Stemple medyczne, czyli jak powinny wyglądać pieczątki dla lekarzy, oraz innych pracowników służby zdrowia

Pieczątki medyczne to specjalne stemple przeznaczone do użytkowania jedynie przez osoby uprawnione np. pielęgniarki, ratowników medycznych czy weterynarzy. Czy wiesz, jak powinny wyglądać pieczątki dla lekarzy oraz innych osób pracujących w służbie zdrowia? Sprawdź, jakie informacje muszą się znaleźć na takich stemplach oraz jak zamówić tego typu pieczątki wygodnie, bez wychodzenia z domu.

Jakie funkcje pełnią pieczątki lekarskie?

Stemple, którymi posługują się lekarze są niemal niezbędnym elementem ich pracy. Dzięki nim specjaliści mogą wystawiać zwolnienia i skierowania. Odpowiednio zaprojektowane i przygotowane pieczątki dla lekarzy ułatwiają także prowadzenie dokumentacji medycznej pacjentów. Wygląd niektórych stempli stosowanych w służbie zdrowia jest określony ustawowo np. przy pieczątkach lekarzy. Natomiast, tak jak w przypadku pieczątek dla pielęgniarek, prawo nie nakazuje ich posiadania, jednak dokładnie określa, jakie dane muszą się na nich znaleźć.

Jak powinny wyglądać pieczątki dla lekarzy wzór

Wszyscy lekarze w kraju mają obowiązek stemplować wystawiane dokumenty. Według polskiego prawa prawidłowo wykonana pieczątka lekarska powinna zawierać:
– imię i nazwisko lekarza,
– stopień naukowy i tytuł zawodowy np. lek.dent.,
– nr prawa do wykonywania zawodu,
– specjalizację,
– nr umowy z NFZ,
– dane kontaktowe np. nr telefonu.

Jak powinna wyglądać pieczątka pielęgniarki?

Chociaż ustawodawstwo w Polsce nie nakłada obowiązku posiadania przez pielęgniarki pieczątek, to w praktyce są one niezwykle przydatne. Na pieczątce pielęgniarki powinny się znaleźć dane, takie jak:
– imię i nazwisko,
– tytuł zawodowy np. pielęgniarka dyplomowana lub mgr pielęgniarstwa,
– specjalizację np. chirurgiczna lub anestezjologiczna,
– nr prawa do wykonywania zawodu.

Jak powinna wyglądać pieczątka ratownika medycznego?

Ratownicy jeżdżący w karetkach, także na co dzień posługują się stemplami medycznymi. Wzór pieczątki ratownika medycznego powinien zawierać:
– imię i nazwisko,
– stopień naukowy lub zawodowy,
– napis “ratownik medyczny”.
– nr dyplomu.

Jak powinna wyglądać pieczątka lekarza weterynarii?

Pieczątka dla weterynarza, tak samo jak  stempel lekarski jest niezbędnym elementem pracy. Według prawa na pieczątce dla weterynarza powinny się znaleźć dane:
– imię i nazwisko,
– specjalizacja,
– napis “lekarz weterynarii”,
– nr prawa do wykonywania zawodu,
– dane kontaktowe.

Pieczątki dla lekarzy od Stempleks

W Stempleks od lat zajmujemy się produkcją i dostarczaniem stempli do klientów z niemal każdej branży. Dzięki naszemu doświadczeniu wiemy, jak powinna wyglądać prawidłowo zaprojektowana pieczątka pielęgniarki, fizjoterapeuty czy lekarza rodzinnego.

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom oferujemy możliwość zamówienia pieczątek przez naszą stronę internetową – korzystając z wygodnego kreatora stempli, osobiście w biurze lub drogą mailową.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu.