loader

Pieczątki Ex Libris

Pieczątki Ex Libris czyli jak oznaczyć swój księgozbiór?

Pieczątki Ex Libris to specjalny rodzaj ozdobnych pieczątek, który wykorzystywany jest do oznaczania własności książek. Historia tych stempli sięga w Polsce, według historyków, nawet XIV wieku. Na pieczątkach Ex Libris zazwyczaj umieszcza się imię i nazwisko właściciela księgozbioru lub jego inicjały oraz elementy ozdobne, takie jak ornamenty, czy inne symbole graficzne.

pieczątka ex libris

Pieczątki Ex Libris – jaki automat wybrać?

Pieczątki Ex Libris zazwyczaj się na dużych okrągłych, kwadratowych bądź prostokątnych stemplach (np. Wagraf 8, Colop r40, Colop Q43).

Zaprojektuj swoje pieczątki Ex Libris

Nasz intuicyjny i prosty w obsłudze kreator pieczątek pozwoli Ci na stworzenie indywidualnego wzoru odbicia. Potrzebujesz pieczątki Ex Libris o niestandardowej treści? Nie ma problemu. W ciągu kilku chwil możesz przygotować swój własny wzór, bez wychodzenia z domu lub my zrobimy go dla Ciebie!

Pieczątki Ex Libris do oznaczania książek

W dzisiejszych czasach, mimo dostępu do większości książek w formie elektronicznej, wiele osób docenia wersję papierową i posiada pokaźne prywatne biblioteczki. Dzięki pieczątkom Ex Libris właściciele księgozbiorów mogą w prosty sposób oznaczyć swoje woluminy. Jest to nie tylko wyraz szacunku do drukowanej wersji powieści czy noweli, ale także świadczy o przywiązaniu posiadacza biblioteczki do tradycji. Dodatkowym atutem oznaczania książek z pomocą stempli Ex Libris jest fakt, że osoby pożyczające wybrane pozycje, czują, że powinny o nie odpowiednio zadbać (nie zaginać rogów, uważać na zabrudzenia itp.), a także terminowo zwrócić tytuł.

Pieczątki Ex Libris na prezent

Ten rodzaj stempla doskonale sprawdzi się jako prezent. Osoby, które lubią czytać i kupować książki w formie papierowej na pewno docenią taki podarunek. Szeroki wybór automatów do pieczątek Ex Libris pozwoli stworzyć pieczątkę tradycyjną – na drewnianym kołku, lub nowoczesną – na praktycznym automacie samotuszującym. Ogromnym atutem tego rodzaju pieczątek jest możliwość prostej wymiany polimera – gumki z danymi. Dzięki temu ten sam automat można wykorzystywać wielokrotnie. W związku z tym bez najmniejszego problemu będziesz mógł przerobić swoją pieczątkę Ex Libris np. na stempel okolicznościowy.

Pieczątki Ex Libris w Stempleks

Marka Stempleks od wielu lat specjalizuje się w produkcji różnego rodzaju pieczątek. Od stempli firmowych przez okolicznościowe do specjalistycznych. Pieczątki Ex Libris możesz zamówić u nas zlecając wykonanie projektu naszym doświadczonym grafikom lub stworzyć go samodzielnie z pomocą naszego prostego w obsłudze i intuicyjnego kreatora. Możesz także wybrać rodzaj automatu, kolor obudowy, a także barwę tuszu. Jeżeli nie zależy Ci na otoczce graficznej Twojego exlibrisu, możesz zdecydować się na typową pieczątkę imienną. Stemple, które oddajemy do użytku naszym klientom są robione indywidualnie z myślą o ich potrzebach. Dlatego też, jeśli masz problem z wyborem automatu, zastanawiasz się nad wersją kieszonkową lub tradycyjną – zadzwoń do nas! Nasi specjaliści z chęcią odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną oferta marki Stempleks.