Strona Internetowa i jej zalety dla firmy

9 kluczowych korzyści, jakie przynosi posiadanie strony internetowej dla małych firm.

W współczesnych czasach nie ma uzasadnienia dla braku strony internetowej, nawet jeśli Twoja firma jest na początkowym etapie. Wielu potencjalnych klientów nie będzie Cię traktować poważnie, jeśli nie będziesz miał strony www. Ponadto, istnieje wiele zalet posiadania witryny internetowej, przez co jej brak to duży błąd.
Jednym z najbardziej widocznych korzyści wynikających z posiadania strony dla małych przedsiębiorstw jest to, że umożliwia ona potencjalnym klientom znalezienie Ciebie online i łatwe skontaktowanie się z Tobą. Posiadanie efektywnej i atrakcyjnej strony może nawet prowadzić do sprzedaży, której w przeciwnym razie nie osiągnąłbyś.
W tym artykule omówimy 15 powodów, dla których warto stworzyć stronę internetową dla swojej małej firmy. 

strona internetowa 5

Możesz pochwalić się swoim portfolio i odpowiadać na najczęściej zadawane pytania. 

We współczesnych czasach wielu ludzi, gdy dowiaduje się o firmie, jako pierwszą rzecz robi wyszukiwanie jej w sieci. Jeśli nie masz strony internetowej – lub przynajmniej konta na portalach społecznościowych – mogłoby się wydawać, że nie istniejesz dla potencjalnych klientów.
Co więcej, posiadanie strony www może wpływać na postrzeganie Twojego biznesu przez ludzi. Przykładowo, możesz uzupełnić swoją stronę recenzjami, zdjęciami lokalizacji, pomocnymi informacjami i wszystkim, co przyczyni się do poprawy Twojego wizerunku. Nie przesadzamy, mówiąc, że marketing internetowy jest kluczowym elementem sukcesu biznesowego na dzisiejszym rynku. 

strona internetowa 4

Za pomocą firmowej strony www łatwiej dotrzesz do lokalnych klientów

Jeśli jesteś podobny do nas, gdy próbujesz zrobić konkretny zakup, poszukujesz najbliższych firm. Załóżmy na przykład, że potrzebujesz fryzury, ale nie masz pojęcia, gdzie możesz ją znaleźć. Prawdopodobnie poszukasz w sieci fryzjerów lub salonów fryzjerskich w okolicy.
Jeśli twoja strona internetowa znajduje się wśród pierwszych wyników wyszukiwania dla takich lokalnych zapytań, możesz pozyskać dodatkowego klienta (optymalizacja słów kluczowych dla wyszukiwarek, czyli SEO, jest znana jako strategia budowania dobrej pozycji w wynikach). Oprócz przyciągania większej liczby klientów, strony internetowe mogą pomóc w budowaniu świadomości marki twojej lokalnej firmy w społeczności. 

strona internetowa 1

Dzięki stronie internetowej łatwiej udostępnisz swoje dane kontaktowe

Wyobraź sobie sytuację, w której ktoś ma świadomość istnienia twojego biznesu, ale nie zna drogi do jego lokalizacji. W doskonałej sytuacji twoja strona internetowa powinna zawierać pełne dane adresowe, wskazówki dotyczące odnalezienia cię oraz (jeśli pragniesz zyskać punkty) mapę okolicy. Uzbrojona w te informacje, niemal niemożliwe jest, aby ktoś się zgubił w drodze.
Warto również umieścić miejsce na numer telefonu, adres e-mail i inne dane kontaktowe twojego biznesu. W ten sposób ludzie mogą zadzwonić, jeśli mają jakieś pilne pytania. 

strona internetowa

Witryna www i ułatwia zbieranie zapytań online

Aktualnie wielu właścicieli małych przedsiębiorstw preferuje zapytania online zamiast rozmów telefonicznych. Jest łatwo zrozumieć dlaczego. Przede wszystkim, możesz odpowiadać na e-maile w dogodnym dla siebie czasie, niezależnie od tego czy otrzymujesz równoczesne kontakty od 20 osób online – nadal możesz dotrzeć do wszystkich.
W idealnej sytuacji, Twoja witryna powinna oferować kilka sposobów kontaktowania się z Tobą dla odwiedzających. Już wspomnieliśmy, że powinna zawierać numer telefonu i adres e-mail, ale formularz kontaktowy także stanowi doskonałe uzupełnienie, które umożliwia klientom kontakt bez konieczności opuszczania strony. Niektóre firmy idą nawet dalej i instalują czat na żywo.

