cart TWÓJ KOSZYK 0

Dobry tusz do pieczątek to podstawa

tusz do pieczątek

Chcesz żeby odbicia Twoich pieczątek zawsze były wyraźne, czytelne i miały nasycony kolor? Zastanawiasz się od czego zależy ich jakość i trwałość? Na pewno duże znaczenie ma jakość automatu pieczątki i jej gumka. Jednak często zdecydowanie większy wpływ na wygląd odbicia stempla ma tusz. Dlatego tak ważny jest jego wybór. Jak wybrać najlepszy tusz do pieczątek? W tym artykule postaramy podzielić się naszą wiedzą na ten temat.

Na co zwrócić uwagę wybierając tusz do stempli gumowych i polimerowych?

Tusz do pieczątek powinien być produkowany z bardzo dobrze dobranych składników, które zapewnią mu wysoką jakość. Tusz do pieczątek gumowych i polimerowych powstaje na bazie wody. Dlatego jednym z najważniejszych parametrów, który charakteryzuje tusz do pieczątek wysokiej jakości jest jego odpowiednia gęstość.

Optymalna gęstość tuszu zapewnia czytelne i wyraźne odbicie, które będzie bardzo trwałe. Tusz o zbyt małej gęstości spowoduje, że odbicie nie będzie wyraźne. Będzie ono blade, nietrwałe i łatwo będzie się rozmazywać. Natomiast zbyt gęsty tusz sprawi, że odbicie będzie miało efekt grubych, rozmazanych liter, będzie zbyt wypukłe i jakby lepkie.

Na jakość tuszu ma też wpływ nasycenie kolorem. Do produkcji dobrego tuszu używa się barwników zapewniających trwały, wyraźny kolor. Dzięki odpowiedniej gęstości i nasyceniu kolorem taki tusz zagwarantuje wyraźne, trwałe, nasycone kolorem i bardzo czytelne odbicie dla Twoich pieczątek gumowych i polimerowych na wszystkich dokumentach.

Dobry jakościowo tusz do stempli musi też być wydajny. Ta cecha pozwoli Ci zaoszczędzić czas, bo nie będzie potrzeby ciągłego napełniania poduszek tuszem. Zaoszczędzisz też pieniądze, bo zakup kolejnych tuszy nie będzie zbyt częsty.

Tusz do pieczątek gumowych i polimerowych godny polecenia

Jednym z najlepszych tuszy do stempli jest dostępny w naszym sklepie tusz do pieczątek marki Colop. Dlaczego w swoich pieczątkach warto stosować właśnie ten tusz? Ponieważ spełnia on wszystkie wymienione wyżej kryteria, jakie powinien mieć dobry tusz.

Tusz marki Colop ma odpowiednią gęstość i nasycone kolory. Dzięki temu odbicia pieczątek w których używa się tego tuszu są bardzo wyraźne, czytelne, równomierne i niezwykle trwałe. Poza tym jest on bardzo wydajny. A dołączony do jego buteleczki specjalny dozownik sprawia, że aplikacja tuszu jest bardzo łatwa i wygodna zarówno w pieczątkach automatycznych, jak i do poduszek tuszowych do stempli ręcznych. Dzięki temu rozwiązaniu nie musisz się obawiać, że ubrudzisz sobie ręce, ubranie czy dokumenty. Tusz ten występuje w pięciu podstawowych kolorach:

 • czarnym,
 • niebieskim,
 • czerwonym,
 • zielonym,
 • fioletowym.

A co jeśli potrzebujesz innego koloru? Nic straconego! Osobom lubiącym niestandardowe rozwiązania do gustu przypadnie tusz do pieczątek firmy Colop w niestandardowych kolorach. Ten tusz przeznaczony do stempli gumowych i polimerowych. Dostępny jest w pięciu niestandardowych barwach:

 • magenta,
 • pomarańczowy,
 • żółty,
 • turkusowy,
 • brązowy.

Bogaty wachlarz dostępnych kolorów na pewno pozwoli Ci bez problemu wybrać odpowiedni dla siebie tusz do pieczątek marki Colop. Zapewni on profesjonalny wygląd odbicia Twoich pieczątek na długie lata. Gdy zaczniesz go stosować w swoich pieczątkach od razu zobaczysz różnicę w jakości odbicia stempli. Tusz ten to gwarancja jakości w przystępnej cenie.

