Historia pieczątki

Historia pieczątki jakiej nie znacie. Dawno, dawno temu,ludzie odkryli, iż odbicie muszli pozostawia interesujący oraz niepowtarzalny wzór, który wykorzystywać można nie tylko jako ozdobę ,i to właśnie muszle służyły za pierwsze stemple. Warto wiedzieć, że człowiek wykorzystywał pieczątkę już w epoce kamienia, miedzi, brązu czy metalu. 3000 lat p.n.e. naczynia znakowano na obwodzie, po to by potwierdzić ich oryginalność. W Chinach, w XI w. ludzie tworzyli stemple z kamienia. Wykorzystywali je naukowcy, aby uwierzytelnić dokumenty, natomiast w Europie w XIII w. władcy stosowali pieczęcie, by podbijać dekrety. Stemple potwierdzały ich autentyczność oraz je zabezpieczały.

Przełom przyniósł XX w. w 1948 r., w Europie powstała pierwsza pieczątka kieszonkowa Vienna, a już 28 lat później pierwsza pieczątka samotuszująca z wbudowanym, wymiennym wkładem. Nowe technologie przyszły w XXI w., gdyż 2006 r. przyniósł pierwszą pieczątkę z wielokrotnym odbiciem. Aktualnie jest bardzo często stosowana. Współcześnie produkowane są również ekologiczne pieczątki tworzone z tworzyw pozyskiwanych z recyklingu, a także takie które mogą znacznie ułatwić Twoje życie. Dziś oferta pieczątek jest bardzo duża , więc każdy może znaleźć coś dla siebie,tak więc zapraszamy do zapoznania się również z naszą ofertą :). W dzisiejszych czasach mało kto zastanawia się nad funkcjami pieczątki. Są one wykorzystywane nie tylko do stemplowania ważnych dokumentów, ale również mogą być reklamą danego przedsiębiorstwa. Jest niezwykle ważnym elementem w handlu.

Szukasz pieczątki online? Wybierz firmę Stempleks we Wrocławiu. Oferujemy rozmaite wzory pieczątek z dostawą do domu Klienta w 24 godziny! Zadzwoń i zamów pieczątkę online.

Telefony: 781-008-333, 780-186-765.