strona internetowa stempleks 2

Oszczędność czasu i środków na tradycyjne formy reklamy

 Kiedyś istniały ograniczenia dotyczące sposobów reklamowania firmy. Mogłeś rozdawać ulotki, umieszczać reklamy w lokalnej gazecie lub płacić za spot reklamowy w telewizji. Jednak Internet oferuje zupełnie nowe metody dotarcia do odbiorców za pomocą witryny internetowej. Nawet jeśli nie chcesz płacić za reklamy online, sama strona internetowa może pomóc w promocji Twojej firmy. Możesz na przykład docierać do odwiedzających, prezentując oferty, które mogą ich zainteresować. Możesz również regularnie publikować najnowsze wiadomości na swojej stronie, aby zachęcić ich do odwiedzenia Twojej firmy. Jednak aby Twoja witryna była skutecznym narzędziem reklamowym, warto zlecić jej projekt profesjonalnej agencji interaktywnej.

Publikacje na firmowej stronie internetowej  budują wizerunek eksperta

Wiele firm, które odnoszą sukcesy, obdarowuje społeczność poprzez wykorzystywanie content marketingu w celu ciągłego informowania ich. Przykładem może być portal informacyjny Warsaw City, który codziennie udostępnia interesujące treści, takie jak aktualności z Warszawy, wydarzenia i imprezy sportowe. Innym przykładem jest PraktycznyBlog.pl, który ma na celu informowanie Cię o najnowszych wiadomościach i udostępnianie wiedzy, aby wzmocnić Twoją stronę internetową.
W dłuższej perspektywie, można również wykorzystać swoją stronę jako platformę do publikowania treści i postów na blogu, które pomagają Twoim klientom. Content marketing nie tylko wpływa na wygląd jako autorytet w swojej dziedzinie, ale także buduje dobre relacje. 

Strona www większa zasięg Twojej firmy

Jeżeli kierujesz niewielką działalność handlową, większość Twojego biznesu prawdopodobnie będzie generowana przez lokalnych mieszkańców. Dowiedzą się, jakie usługi oferujesz i jakie są ceny, a możemy mieć nadzieję, że będą wracać po więcej. Innymi słowy, większość małych firm ma ograniczony zasięg klientów.
Tworzenie strony internetowej umożliwia pominięcie ograniczeń związanych z działaniem niewielkiej firmy. Będziesz mógł dotrzeć do większej liczby grup docelowych niż w innym przypadku i przyciągnąć klientów spoza Twojego regionu. Możesz również zdecydować się na założenie sklepu internetowego w platformie WooCommerce, dzięki czemu zarobisz na stronie internetowej od razu.

strona internetowa stempleks 31

Mozesz prowadzić swój sklep online

Poza poszerzaniem zasięgu Twojego biznesu, posiadanie strony internetowej daje Ci również nowy kanał, który możesz wykorzystać do sprzedaży. W dzisiejszych czasach nie musisz już ograniczać się do sprzedaży produktów tylko w swoim fizycznym sklepie.
Założenie sklepu online jest w istocie dość proste i możesz je nawet połączyć z typową stroną biznesową. W ten sposób będziesz mógł sprzedawać nawet po zakończeniu standardowych godzin pracy.

strona internetowa 2

Łatwiej utrzymasz kontakt z swoimi klientami

Marketing za pomocą wiadomości e-mail jest jednym z najbardziej efektywnych narzędzi, jeśli chodzi o utrzymywanie kontaktu z klientami, zwiększanie sprzedaży i osiąganie konwersji. W praktyce istnieje wiele korzyści płynących z prowadzenia długotrwałej kampanii e-mailowej.
Co więcej, Twoja strona internetowa stanowi doskonałe narzędzie do zachęcenia ludzi do zapisania się na Twój listę mailingową. Po zgromadzeniu odbiorców możesz wysyłać im dowolną liczbę e-maili, bez ograniczeń co do częstotliwości.

Jak się zabrać za stworzenie strony internetowej?

Chciałbyś stworzyć swoją nową stronę internetową, ale nie wiesz jak? Świetnie się składa, skontaktuj się z nami, my zajmiemy się resztą za Ciebie!