cart TWÓJ KOSZYK 0
wizytówki

Charakterystyka produktów: Wizytówki z lakierem wybiórczym 3D

Podczas kiedy przedsiębiorcy prześcigają się w reklamowaniu firm w coraz bardziej oryginalny sposób, wielu z nich zapomina, że do zrobienia wrażenia na kliencie często wystarczą klasyczne sposoby. Profesjonalna prezentacja to klucz do stworzenia wizerunku osoby i firmy godnej zaufania. Dzisiaj przedstawiamy kolejną odsłonę wizytówek: wizytówki z lakierem wybiórczym 3D, czyli sposób na odświeżenie karty wizytowej.

Wizytówki z lakierem wybiórczym 3D – jak powstały?

 

wizytówki

Wizytówki z lakierem wybiórczym 3D opierają się na prostym, znanym od lat procesie lakierowania UV. Pokrywanie powierzchni lakierem początkowo miało typowo praktyczne zastosowanie: zabezpieczenie wizytówek przed uszkodzeniami zewnętrznymi, takimi jak zabrudzenia czy działanie wody. Z czasem na znaczeniu zaczęły zyskiwać też walory estetyczne.

Z reguły lakierowaniu poddaje się całą powierzchnię wizytówki. Wykorzystuje się przy tym lakier błyszczący lub, mniej zauważalny, matowy, który chroni cały arkusz. Wizytówki są odporne na zarysowania, sztywniejsze i grubsze, a przez to – zdecydowanie bardziej trwałe.

Z kolei lakierowanie wybiórcze polega na pokryciu warstwą lakierem tylko niektórych elementów. Można uwydatnić logo firmy, inny element graficzny lub tekstowy.

Na czym polega pokrywanie lakierem wybiórczym?

Wizytówki z lakierem wybiórczym 3D

Lakierowanie wybiórcze to oryginalne zastosowanie lakieru UV w druku. W tym przypadku lakierem są pokrywane tylko wybrane elementy druku. Co ciekawe, lakierem można pokryć też np. niezagospodarowany, pusty fragment wizytówki. W sen sposób uzyskujemy nowy element graficzny – widoczny jedynie pod pewnym kątem.

Wizytówki z lakierem wybiórczym UV najczęściej pokrywa się lakierem metodą sitodruku lub z wałka. W ten sposób podbija się walory estetyczne wizytówki i nadaje jej niepowtarzalnego charakteru.

W jakiej branży sprawdzą się wizytówki z lakierem wybiórczym 3D?

Wbrew pozorom, wizytówki z lakierem wybiórczym 3D wybierają nie tylko przedsiębiorcy, które szukają niestandardowych biletów wizytowych. Ten rodzaj wizytówek sprawdzi się zarówno wśród osób wykonujących wolne zawody, jak i tych, które stawiają na klasyczne rozwiązania.

Wizytówki z lakierem wybiórczym 3D wyglądają rewelacyjnie również w przypadku prostych, minimalistycznych projektów. Lakier, który pokrywa wizytówkę, przedłuża jej trwałość, a dodatkowo przyciągnie wzrok do niebanalnie wyglądającego biletu wizytowego.