Jaki wybrać tusz do stempli i pieczątek metalowych?

Tusze do pieczęci metalowych nie są produkowane na bazie wody, jak te do pieczątek gumowych. Tusz do stempli metalowych robiony jest na bazie oleju. Tusz ten jest więc gęsty, dzięki czemu dobrze współgra z metalowymi pieczątkami. Jego konsystencja sprawia, że nie rozpływa się na boki, nie kapie i nie spływa z metalowej płytki stemplującej. Taka dobra przyczepność tuszu do stempla zapewnia czytelne, równomierne, bardzo wyraźne i pełne odbicie.

Jaki tusz do pieczątek metalowych będzie dobrym wyborem? Polecamy sprawdzony tusz do stempli i pieczątek metalowych Colop. Dlaczego warto wybrać ten tusz? Ma on idealną gęstość potrzebną do uzyskania wyraźnego odbicia pieczęci. Ponadto tusze te mają nasycone, trwałe kolory. Połączenie tych cech jest gwarancją otrzymania czytelnego, pełnego, wyraźnego i trwałego odbicia stempla.

Tusze firmy Colop do pieczątek metalowych posiadają również wygodny dozownik, dzięki któremu łatwo zaaplikować tusz z butelki na poduszkę do pieczątek. Pomaga on uniknąć rozlania tuszu i pobrudzenia się. Zakup tuszu marki Colop jest też korzystny ze względu na jego dużą wydajność. Jest on dostępny w czterech podstawowych, najczęściej używanych kolorach:

 • czarnym,
 • niebieskim,
 • czerwonym,
 • zielonym.

Używanie tego tuszu do swoich metalowych stempli i pieczątek pozwoli Ci cieszyć się bardzo czytelnymi i nieblaknącymi z upływem czasu pieczęciami.

Tusz do zadań specjalnych!

Jaki tusz do pieczątek zastosować jeśli potrzebujesz oznaczyć np. coś metalowego, płyty CD czy DVD? Już odpowiadamy. Świetnym rozwiązaniem będzie zakup tuszu szybkoschnącego do stempli i pieczątek Colop. Dlaczego akurat ten tusz? Tusz szybkoschnący do stempli i pieczątek firmy Colop jest idealnym tuszem do znaczenia:

 • stali malowanej i niemalowanej,
 • aluminium,
 • folii metalowej,
 • plastiku w jasnym kolorze,
 • porcelany,
 • emalii,
 • szkła,
 • papieru kredowego,
 • rewersu zdjęć.

Ogólnie mówiąc taki tusz nadaje się do użycia na materiałach niewchłaniających, które mają jasne kolory. Dlaczego można nim znakować rzeczy z tak różnych surowców? Ze względu na właściwości jakie posiada. Jest to tusz szybkoschnący, półtransparentny, który został zrobiony na bazie alkoholu. Dzięki temu wykonane nim odbicie jest odporne na rozmycie, bardzo trudne do usunięcia, czytelne i trwałe nawet na bardzo trudnych do oznaczenia powierzchniach. Tusz ten dostępny jest w czterech kolorach:

 • czarnym,
 • niebieskim,
 • czerwonym,
 • zielonym.

Masz już wybrany tusz, ale jak odpowiednio go używać?

Tusz szybkoschnący do pieczątek i stempli marki Colop – instrukcja obsługi

Żeby osiągnąć pożądany efekt trzeba wcześniej przeprowadzić test na powierzchni, którą chce się ostemplować. Jest to zalecane ze względu na różną jakość znaczonych materiałów. Tusz szybkoschnący nadaje się do stosowania ze stemplami gumowymi i metalowymi. Używa się go w połączeniu z poduszkami tuszowymi z serii Colop MICRO. Ten szybkoschnący tusz do pieczątek można też stosować ze specjalnie do tego przeznaczonymi poduszkami filcowymi do automatów firmy Colop. Wszystkie te rzeczy bez problemu znajdziesz w naszym sklepie.

Przed stemplowaniem trzeba nasączyć poduszkę, nakładając równomiernie tusz i rozprowadzając go po jej powierzchni. Gdy tusz zostanie wchłonięty poduszka jest gotowa do pieczętowania. Można wtedy zacząć oznaczać przygotowaną powierzchnię. Jeśli masz do ostemplowania większą ilość rzeczy, warto zrobić to za jednym razem.

