cart TWÓJ KOSZYK 0
przybijanie daty na kartce papieru numeratorem automatycznym

Jak numerator automatyczny może ułatwić Ci pracę?

Pieczątki w przedsiębiorstwie pełnią wiele różnych funkcji. Od podbijania i uwierzytelniania faktur oraz umów, po segregację i odpowiednie opisanie dokumentów. Stemple biurowe znacząco ułatwiają i przyspieszają pracę całej firmy. Oprócz standardowych pieczątek nagłówkowych czy imiennych możemy się spotkać ze stemplami typu: „za zgodność z oryginałem” czy „wpłynęło”. Wiele firm, biur oraz urzędów chętnie korzysta także ze stempli takich jak numerator automatyczny czy datownik.

Jak działa numerator automatyczny?

Schemat działania numeratorów automatycznych czy pieczątek z datownikiem jest praktycznie taki sam jak w przypadku zwykłych automatów samotuszujących. Sprężyna umieszczona wewnątrz korpusu pod wpływem nacisku obraca płytkę tekstową i umożliwia wykonanie odbicia.

Dodatkową funkcją jest opcja numerowania dokumentów. Konstrukcja numeratorów automatycznych pozwala na kolejne i ciągłe znakowanie faktur, umów czy rachunków. Każda następna odbita liczba będzie o 1 numer większa od poprzedniej (chyba, że wybierzesz inną konfigurację np. 1,1; 2, 2; 3,3). Istnieje również opcja wyłączenia jednego z pół numeratora poprzez jego ręczne obniżenie. Numeratory automatyczne dostępne są w kilku różnych wersjach. Najpopularniejsze są modele 6-cyfrowe, jednak na rynku dostaniemy także numeratory 9, a nawet 13- cyfrowe.

Numeratory automatyczne, zwłaszcza te z aluminiowym szkieletem, mają zazwyczaj większe gabaryty i są dość ciężkie, za to bardzo wytrzymałe. W związku z tym, jeśli chcielibyśmy znaleźć pieczątkę numeryczną o niewielkich rozmiarach i wadze, z pomocą przychodzi nam m.in. marka Colop ze swoim modelem s120.

metalowy numerator automatyczny
metalowy numerator automatyczny

Numerator automatyczny a datownik

Datownik jest także bardzo przydatnym rodzajem pieczątki. Tak samo, jak numerator automatyczny posiada dodatkową płytkę z cyframi do ustawienia daty. Taki rodzaj stempla doskonale sprawdzi się np. w urzędzie, gdzie codziennie setki dokumentów trzeba opatrzyć datą. To ogromna oszczędność czasu oraz nieoceniona wygoda. Niewątpliwym atutem pieczątek z datownikiem jest fakt, że występują one w wielu różnych rozmiarach i kształtach. Dzięki temu oprócz umieszczenia samej daty, mamy możliwość przygotowania dodatkowych opisów.

Datowniki dostępne są w wersji małej (są to tzw. mini datery) – mają wtedy lekką, plastikową obudowę. Można też wybrać większe pieczątki o trwałej, aluminiowej konstrukcji. Wybór rodzaju oraz modelu zależy w głównej mierze od indywidualnych preferencji oraz zapotrzebowania.

Jeżeli nie wiesz, jaki datownik wybrać lub potrzebujesz automatycznego numeratora do oznaczania dokumentów – sprawdź naszą ofertę!