cart TWÓJ KOSZYK 0

Pieczątka Firmowa – co powinna zawierać?

Pieczątka firmowa to wizytówka zarówno w przypadku osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, jak i dużych firm oraz przedsiębiorstw. Powinna być ona przede wszystkim czytelna, ale też niezwykle istotne jest, by zawierała odpowiednie dane dotyczące firmy. Dzięki temu nasi kontrahenci posiadać będą nie tylko niezbędne do rozliczeń informacje, jak również nasze dane kontaktowe, co może w znaczący sposób ułatwić wzajemną współpracę.

 

 

Dane na pieczątce firmowej

Ponieważ pieczęć firmowa pełni rolę informacyjną, bezwzględnie powinna ona zawierać nazwę firmy, numer NIP i adres siedziby danego przedsiębiorstwa. W przypadku spółek akcyjnych, komandytowych, jawnych oraz z ograniczoną odpowiedzialnością na pieczątce powinna znaleźć się nazwa określona we wpisie do KRS. Dla spółek cywilnych można zastosować nazwę skróconą lub rozszerzyć ją o nazwiska wspólników, natomiast na pieczęciach firmowych spółek z ograniczoną odpowiedzialnością podaje się także wysokość kapitału zakładowego oraz numer KRS, co wynika z przepisów kodeksu spółek handlowych. W przypadku jednoosobowej działalności wymagana jest nazwa firmy oraz imię i nazwisko jej właściciela.

Pozostałymi informacjami dozwolonymi na pieczątkach firmowych są numery telefonu, adresy mailowe oraz adres strony internetowej. Pełnią one funkcje reklamowe, więc tym bardziej warto jest je umieścić.

Zamów pieczątkę firmą u nas! Kliknij tutaj: pieczątka firmowa

Ile kosztuje pieczątka firmowa?

Ceny pieczątek firmowych są bardzo zróżnicowane, a ich wysokość wynika z rodzaju i wielkości pieczątki. Ceny najbardziej uniwersalnych pieczątek-automatów zaczynają się od 43 złotych w przypadku pieczątek małych, które zawierają do pięciu linijek tekstu. Pieczątki większe to koszt około 50-80 złotych. W naszej ofercie znajdą Państwo również pieczątki polimerowe (które będą najtańszą opcją jeśli chodzi o koszt pieczątki firmowej) oraz kołki i pieczątki lekarskie, za które zapłacicie Państwo od 24 do 48 złotych.

W przypadku zamówień online oferujemy Państwu rabat w wysokości 10%, co oznacza, że najtańsze pieczątki mogą Państwo zamówić wybierając odpowiednie opcje na naszej stronie. Samodzielnie zaprojektowaną pieczątkę firmową mogą Państwo odebrać w jednym z kilkudziesięciu punktów odbioru bądź otrzymać za pośrednictwem poczty albo kuriera. Gwarantujemy szybką dostawę oraz atrakcyjne ceny.

Czy pieczątka firmowa jest obowiązkowa?

Choć pieczątka firmowa nie jest wymagana przepisami prawa, to jej posiadanie jest niezwykle istotne dla każdej firmy. Jak już wspominaliśmy wyżej pełni ona rolę nie tylko informacyjną, ale także reklamową, dlatego każdy przedsiębiorca (nawet osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą) powinien posiadać odpowiednio przygotowaną pieczątkę. Dane, które można na niej zawrzeć, są określone przez odpowiednie zapisy prawa, ponieważ konkretne informacje o firmie powinny widnieć na pismach i zamówieniach handlowych oraz są wymagane w przypadku kontaktów z instytucjami państwowymi. Nawet jeśli jako przedsiębiorca ktoś nie zdecyduje się na wydrukowanie wizytówek, to zamówienie pieczątki firmowej powinno być jednym z jego pierwszych kroków po założeniu działalności gospodarczej. Oferowane przez nas pieczątki są łatwe w obsłudze i trwałe, co z pewnością przełoży się na efektywność pracy w Państwa firmie.

Szukasz pieczątki firmowej online? Wybierz firmę Stempleks we Wrocławiu. Ekspresowy wyrób pieczątek, ulotek i wizytówek z dostawą do domu Klienta w 24 godziny!

Zapraszamy do kontaktu – nasi specjaliści pomogą wybrać pieczątkę spełniającą Twoje oczekiwania!