cart TWÓJ KOSZYK 0

Stemple – Pieczątki

Stemple, Pieczątki – Jak wybrać model dla swojej firmy?

W naszej ofercie można znaleźć różnego rodzaju stemple. Pieczątki są dostępne w mniejszych i większych rozmiarach, mają też rozmaite kształty. Nie zawsze łatwo jest zdecydować, które modele będą najlepsze dla danego biznesu. Czym warto się kierować podczas składania zamówienia na tego typu akcesoria?

Pieczątka czy stempel – różnice

Na początek warto zastanowić się nad tym, czy lepiej skorzystać z pieczątki w postaci standardowego automatu, czy może raczej drewnianego stempla. Największą zaletą pieczątki jest jej samowystarczalność. Stempel wymaga korzystania zarówno z kołka, jak i poduszki barwiącej, podczas gdy z pieczątką nie musisz stosować żadnych dodatkowych akcesoriów. Używając jej poza biurem, nie trzeba się martwić czy zabrało się ze sobą tusz, ponieważ znajduje się on w środku automatu.

Odbijanie znaków trwa też krócej z pieczątką, ponieważ można je wykonać jednym ruchem. Stemple wymagają wcześniejszego naniesienia kołka z matrycą stemplarską na poduszkę barwiącą. Dopiero wtedy będzie można umieścić symbol lub treść na papierze. Z kolei zaletą stempli, szczególnie drewnianych, jest ich elegancki wygląd. Poza tym, nie trzeba pamiętać o uzupełnianiu w nich zapasu tuszu – wystarczy mieć pod ręką poduszkę. To rozwiązanie będzie lepsze dla osób, które planują korzystać z tych urządzeń wyłącznie w biurze.

Stemple, pieczątki – dla kogo?

Kiedy już wiadomo czy lepiej sięgnąć po automaty standardowe czy stemple, należy zdecydować czy pieczątki mają być wyłącznie firmowe, czy może warto też zainwestować w imienne egzemplarze dla kilku pracowników. Niewykluczone, że im również mogą się przydać stemple. Pieczątki dla przedsiębiorstwa mogą zawierać różne informacje dotyczące prowadzonej działalności, takie jak jej pełna nazwa, numer KRS, NIP czy też REGON oraz dane do kontaktu. Dobrym pomysłem może być podanie adresu strony www. Warto wypisać wszystkie treści, które mają zostać zamieszczone i zobaczyć, ile linijek one zajmują. Na tej podstawie można będzie stwierdzić jak duże egzemplarze są potrzebne.

Pieczątki imienne

Jeśli firma chce zamawiać pieczątki dla osób zatrudnionych, warto dostosować poszczególne egzemplarze do potrzeb danego pracownika. Pieczątki imienne są niezwykle przydatne. Należy się zastanowić, czy posiada on tytuł naukowy, który wypadałoby zamieścić, oraz jak długa jest nazwa jego stanowiska. Od tego zależy wielkość pieczątki. Jeśli pracownik dużo podróżuje służbowo i często przebywa poza biurem, warto rozważyć zakup dwóch rodzajów pieczątek – większej, do używania w firmie oraz mniejszej, w rozmiarze kieszonkowym. Ten drugi będzie można bez trudu zabierać ze sobą na delegacje i spotkania z klientami, które mają miejsce poza siedzibą przedsiębiorstwa.

Datowniki dla firmy

Składając zamówienie dla firmy, trzeba też zastanowić się nad datownikami. Być może okażą się przydatne, szczególnie jeśli przedsiębiorstwo często podpisuje umowy. Wtedy nie trzeba ręcznie pisać dat, a można do tego wykorzystać stemple. Pieczątki tego typu są więc bardzo praktyczne. W naszej ofercie znajduje się kilka rodzajów datowników. Mniejsze modele odbijają wyłącznie numery bądź daty, podczas gdy na większych można zamieszczać też dodatkowe napisy, takie jak np. nazwa firmy. Jeśli przedsiębiorstwo ma wykorzystywać datowniki do tego, by potwierdzać odbiór np. paczki, lepsze będą egzemplarze z napisem odebrano, natomiast kiedy są używane tylko po to, by określać datę umowy, warto wybrać pieczątki z nazwą firmy lub samą datą.

Telefony: 781-008-333, 780-186-765.