Pieczątki Ex Libris

Pieczątki Ex Libris czyli jak oznaczyć swój księgozbiór?

Pieczątki Ex Libris to specjalny rodzaj ozdobnych pieczątek, który wykorzystywany jest do oznaczania własności książek. Historia tych stempli sięga w Polsce, według historyków, nawet XIV wieku. Na pieczątkach Ex Libris zazwyczaj umieszcza się imię i nazwisko właściciela księgozbioru lub jego inicjały oraz elementy ozdobne, takie jak ornamenty, czy inne symbole graficzne.

pieczątka ex libris

Pieczątki Ex Libris – jaki automat wybrać?

Pieczątki Ex Libris zazwyczaj się na dużych okrągłych, kwadratowych bądź prostokątnych stemplach (np. Wagraf 8, Colop r40, Colop Q43).

Zaprojektuj swoje pieczątki Ex Libris

Nasz intuicyjny i prosty w obsłudze kreator pieczątek pozwoli Ci na stworzenie indywidualnego wzoru odbicia. Potrzebujesz pieczątki Ex Libris o niestandardowej treści? Nie ma problemu. W ciągu kilku chwil możesz przygotować swój własny wzór, bez wychodzenia z domu lub my zrobimy go dla Ciebie!

Pieczątki Ex Libris do oznaczania książek

W dzisiejszych czasach, mimo dostępu do większości książek w formie elektronicznej, wiele osób docenia wersję papierową i posiada pokaźne prywatne biblioteczki. Dzięki pieczątkom Ex Libris właściciele księgozbiorów mogą w prosty sposób oznaczyć swoje woluminy. Jest to nie tylko wyraz szacunku do drukowanej wersji powieści czy noweli, ale także świadczy o przywiązaniu posiadacza biblioteczki do tradycji. Dodatkowym atutem oznaczania książek z pomocą stempli Ex Libris jest fakt, że osoby pożyczające wybrane pozycje, czują, że powinny o nie odpowiednio zadbać (nie zaginać rogów, uważać na zabrudzenia itp.), a także terminowo zwrócić tytuł.

Pieczątki Ex Libris na prezent

Ten rodzaj stempla doskonale sprawdzi się jako prezent. Osoby, które lubią czytać i kupować książki w formie papierowej na pewno docenią taki podarunek. Szeroki wybór automatów do pieczątek Ex Libris pozwoli stworzyć pieczątkę tradycyjną – na drewnianym kołku, lub nowoczesną – na praktycznym automacie samotuszującym. Ogromnym atutem tego rodzaju pieczątek jest możliwość prostej wymiany polimera – gumki z danymi. Dzięki temu ten sam automat można wykorzystywać wielokrotnie. W związku z tym bez najmniejszego problemu będziesz mógł przerobić swoją pieczątkę Ex Libris np. na stempel okolicznościowy.

Pieczątki Ex Libris w Stempleks

Marka Stempleks od wielu lat specjalizuje się w produkcji różnego rodzaju pieczątek. Od stempli firmowych przez okolicznościowe do specjalistycznych. Pieczątki Ex Libris możesz zamówić u nas zlecając wykonanie projektu naszym doświadczonym grafikom lub stworzyć go samodzielnie z pomocą naszego prostego w obsłudze i intuicyjnego kreatora. Możesz także wybrać rodzaj automatu, kolor obudowy, a także barwę tuszu. Jeżeli nie zależy Ci na otoczce graficznej Twojego exlibrisu, możesz zdecydować się na typową pieczątkę imienną. Stemple, które oddajemy do użytku naszym klientom są robione indywidualnie z myślą o ich potrzebach. Dlatego też, jeśli masz problem z wyborem automatu, zastanawiasz się nad wersją kieszonkową lub tradycyjną – zadzwoń do nas! Nasi specjaliści z chęcią odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną oferta marki Stempleks.