cart TWÓJ KOSZYK 0
lekarz trzymający w dłoni stetoskop

Jak wygląda pieczątka lekarska i co powinna zawierać?

Pieczątka lekarska zaliczana jest do grupy pieczątek imiennych, jednak w odróżnieniu od standardowych pieczątek z tej kategorii zawierających wyłącznie imię, nazwisko oraz nazwę zajmowanego stanowiska, pieczątka lekarska powinna zawierać określone dane, które regulowane są przez Uchwałę Naczelnej Rady Lekarskiej. Oprócz danych podstawowych, które na niej powinny widnieć, możliwe jest również umieszczenie na pieczęci informacji dodatkowych (np. umiejętności z zakresu węższych dziedzin medycyny lub udzielania określonych świadczeń zdrowotnych). W rezultacie pieczątka taka może zawierać nawet pięć linii tekstu. Lekarze, oprócz pieczątek imiennych, mogą wyrabiać również pieczątki firmowe, których zawartość również została określona przez stosowne zapisy prawa.

Co powinna zawierać pieczątka lekarska?

Pieczątka lekarska obowiązkowo powinna zawierać: imię i nazwisko, tytuł zawodowy, tj. „lekarz” („lek.”) lub „lekarz dentysta” („lek. dent.”), numer prawa wykonywania zawodu oraz posiadane specjalizacje, które powinny być zgodne z brzmieniem określonym w dyplomie lub zaświadczeniu potwierdzającym ich uzyskanie. Oprócz danych obowiązkowych pieczątka lekarska może zawierać takie dane, jak na przykład tytuł i stopień naukowy, wspomniane wcześniej umiejętności z zakresu węższych dziedzin medycyny lub udzielania określonych świadczeń zdrowotnych, numer umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia (upoważniającej lekarza do wystawiania recept) oraz numer telefonu i adres. Pieczątka firmowa lekarza powinna zawierać oznaczenie przedsiębiorcy, adres siedziby firmy, numer telefonu, numery – NIP oraz REGON.

Tanie pieczątki we Wrocławiu

Oferujemy tanie pieczątki lekarskie, które można zamówić zarówno w jednym z naszych punktów ulokowanych na terenie Wrocławia, jak również za pośrednictwem naszego serwisu Stempleks.pl. Bez konieczności wychodzenia z domu, w kilku prostych krokach zamówisz pieczątkę lekarską w atrakcyjnej cenie – wystarczy wybrać typ pieczątki, zaprojektować widniejący na niej tekst, dokonać płatności i odebrać pieczątkę w jednym z naszych punktów.

Wyrabiamy pieczątki na zamówienie: w dobrej cenie i szybko. Już dziś sprawdź naszą ofertę i zamów pieczątkę, jakiej potrzebujesz – indywidualną bądź firmową. W sprzedaży posiadamy zarówno automaty, jak też pieczątki kieszonkowe oraz standardowe pieczątki lekarskie zamknięte w metalowych obudowach.

Szukasz pieczątki lekarskiej online? Wybierz firmę Stempleks we Wrocławiu. Ekspresowy wyrób pieczątek, ulotek i wizytówek z dostawą do domu Klienta w 24 godziny! Zadzwoń i zamów pieczątkę online