zaplanowanie kompozycji i uniknięcie błędów, które mogą być trudne do poprawienia po nałożeniu koloru.
  • Mieszaj kolory. Próbuj różnych kombinacji kolorów, aby uzyskać różne tonacje i rezultaty. Możesz nakładać kolejne warstwy różnych kolorów, aby tworzyć nowe odcienie i uzyskiwać efekt trójwymiarowości.
  • Kontroluj nacisk kredek.  Intensywność koloru zależy od siły, z jaką naciskamy kredkę. Delikatny nacisk sprawia, że kolory są subtelne, natomiast silniejszy nacisk powoduje, że stają się one bardziej wyraziste. 
  • Skorzystaj z techniki warstwowania.  Aplikacja różnych warstw kolorów umożliwia tworzenie efektów o dużej głębi. Zaleca się rozpoczęcie od jaśniejszych kolorów, a następnie stopniowo dodawanie ciemniejszych odcieni. 
  • Używaj wielu technik.  Próbuj różnych technik, takich jak rysowanie kresek, tworzenie kropek czy mieszanie, aby zobaczyć, jakie rezultaty możesz osiągnąć. 
  • Używaj papieru o odpowiedniej gramaturze.  Wybór różnych typów papieru może znacząco zmienić wygląd Twojego rysunku. Zazwyczaj grubszy papier z fakturą sprawdza się lepiej przy użyciu kredki ołówkowej, natomiast gładki papier doskonale nadaje się do kredek woskowych. 
  • Dbaj o temperowanie kredek.  Konieczne jest posiadanie ostrych końcówek kredek ołówkowych do precyzyjnego rysowania. Regularne temperowanie pozwoli utrzymać ciągłą kontrolę nad detalami. 
kredki posca realizacje

Kredki drewniane Bambino z gumką, którymi ozdobi się twoje własne książki.

Kredki oferują różnorodność kolorów, od delikatnych pasteli po intensywne fluorescencyjne. Kredki o jasnych kolorach są doskonałe do tworzenia efektownych rysunków, podczas gdy kredki pastelowe są idealne do subtelnych prac. Kredki standardowe mają standardowe kolory i są dobrym wyborem do codziennego użytku. Jeśli masz problem z wyborem, zdecyduj się na kredki podstawowe – są one polecane w książkach edukacyjnych poświęconych pracom plastycznym. Ważne jest również, aby wybierać odpowiedni rozmiar kredek, aby dopasować stopień trudności do użytkownika.

kredki grube 12 bambino zestaw

Zestaw kredek rysunkowych Jumbo Astra – szeroki wybór

Na rynku można również znaleźć grube kredki ołówkowe, często określane jako jumbo. Są one doskonałe dla małych dzieci, ponieważ większy rozmiar ułatwia chwytanie i kontrolowanie kredek, co ma istotne znaczenie dla rozwoju motoryki. Dodatkowo są one bardziej trwałe i mniej podatne na złamanie, co sprawia, że lepiej radzą sobie z ewentualnymi upadkami z wysokości lub próbami złamania w rączkach dziecka. Zarówno kredki woskowe, jak i ołówkowe, w różnych kształtach i kolorach, są niezbędnym narzędziem w rozwoju twórczym i edukacyjnym dzieci. Dobór odpowiednich kredek może mieć istotny wpływ na rozwój umiejętności motorycznych, percepcyjnych oraz artystycznych. Dlatego ważne jest, aby wybierać te, które najlepiej odpowiadają potrzebom i umiejętnościom dziecka, jednocześnie zapewniając bezpieczne i przyjemne doświadczenie z malowaniem.

Pastelowe kolory kredek do rysowania – najlepsze kredki dla dzieci.

Wybór kredek dla przedszkolaka, który dopiero zaczyna swoją przygodę z plastyką może przyprawiać o zawrót głowy.

Nie przejmuj się pomożemy Ci się przygotować i wybrać  wysokiej jakości kredki z gwarancją doskonałej jakości drewna.

kredki trojkatne 24 bambino zestaw

Zestawy kredek ołówkowych w naszym sklepie internetowym – 12 kolorów czy 24 kolory?

Kredki szkolne z naszej oferty są jedyne w swoim rodzaju i na pewno zadowolą każdego miłośnika rysowania jak i profesjonalistę (kredki artystyczne). Sprawdź sam!