cart TWÓJ KOSZYK 0

Pieczątka “za zgodność z oryginałem” i inne pieczątki biurowe

Pieczątki pełnią bardzo ważną rolę w codziennym i efektywnym funkcjonowaniu każdego biura. Przyspieszają przepływ dokumentów, niejednokrotnie pomagają posegregować i uporządkować firmowe sprawy.

Odpowiedni zestaw stempli ułatwi pracę przedsiębiorstwa bez względu na rodzaj i charakter prowadzonej działalności.

Jednym z najpopularniejszych wzorów stempli jest pieczątka „za zgodność z oryginałem”. Kto i kiedy może jej używać?

Pieczątka za zgodność z oryginałem, czyli jak uwierzytelnić dokumenty

Kserokopie dokumentów można uwierzytelnić tylko za pomocą specjalnego stempla.

Pieczątka za zgodność z oryginałem wraz z podpisem osoby upoważnionej do tego typu czynności umożliwi wykorzystanie kopii danych dokumentów m.in. do celów urzędowych.

Istotne jest, aby taki stempel przystawić na każdej stronie uwierzytelnionego dokumentu wraz z parafą lub pełnym podpisem.

Pieczątka za zgodność z oryginałem a inne wzory biurowych stempli

Pieczątki biurowe są nieodłącznym elementem każdej firmy. Bardzo przydatne – bez względu na branże – będą m.in. stemple imienne.

Dzięki temu będziesz mógł, w dosłownie kilka sekund, ostemplować niezbędne dokumenty. A dane zawarte na przystawionej pieczątce nawet po wielu miesiącach pozwolą na sprawdzenie, kto przyjął dany dokument, co pozwoli zachować ład i porządek.

Z kolei używając takich stempli jak: „wpłynęło”, „zapłacono gotówką” czy „sprawdzono pod względem merytorycznym i rachunkowym” zachowasz przejrzystość w płatnościach i fakturach, dzięki temu uda Ci się uniknąć np. nieterminowych spłat.

Wyjątkowo popularne są też duże pieczątki dekretacyjne, tworzone indywidualnie w zależności od potrzeb danego przedsiębiorstwa.

Pieczątki biurowe znacząco ułatwią pracę twojej firmy i pozwolą na sprawną i skuteczną segregację dokumentów.

pieczątki biurowe

Pieczątka za zgodność z oryginałem – jaki automat wybrać?

Wielkość stempli firmowych czy okolicznościowych uzależniona jest od ilości treści na pieczątce. Pieczątka za zgodność z oryginałem idealnie zmieści się na automacie Colop C 20, IQ 20, Trodat 4911 lub Wagraf B2.

Dodatkowo możesz wybrać kolor tuszu i obudowy. Jeżeli nie jesteś pewien, na jaki rozmiar pieczątki się zdecydować, napisz do nas.

Pieczątki biurowe – rodzaje

Na potrzeby pieczątek biurowych zwykle się stosuje automaty pieczątek imiennych, firmowych lub datowników. Z racji iż pieczątki biurowe używane są często i wielokrotnie dlatego powinny być to pieczątki trwałe i niezawodne i takie też można znaleźć w naszej ofercie.

Zaprojektujemy i wykonamy twoją pieczątkę biurową. Sprawdź nas!