loader

Gumka do pieczątki

Gumka do pieczątki

Gumka do pieczątki jako alternatywa dla nowego stempla

Gumka do pieczątki, zwana też polimerem, to ważny element stempla, dzięki któremu można wykonać czystą odbitkę o nasyconym kolorze. O ile będzie ona wysokiej jakości, napis na papierze przetrwa lata i nadal będzie tak samo intensywny. Może się jednak zdarzyć, że z czasem przestanie on być aktualny i nie można będzie go nanosić na dokumenty. Na szczęście, w takiej sytuacji wcale nie trzeba kupować nowego egzemplarza – istnieje tańsze rozwiązanie!

Gumka do pieczątki i poduszka tuszowa – wymiana starego sprzętu

Jeśli chcesz zmienić tekst widniejący na pieczątce wykonanej standardową, laserową metodą, wtedy najłatwiej wymienić polimer. To bardzo prosta czynność, którą można wykonać w kilka chwil – wystarczy oderwać starą gumę i nakleić nową, ze zmienionym napisem. Warto jednak pamiętać, że często jest przy tym konieczna wymiana poduszki tuszowej. Jeżeli służyła ona przez wiele lat, to znaczy, że prawdopodobnie jest już sparciała i wybita. W rezultacie, z jej pomocą nie można będzie robić ładnych, wyraźnych odbitek – nawet jeśli gumka do pieczątki będzie zupełnie nowa. Dlatego jeżeli zależy Ci na wysokiej jakości odbitce, dobrym pomysłem może być wymienienie zarówno polimeru, jak i poduszki.

Jaka powinna być gumka do pieczątki?

Najważniejsze przy wyborze nowej gumki jest to, żeby była ona funkcjonalna. W naszej ofercie znajdują się aż 4 różne wersje polimerów – można na nich zamieścić 3, 5, 8 lub 9 linijek tekstu. Wybór konkretnej opcji zależy wyłącznie od potrzeb firmy i tego, jakie informacje chciałaby ona zawrzeć na swojej pieczątce. Dłuższe wersje gumek sprawdzą się lepiej w przypadku przedsiębiorstw, które chcą zamieścić na nich swoją pełną nazwę, a także dodatkowe informacje, takie jak REGON, NIP czy też dane kontaktowe. Natomiast mniejsza gumka do pieczątki powinna okazać się przydatna w kategorii stempli imiennych, na których podaje się zazwyczaj tylko imię i nazwisko danej osoby, a także jej stanowisko.

Ekologiczna guma – dlaczego warto ją wybierać?

Szukając polimeru dla siebie, warto zwrócić szczególną uwagę na ekologiczne wyroby. Należy do nich zielona guma marki Colop – Eco Line. Do jej produkcji wykorzystuje się kauczuk i naturalne składniki, dzięki czemu jest ona całkowicie przyjazna dla środowiska. Należy też zauważyć, że ten rodzaj polimeru jest bezzapachowy. Guma Eco Line pozwala na czytelne odbicie tekstu o nasyconej barwie, co wynika w dużej mierze z jej twardości. Inną zaletą, związaną z tym rodzajem gumy, jest łatwość jej obróbki, którą przeprowadza się z pomocą plotera laserowego. Dzięki temu grawerowanie nie wymaga zbyt wiele czasu, co oznacza, że można poprosić o wykonanie go w punkcie sprzedaży i szybko odebrać gotowy polimer.

Nowa gumka do pieczątki to propozycja przede wszystkim dla osób, które mają sprawne stemple i zależy im tylko na zmianie treści, jaka została na nich zamieszczona. To też rozwiązanie dla oszczędnych, którzy nie chcą kupować zupełnie nowych egzemplarzy pieczątek, by móc podbijać dokumenty. W takiej sytuacji warto rozważyć zamówienie polimeru.

Telefony: 781-008-333, 780-186-765.