loader

Charakterystyka produktów: Wizytówki z lakierem wybiórczym 3D

Charakterystyka produktów: Wizytówki z lakierem wybiórczym 3D

[Głosów:3    Średnia:5/5]

Podczas kiedy przedsiębiorcy prześcigają się w reklamowaniu firm w coraz bardziej oryginalny sposób, wielu z nich zapomina, że do zrobienia wrażenia na kliencie często wystarczą klasyczne sposoby. Profesjonalna prezentacja to klucz do stworzenia wizerunku osoby i firmy godnej zaufania. Dzisiaj przedstawiamy kolejną odsłonę wizytówek: wizytówki z lakierem wybiórczym 3D, czyli sposób na odświeżenie karty wizytowej.

Wizytówki z lakierem wybiórczym 3D – jak powstały?

Wizytówki z lakierem wybiórczym 3D opierają się na prostym, znanym od lat procesie lakierowania UV. Pokrywanie powierzchni lakierem początkowo miało typowo praktyczne zastosowanie: zabezpieczenie wizytówek przed uszkodzeniami zewnętrznymi, takimi jak zabrudzenia czy działanie wody. Z czasem na znaczeniu zaczęły zyskiwać też walory estetyczne.

Z reguły lakierowaniu poddaje się całą powierzchnię wizytówki. Wykorzystuje się przy tym lakier błyszczący lub, mniej zauważalny, matowy, który chroni cały arkusz. Wizytówki są odporne na zarysowania, sztywniejsze i grubsze, a przez to – zdecydowanie bardziej trwałe.

Z kolei lakierowanie wybiórcze polega na pokryciu warstwą lakierem tylko niektórych elementów. Można uwydatnić logo firmy, inny element graficzny lub tekstowy.

Na czym polega pokrywanie lakierem wybiórczym?

Lakierowanie wybiórcze to oryginalne zastosowanie lakieru UV w druku. W tym przypadku lakierem są pokrywane tylko wybrane elementy druku. Co ciekawe, lakierem można pokryć też np. niezagospodarowany, pusty fragment wizytówki. W sen sposób uzyskujemy nowy element graficzny – widoczny jedynie pod pewnym kątem.

Wizytówki z lakierem wybiórczym UV najczęściej pokrywa się lakierem metodą sitodruku lub z wałka. W ten sposób podbija się walory estetyczne wizytówki i nadaje jej niepowtarzalnego charakteru.

W jakiej branży sprawdzą się wizytówki z lakierem wybiórczym 3D?

Wbrew pozorom, wizytówki z lakierem wybiórczym 3D wybierają nie tylko przedsiębiorcy, które szukają niestandardowych biletów wizytowych. Ten rodzaj wizytówek sprawdzi się zarówno wśród osób wykonujących wolne zawody, jak i tych, które stawiają na klasyczne rozwiązania.

Wizytówki z lakierem wybiórczym 3D wyglądają rewelacyjnie również w przypadku prostych, minimalistycznych projektów. Lakier, który pokrywa wizytówkę, przedłuża jej trwałość, a dodatkowo przyciągnie wzrok do niebanalnie wyglądającego biletu wizytowego.