cart TWÓJ KOSZYK 0
praca przy biurku

Jak przedłużyć życie urządzeń biurowych, czyli prawidłowe czyszczenie pieczątki i inne porady

Kiedy inwestujesz w wyposażenie biura, na pewno chciałbyś, żeby służyło Ci jak najdłużej. Stopniowe zużywanie się materiałów jest nieuniknione, jednak możesz wyrobić w sobie kilka nawyków, które przedłużą ich życie. Są nimi np. regularne czyszczenie pieczątki czy zabezpieczanie sprzętów przed kurzem.

praca przy biurku

Zadbaj o sprzęty elektroniczne

Utrzymanie porządku w biurach to nie tylko pamiętanie o usuwaniu kurzu. W coraz większej liczbie miejsc głównym narzędziem pracy są komputery. O ich stan możesz zadbać przy użyciu kilku produktów. Przydatne będzie sprężone powietrze w sprayu, dzięki któremu usuniesz okruszki i nadmiar kurzu z trudno dostępnych miejsc,
takich jak klawiatura czy mocowania śrub. Gładkie powierzchnie możesz wyczyścić zwykłą wilgotną ściereczką. Ekrany LCD przemywaj specjalnych środków czyszczących, które nie pozostawią smug i nie zniszczą powłoki.

praca biurowa

Wbrew pozorom, regularne czyszczenie sprzętów biurowych to nie tylko kwestia estetyki. Zaniedbanie takich kwestii negatywnie wpływa na pracę komputerów.
Nadmiar kurzu spowalnia ich działanie – łożyska pracują coraz głośniej, a wiatrak coraz słabiej chłodzi. Z kolei połączenie kurzu z wilgocią może skutkować zakłóceniem działania układów elektronicznych i doprowadzić do ich awarii. Jeśli poświęcisz sprzętom kilka minut tygodniowo, możesz znacznie wydłużyć ich pracę.

Czyszczenie pieczątki w kilku krokach

Pamiętaj, że mniejsze sprzęty biurowe też zasługują na uwagę. Nawet wysoka jakość przedmiotów nie zwalnia pracowników z regularnego dbania o nie. Przykładem mogą być pieczątki, które odpowiednio używane i konserwowane, mogą posłużyć Ci przez wiele lat – do momentu, aż nie zajdzie potrzeba zmiany danych.

Jak powinno przebiegać czyszczenie pieczątki? Do mycia wnętrza sprzętu nie potrzebujesz specjalnych środków: wystarczą delikatne detergenty lub woda z mydłem.
W przypadku automatu pierwsze co musisz zrobić, to wyjęcie z obudowy poduszki
z tuszem i kartki z odbiciem. Następnie wystarczy przetarcie gumki i osuszenie jej.
Przy zbyt mocnym czyszczeniu gumka może odkleić się od automatu. W takim przypadku zamocuj ją przy pomocy samoprzylepnej taśmy dwustronnej.

Czyszczenie pieczątki powinno obejmować też umycie obudowy. Plastikowe obudowy nie są problematyczne w konserwowaniu. Możesz do tego użyć miękkiej szmatki nasączonej delikatnym detergentem z alkoholem. Regularne czyszczenie pieczątek biurowych na pewno wydłuży ich pracę i pomoże w uzyskiwaniu wyraźnych odbić na dokumentach.