Stemple ślubne, czyli sposób na oryginalne dodatki weselne

Chociaż pieczątki kojarzą się głównie ze sprawami urzędowymi, to w rzeczywistości ich zastosowanie jest o wiele szersze. Od lat popularność zyskują bowiem… podczas uroczystości ślubnych. To wyjątkowe dla młodej pary wydarzenie często jest skrupulatnie planowane, a wyposażenie sali weselnej czy zaproszenia wybierane są na kilka miesięcy przed samą uroczystością. Z pomocą przychodzą stemple ślubne, których zastosowanie nada wszystkim dodatkom wyjątkowy charakter.

Do czego wykorzystać stemple ślubne?

Papeteria ślubna to element, do którego nowożeńcy przykładają dużą wagę. Bywa prosta i minimalistyczna, jest też wielokolorowa i z przepychem. Młoda para chce nią wyrazić siebie, ale najczęściej wybiera też taką, która będzie nawiązywać do wystroju sali ślubnej. W każdym wypadku sprawdzą się stemple ślubne, dzięki którym wszystkie elementy dekoracyjne będą ze sobą spójne. Stemple ślubne mają różnorodne zastosowania. Wybranym wzorem możesz ozdobić koperty i zaproszenia. Będzie to wyglądać szczególnie elegancko, jeśli odbijesz pieczątkę w miejscu otwarcia koperty – na laku. Stemple użyjesz też do udekorowania winietek, ale również
torebek z upominkami dla gości. Tak naprawdę wykorzystanie stempli ogranicza jedynie Twoja wyobraźnia. Odbite wzory mogą ozdabiać dowolne elementy wystroju stołu weselnego, bileciki informujące o umiejscowieniu gości przy stole czy informacje o atrakcjach weselnych.

stempel ślubny

Jaki wzór ślubnego stempla wybrać?

Wzory pieczątek wykonywane są na zamówienie, dlatego ich wygląd zależy w całości od pary młodej. Stemple ślubne mogą mieć dowolne kształty, choć największą popularnością cieszą się te okrągłe. Co zawierają? Najczęściej są to imiona lub inicjały nowożeńców, data ślubu i wybrane elementy graficzne. Tutaj możliwości są niemal nieograniczone. Możesz postawić na (często wykorzystywane) motywy kwiatowe, detale, które oddają charakter pary młodej lub postawić na minimalizm i z nich częściowo lub całkowicie zrezygnować. Kolory tuszu również są nieograniczone, chociaż największą czytelność osiągniesz wybierając ciemniejsze i wyraziste barwy: czerń, granat, brąz lub czerwień. Najlepiej jest oczywiście dopasować je do kolorystyki motywu przewodniego wesela czy dodatków państwa młodych.

Stemple ślubne to nieoczywiste rozwiązanie, dzięki któremu nadasz indywidualnego charakteru dodatkom weselnym. Pieczątki świetnie sprawdzają się nawet na „nudnej”, jednokolorowej papeterii. Ozdobiona wybranym przez nowożeńców wzorem, wprowadzi niesamowity klimat.