cart TWÓJ KOSZYK 0

Jakie firmy powinny zaopatrzyć się w suchy stempel?

Najpopularniejszym typem pieczątek są bez wątpienia automatyczne modele tuszowe. Istnieją jednak dokumenty, które uwierzytelnia się przy pomocy pieczęci innego typu. Suchy stempel, bo o nim mowa, nadaje mocy prawnej wielu ważnym dokumentom, świadectwom oraz certyfikatom. Czym wyróżnia się ten stempel i jakie organizacje powinny w niego zainwestować?

Czym jest suchy stempel?

Suchy stempel to niezwykle elegancka pieczęć tłoczona, która przyozdabia m.in. dyplomy ukończenia studiów. Uczelnie, szkoły oraz rozmaite urzędy i instytucje nie korzystają z niego wyłącznie ze względów estetycznych – w przeciwieństwie do tradycyjnych pieczątek tuszowych, suchy stempel jest niemożliwy do skopiowania.

Pieczęć ta nie wykorzystuje tuszu, lecz „zagina” papier, tworząc strukturę przypominającą płaskorzeźbę. W momencie, w którym dokument zostanie przepuszczony przez skaner, światło skanera rozproszy krzywizny stempla, dzięki czemu dokładne skopiowanie pieczątki stanie się niemożliwe.

Suchy stempel na dokumentach ze zdjęciem

Jednym z najpopularniejszych przykładów stosowania suchego stempla są legitymacje w formie papierowej oraz odpisy od dyplomów. Suchy stempel umieszcza się wówczas pomiędzy zdjęciem a dokumentem. Zabieg ten sprawia, że zweryfikowanie tożsamości posiadacza legitymacji staje się znacznie prostsze. Co więcej, w sytuacji, w której pojawi się konieczność wykonania kopii, stworzona odbitka zachowa nieskazitelny charakter.

Jakie organizacje powinny zamówić suchy stempel?

Suchy stempel to niezwykle przydatne wyposażenie dla niemal każdej placówki oświatowej oraz jednostki administracji publicznej, której zakres obowiązków obliguje ją do wystawiania aktów, zaświadczeń czy certyfikatów.

Warto pamiętać również, że suchy stempel może stanowić doskonałe uzupełnienie korespondencji firm spoza powyższych sektorów. Pieczęć ta może uświetniać umowy z kontrahentami czy pracownicze dyplomy, będąc doskonałym uzupełnieniem tradycyjnych pieczątek firmowych oraz imiennych.

Suchy stempel od Stempleks – o czym należy pamiętać?

Zamawiając suchy stempel od naszej firmy, należy pamiętać o kilku podstawowych wytycznych. Aby odciski prezentowały się czytelnie, stosowana gramatura papieru nie powinna przekraczać 100-120 g/m2. Warto również zastanowić się nad samym wzorem stempla – możemy umieścić na pieczęci stworzony przez Ciebie projekt, bądź wykonać go za Ciebie i przesłać drogą mailową do akceptacji.

Decydując się na samodzielny projekt, warto pamiętać, że musi być on być zapisany w formacie .cdr, .ai, .pdf, .svg bądź .eps. Nie przyjmujemy plików zapisanych jako .jpg, .png oraz .tiff. Warto pamiętać również o uwzględnieniu odpowiednich odstępów pomiędzy elementami matrycy i patrycy. Jeśli zaprojektowany wzór nie będzie dopasowany do grubości papieru (im grubszy papier, tym większy powinien być odstęp), suchy stempel będzie przecinał papier, zamiast wytłaczać wzorów.

Na szczęście, dylematów projektowych można uniknąć, korzystając z doświadczenia naszych specjalistów, którzy dopasują pieczątkę do Twoich oczekiwań. Już dziś odwiedź naszą stronę internetową, określ niezbędny wzór i ciesz się zupełnie nowym suchym stemplem, który nada dokumentom Twojej firmy elegancji i szyku.