Gdy zakończysz pracę poduszkę trzeba wyjąć z automatu i zamknąć dobrze pokrywkę, żeby odciąć do niej dopływ powietrza. Jeśli tusz wyschnie na powierzchni poduszki, to następnym razem trzeba będzie użyć nowej poduszki tuszowej. Tusz szybkoschnący Colop ze względu na swoje szerokie zastosowanie na pewno przyda Ci się w pracy. Warto mieć go też w domu do tworzenia niepowtarzalnych pamiątek i ozdób.

Czy używany w pieczątce kolor tuszu ma znaczenie?

Kolor tuszu jaki stosujesz w swojej pieczątce to w dużej mierze rzecz Twojego gustu i upodobań. Jednak czasami warto się zastanowić czy kolor odbicia Twoich stempli może mieć wpływ na postrzeganie Ciebie i Twojej firmy przez klientów i kontrahentów. Do najczęściej używanych kolorów należy czarny i niebieski. Są to najbardziej uniwersalne kolory, podobnie jak w przypadku piór czy długopisów. Pasują praktycznie do wszystkiego.

Czerń kojarzy się z elegancją, autorytetem i kompetencjami. Jednak decydując się na tusz do pieczątek w tym kolorze, warto pamiętać o jednej z jego wad. W niektórych sytuacjach może być problem z rozpoznaniem, czy masz do czynienia z kopią dokumentu, czy oryginałem, bo kopie są na ogół czarno-białe. Jeśli stosujesz tusz niebieski ten dylemat Cię nie dotyczy. Barwa ta wiązana jest często ze spokojem, stabilizacją, jak również świeżością.

Kolorem, który plasuje się na trzeciej pozycji, jeśli chodzi o popularność, jest czerwony. Barwa ta kojarzy się najczęściej z instytucjami publicznymi m.in. urzędami i sądami. Jednak żadne przepisy nie zakazują używania tego odcienia tuszu jednostkom prywatnym. Co ciekawe, kolor ten wiązany jest z pasją, optymizmem i energią.

Czwartym najczęściej występującym w pieczątkach kolorem tuszu jest zielony. Może jest to barwa mniej rzucająca się w oczy niż czerwień, ale chętnie decydują się na nią firmy z sektora eko, rolnictwa i leśnictwa. Co w sumie nie powinno dziwić, bo kolor zielony kojarzy się z naturą i dbałością o środowisko. Ciekawostką jest, że kolor czarny, który obecnie jest najczęściej używany, nie jest numerem jeden od zawsze. Wcześniej uniwersalnym i powszechnie stosowanym kolorem tuszu był fioletowy.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy kolor tuszu do stempli to Twój osobisty wybór. Decydując się na jego barwę, warto jednak wziąć pod uwagę to, co chcesz osiągnąć. Czy w branży w jakiej działasz ceniony jest ład, elegancja, spokój i stabilność? Wtedy lepiej postawić na stonowaną czerń i odcienie niebieskiego. A może wręcz przeciwnie, w Twoim sektorze liczy się aktywność, kreatywność, spontaniczność lub twórczość? W takiej sytuacji korzystny może być tusz w kolorze czerwonym albo w którymś z niestandardowych kolorów tuszy do pieczątek firmy Colop.

Dlaczego warto wybrać tusz do pieczątek dobrej jakości?

tusze do pieczątek inne kolory

Odpowiedź na to pytanie kryje się w tytule tego artykułu. Nawet jeśli masz pieczątkę z gumką i poduszką tuszującą najwyższej jakości, to jeśli będziesz używać tuszu do pieczątek słabej jakości, nie uzyskasz zadowalającego wyglądu odbicia Twojego stempla. Oprócz dobrej pieczątki, podstawą jest odpowiednio dobrany tusz do stempli. Gwarancją wyraźnego, nierozmytego, nasyconego kolorem i trwałego odbicia pieczątki jest stosowanie dobrego jakościowo, sprawdzonego tuszu o odpowiedniej gęstości.

Jak wynika z tego artykułu tusz do pieczątek ma duży wpływ na efekt końcowy, czyli odbicie Twoich stempli. Ponieważ pieczątka jest poniekąd Twoją wizytówką, dobrze jest zadbać o to, by wyróżniała się nie tylko ładnym rozmieszczeniem treści, ale też była czytelna i nieblaknąca.