cart TWÓJ KOSZYK 0
ulotka

Jak zaprojektować nowoczesne i funkcjonalne ulotki?

Choć zalecany obecnie dystans społeczny nie sprzyja dystrybucji ulotek, w dalszym ciągu stanowią one niezwykle przydatne narzędzie reklamowe dla wielu biznesów lokalnych. Jakie firmy powinny w nie zainwestować? O jakich elementach warto pamiętać, decydując się na ulotki z projektem, przygotowanym przez doświadczonych grafików?

Dla których branż ulotki z projektem to absolutny must have?

Choć coraz większa liczba branż decyduje się rozszerzać działania promocyjne w internecie, tradycyjne ulotki stanowią doskonałe uzupełnienie reklamy na poziomie lokalnym. Ulotki z projektem skierowane są przede wszystkim dla biznesów, które opierają swą działalność na Klientach, mieszkających w najbliższej okolicy.

Przykładem takiej branży jest przede wszystkim gastronomia, w której kluczową rolę odgrywa zarówno bliskość do lokalu, jak i krótki czas oczekiwania w przypadku zamówień na wynos. Ulotki z projektem mogą pomóc restauracjom poszerzyć grono stałych Klientów i zwiększyć obroty stacjonarne oraz z dowozem.

Szkoły policealne, kursy uzupełniające, szkoły dla dorosłych

Prywatne placówki oświatowe to jeden z sektorów, w których ulotki z projektem cieszą się niesłabnącą popularnością. Nauka języka obcego, dodatkowe kursy i szkolenia oraz możliwość uzyskania nowych kompetencji sprawiają, że ulotki informacyjne budzą zainteresowanie osób, które nie planowały wcześniej inwestycji w rozwój osobisty.

Jakie elementy powinny zawierać nowoczesne ulotki z projektem?

Choć warstwa wizualna ulotki jest kwestią wysoce indywidualną i ściśle związaną z daną branżą, w doborze treści ulotek warto postawić na pewne, sprawdzone wzorce. Oprócz niezbędnych danych kontaktowych, takich jak nazwa i adres firmy, numer telefonu czy adres e-mail, warto odesłać Klienta na stronę internetową naszej firmy, na której znajdzie on wszystkie niezbędne informacje.

Odnośniki do portali społecznościowych

Coraz więcej firm decyduje się na regularne prowadzenie komunikacji poprzez social media. Facebook i Instagram otwierają przed nimi wiele ścieżek promowania swoich produktów. Warto upewnić się, że posiadacz ulotki będzie mógł błyskawicznie odwiedzić profil firmy i zapoznać się bliżej z jej działalnością.

Kody QR

Ulotki z projektem, który zawiera graficzny kod QR, otwierają przed przedsiębiorcami zupełnie nowe możliwości komunikacji. Wystarczy jedynie nakierować smartfon na symbol, aby telefon przeniósł odbiorcę pod wybrany adres. Menu? Aktualne promocje? Formularz kontaktowy? Liczba dostępnych możliwości jest niemal nieograniczona.

Stwórz ulotki z projektem Stempleks

Nie posiadasz gotowego wzoru ulotki dla swojej firmy? Skorzystaj z oferty Stempleks – drukujemy i projektujemy szablony ulotek zgodnie z wytycznymi Klientów. Przygotowane przez nas projekty uwzględniają również sugestie na temat treści i szaty graficznej – oferujemy dwie bezpłatne korekty wzoru zgodnie z komentarzem zamawiającego. Zainwestuj w praktyczne, eleganckie materiały promocyjne i spraw, że Twoja firma zyska wielu nowych Klientów.