cart TWÓJ KOSZYK 0

Wizytówki offsetowe z folią soft touch – stwórz arcydzieło poligrafii

Posiadanie papierowej wizytówki w dobie cyfryzacji uznawane jest przez niektórych za przeżytek. Jednak w dalszym ciągu ten mały kawałek papieru może przyciągnąć nowych klientów. Warto sięgnąć po dobry projekt w wyjątkowej oprawie np. po wizytówki offsetowe z folią soft touch. One sprawią, że wyróżnisz swoją firmę na rynku. Co warto wiedzieć o technologii druku offsetowego i nakładania folii soft touch?

Wizytówki offsetowe z folią soft touch – jak wyglądają i co dają?

druk wizytówek

Druk offsetowy to rodzaj druku przeznaczonego do powielania projektów w dużym nakładzie. Dlaczego tylko większy nakład jest opłacalny? By przygotować projekt do druku offsetowego, trzeba na to poświęcić więcej czasu niż w przypadku druku cyfrowego (ekspresowa metoda). Drukarz szykuje 4 matryce − C, M, Y i K:

  • cyjan – jest to odcień podobny do błękitu czy turkusu, czasem określany jako szarobłękitny,
  • magenta – kolor łączący czerwień i niebieski (w syntezie addytywnej – czyli sumowaniu wiązek światła), podobny do koloru fuksji czy karmazynowego,
  • yellow – jest to odmiana żółci o niskim nasyceniu, to kolor uzyskiwany w wyniku syntezy addytywnej zielonego i czerwonego,
  • key colour, czyli kolor czarny (o małej głębi).

Te cztery kolory to podstawowy zestaw barwny stosowany w druku wielokolorowym w poligrafii. Termin CMYK także odnosi się do tonerów do drukarek domowych.

Główną zaletą druku offsetowego jest wysoka jakość wydruku – szczegóły są bardzo wyraziste i dopracowane. Ta metoda druku daje także większą możliwość ingerencji w kolor – pozwala uzyskać doskonalsze przejścia tonalne i cieniowania na kolorze.

Wizytówki offsetowe z folią soft touch to idealne rozwiązanie: druk offsetowy oddaje wszystkie szczegóły projektu, natomiast folia soft touch dodaje elegancji oraz działa na zmysł dotyku. Dzięki niej wizytówka ma satynową fakturę.

Folia soft touch – walory estetyczne i użytkowe

Klasyczna papierowa wizytówka ma szorstką powierzchnię. Folia soft touch nadaje wizytówce miękką i matową fakturę, którą porównać można do jedwabiu czy aksamitu. Taki zabieg działa nie tylko na zmysł dotyku, ale też na widoczne walory estetyczne. Wizytówki offsetowe z folią soft touch transparentną mają żywsze kolory – folia daje wrażenie bardziej wyrazistej, ale wyciszonej kolorystyki wydruku. Co więcej, niweluje występowanie refleksów świetlnych (nie błyszczy, więc nie odbija światła i nie powstają bliki świetlne). Aksamitna faktura uszlachetnia projekt i dodaje elegancji każdej wizytówce.

Nałożenie tej delikatnej struktury ma jeszcze inną istotną zaletę: wizytówka offsetowa z folią soft touch jest trwalsza. Ta matowa powłoka zabezpiecza zadruk przed dostawaniem się wilgoci − nie oznacza to, że wizytówka jest wodoodporna, lecz w stosunku do zwykłego papieru jest bardziej odporna na działanie wilgoci. Folia soft touch zabezpiecza druk przed ścieraniem się np. w trakcie wsadzania i wyciągania z wizytownika. By wzmocnić trwałość wizytówki, można dodatkowo wykonać ją z papieru o większej gramaturze. Taka gruba wizytówka z aksamitną w dotyku fakturą soft touch jest elegancka i wyróżnia się spośród tysięcy innych wizytówek.

Inne dodatki, które wyróżnią Twoją wizytówkę

Wizytówka dobrze sobie radzi w świecie reklamy – nadal stanowi popularne rozwiązanie. Podstawą wyróżnienia swojej wizytówki spośród innych jest stworzenie ciekawego projektu. W naszym kreatorze dostępne są nowoczesne szablony, które możesz modyfikować zgodnie ze swoimi preferencjami.  Najważniejsza w projekcie wizytówki jest jej czytelność – podstawowe informacje, takie jak kontakt, imię i nazwisko muszą być umieszczone w widocznym miejscu i napisane czytelnym fontem.

Następnie warto pomyśleć o dodatkach, które wpływają na wartość estetyczną projektu. Do takich zabiegów należy np. wybiórczy lakier UV. Wizytówki offsetowe z folią soft touch (czyli z matowego laminatu) z elementami o śliskiej w dotyku i błyszczącej teksturze, dają bardzo ciekawy efekt – aż chce się je oglądać! W Stempleks usługę wybiórczego lakieru UV spełniamy na indywidualne zamówienie, zatem jeśli chcesz, by Twoja wizytówka była wyjątkowa, napisz do nas, który element projektu chciałbyś wyróżnić przy pomocy takiego lakierowania.

Kolejnym zabiegiem estetycznym, który wyróżnia wizytówkę, jest tłoczenie. Wypukłe i wklęsłe elementy wizytówki dają ciekawe efekty – światło wpadające w rowki ładnie się załamuje i dodaje wyjątkowości całej kompozycji. Tłoczenie jest także wyczuwalne pod palcami.

Przemyślany i estetyczny projekt wizytówki ma wpływ na kreowanie wizerunku firmy w oczach potencjalnych klientów. Ten mały kawałek papieru może sprawić, że Twoja firma zostanie zapamiętana, a co za tym idzie, pojawią się nowi klienci zainteresowani jej działaniami.