PIECZĄTKI EDUKACYJNE, CZYLI JAK MOTYWOWAĆ NAJMŁODSZYCH DO PRACY

Pieczątki dla nauczycieli to doskonały pomysł na motywowanie przy jednoczesnym ocenianiu postępów uczniów.

Dzięki kolorowym odbiciom i przyjaznym wzorom dzieciaki chętniej i dokładniej wykonują powierzone im zadania, a zbieranie stempli w dzienniczku czy specjalnym zeszycie stanowi dodatkową atrakcję.

PIECZĄTKI EDUKACYJNE ZAMIAST OCEN

Od 2014 roku wiele szkół podstawowych zamiast standardowych ocen wprowadziło w najmłodszych klasach system oceniania opisowego.

Według pedagogów szkolnych taka forma ma znacznie korzystniejszy wpływ na rozwój dzieci, a także na ich podejście do nauki.

Część wychowawców stosuje system punktowy, literowy lub kolorowe stemple. Ta ostatnia metoda cieszy się bardzo dużą popularnością.

Pieczątki dla nauczycieli pozwalają w prosty i skuteczny sposób nagrodzić dzieci za trud włożony w realizację danego zadania lub delikatnie im zasugerować, że są pewne aspekty, nad którymi należy trochę popracować. Niewątpliwym atutem takiej metody oceniania jest też jej niski koszt.

Pieczątki szkolne są wytrzymałe, niedrogie, a odpowiednio przechowywane i używane będą służyć całymi latami.

pieczątki edukacyjne 1

PIECZĄTKI SZKOLNE – WZORY, POMYSŁY, INSPIRACJE

Przy tworzeniu wzorów stempli szkolnych największą rolę odgrywa twoja wyobraźnia. Warto jednak mieć na uwadze, że doskonale sprawdzają się małe pieczątki z wizerunkiem słoneczka.

Jeśli chcesz wyrazić swoje zadowolenie z postępów danego dziecka w nauce, słoneczko może być uśmiechnięte i nosić np. okulary przeciwsłoneczne.

Jeśli natomiast praca danego ucznia jest jedynie poprawna, słonko może mieć neutralny wyraz twarzy lub delikatnie chować się za chmurką.

W przypadku, gdy sądzisz, że twój podopieczny nie przyłożył się do odrobienia pracy domowej, słoneczko może mieć smutną minę, na stemplu możesz też umieścić wizerunek chmurki i błyskawicy.

Na pieczątkach dla nauczycieli mogą też znaleźć się buźki w różnych kolorach, kwiatki, kciuki uniesione do góry lub w dół – dosłownie wszystko, co podpowiada ci twoja kreatywność.

PIECZĄTKI EDUKACYJNE A TABLICA MOTYWACYJNA

Pieczątki dla nauczycieli znajdą zastosowanie nie tylko w szkołach czy przedszkolach, lecz także w twoim domu.

Możecie wspólnie, wraz z twoją pociechą, stworzyć specjalną tablicę motywacyjną z listą obowiązków wszystkich domowników.

Za wykonanie powierzonych zadań każdy będzie otrzymywał pieczątki – ta osoba, która np. na koniec miesiąca zbierze ich najwięcej, wybiera film, na który całą rodziną pójdziecie do kina lub dostaje jakąś inną ustaloną wcześniej nagrodę.

To doskonała metoda na motywowanie najmłodszych do realizacji celów, a także świetny sposób na wyrobienie w nich poczucia obowiązku i odpowiedzialności.

Pieczątki dla nauczycieli – jaki automat wybrać?

Wielkość oraz kształt automatu w dużej mierze zależy od skomplikowania wzoru.

W przypadku prostych pieczątek edukacyjnych doskonale sprawdzą się okrągłe automaty z serii Colop.

Są wyjątkowo wygodne, trwałe i dostępne w wielu różnych kolorach.

Dodatkową zaletą jest możliwość wyboru barwy odbicia, co z kolei podnosi walor edukacyjny stempli.

pieczątki dla nauczycieli trodat

Jest to zestaw sześciu pieczątek z gotowymi obrazkami z ocenami.

pieczątki dla nauczycieli trodat 2