cart TWÓJ KOSZYK 0

PIECZĄTKA Z PODPISEM – faksymile

Pieczątka z podpisem zwana inaczej faksymile wykorzystywana jest zarówno w małych przedsiębiorstwach, spółkach, jak i jednoosobowych działalnościach gospodarczych. To wyjątkowo wygodny i praktyczny rodzaj pieczęci.

Dzięki niemu w dosłownie kilka sekund jesteś w stanie „podpisać” umowę z operatorem sieci komórkowej czy inne dokumenty, na których na każdej stronie wymagana jest parafa.

Pieczątka z podpisem może być wykorzystywana do zawierania umów cywilnoprawnych i potwierdzania pism urzędowych o mniejszym znaczeniu.

Dodatkowo faksymile świetnie sprawdzi się np. przy korespondencji seryjnej wysyłanej do klientów.

Pieczątka z podpisem – kiedy można jej użyć?

Według polskiego prawa, jeżeli dla zawarcia danej umowy czy wykonania innej czynności prawnej wymagana jest forma pisemna, to taki dokument musi być opatrzony własnoręcznym podpisem osoby upoważnionej.

W takiej sytuacji faksymile, stampila czy inny rodzaj mechanicznego odbicia podpisu nie będzie honorowany.

Jednak niektóre sytuacje umożliwiają wykorzystanie pieczątki z podpisem podczas zawierania umów czy potwierdzania dokumentów, takich jak m.in.:

  • papiery wartościowe na okaziciela,

  • dokumenty akcji.

Faksymile może okazać się bardzo przydatne w trakcie akcji marketingowych, przy przygotowaniu ofert wysyłanych do klientów.

Złożenie własnoręcznego podpisu na każdym egzemplarzu zajęłoby dużo czasu, a zwykła kserokopia nie robi już na nikim wrażenia.

W takiej sytuacji pieczątka z podpisem może okazać się niezastąpiona. Nada korespondencji indywidualny charakter, a wielu odbiorców na pewno doceni taki gest.

Pieczątka z podpisem – co jest potrzebne do jej wykonania?

Aby pieczątka z podpisem wyglądała naturalnie, niezbędny do jej wykonania jest wysokiej rozdzielczości skan odręcznego podpisu.

Najlepiej wykonać go na białej, czystej kartce – piórem lub długopisem. Następnie taki zeskanowany podpis możesz przesłać do nas za pomocą maila lub dostarczyć go nam osobiście.

Nasz grafik odpowiednio obrobi podesłane materiały, dzięki temu w krótkim czasie otrzymasz gotowy i kompletny stempel.

Jak może wyglądać pieczątka z podpisem?

Faksymile można przygotować na kilka sposobów. Ostateczny wzór uzależniony jest przede wszystkim od Twoich potrzeb oraz poczucia estetyki.

Możesz zdecydować się na pełne imię i nazwisko, parafę lub też dane pisane wybraną czcionką, a poniżej odręczny podpis. Istnieje także możliwość przygotowania takiej pieczątki w dwóch kolorach – dzięki temu będzie ona wyglądać bardzo naturalnie.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą pieczątek samotuszujących i stempli.