cart TWÓJ KOSZYK 0

Pieczątka motoryzacyjna – niezbędna w każdej szkole jazdy i warsztacie samochodowym

Pieczątki motoryzacyjne to specyficzny rodzaj stempli przeznaczony m.in. dla warsztatów samochodowych, punktów diagnostyki aut czy też instruktorów nauki jazdy.

Ta kategoria obejmuje zarówno stemple nagłówkowe z danymi firmy, imienne pieczątki diagnostów, jak i te dla stacji kontroli pojazdów.

Pieczątka motoryzacyjna – przykładowe wzory

Najpopularniejszym rodzajem pieczątek związanych z branżą samochodową są pieczątki przeglądu technicznego.

To niezbędny element wyposażenia biurowego w każdym punkcie kontroli aut. Większość kierowców odwiedza stację diagnostyczną raz do roku.

Po przeglądzie, jeśli auto jest sprawne i bezpieczne, osoba upoważniona wbija do dowodu rejestracyjnego pieczęć oraz wpisuje datę kolejnego przeglądu.

Nie mniej ważna jest pieczątka samego diagnosty. Na nich oprócz danych osobowych mogą się znaleźć informacje takie jak:

  • kod Stacji Kontroli Pojazdów,
  • kod województwa i powiatu,
  • numer uprawnienia diagnosty,
  • adres siedziby stacji.

pieczątki motoryzacyjne 2

Pieczątki motoryzacyjne dla diagnostów i stacji kontroli pojazdów są wykonywane najczęściej na większych automatach.

Wynika to z faktu, że bardzo często takie informacje, jak data przeglądu, termin następnego, a także inne ważne zalecenia wpisywane są odręcznie.

Pieczątki motoryzacyjne – instruktor nauki jazdy

Do grona pieczątek motoryzacyjnych zalicza się także pieczątki imienne dla instruktorów nauki jazdy. Na takich stemplach powinny się znaleźć: imię i nazwisko instruktora, numer uprawnień do wykonywania zawodu oraz miejsce na odręczny podpis.

Warto tutaj wspomnieć także o pieczątkach nagłówkowych dla warsztatów samochodowych czy autoryzowanych przedstawicieli firm motoryzacyjnych – one także cieszą się ogromnym powodzeniem.

pieczątki motoryzacyjne 1

Pieczątki przeglądu technicznego, motoryzacyjne i inne – kreator Stempleks

Jeśli potrzebujesz indywidualnego wzoru pieczątki dla twojej stacji diagnostycznej, jesteś instruktorem nauki jazdy lub przedstawicielem jednego z salonów samochodowych w łatwy i szybki sposób możesz zaprojektować swój stempel.

Nasz intuicyjny kreator pomoże Ci stworzyć projekt dopasowany do twoich potrzeb.