cart TWÓJ KOSZYK 0
łóżko z poduszkami, szafka nocna obok łóżka, nad łóżkiem lampka kinkiet i plakaty

Plakaty do sypialni – ponadczasowa ozdoba dla każdego

Kto z nas nie ozdabiał pokoju plakatami ulubionych aktorów, piosenkarzy i sportowców? Ile młodych osób wpatrywało się w zdjęcia swoich idoli, podziwiając ich osiągnięcia i marząc, aby kiedyś podążyć w ich ślady? Plakaty do sypialni nie są jednak domeną wyłącznie najmłodszych entuzjastów sportu i muzyki. To doskonała ozdoba również dla dorosłych, którzy pragną nadać swoim czterem kątom osobistego charakteru.

Za co uwielbiamy plakaty do sypialni?

Wyrażamy nimi sympatię do inspirujących nas artystów, kibicujemy naszym ulubionym drużynom i doceniamy artystyczny kunszt grafików i ilustratorów – plakaty do sypialni mogą symbolizować wiele rozmaitych sentymentów. Ozdoby te można napotkać w pokoju większości dzieci oraz nastolatków i stanowią one swoisty symbol okresu dorastania i kształtującego się indywidualnego stylu oraz gustu.

Warto pamiętać, że plakaty do sypialni nie mają żadnego limitu wiekowego. Piękne plakaty filmowe, okładki ulubionych płyt czy pełne gracji reprodukcje obrazów i grafik stanowią doskonałe uzupełnienie nawet najbardziej wyrafinowanych wystrojów wnętrz.

Jak opracować przygotować plakaty do sypialni do druku?

Znalezienie idealnej ilustracji lub typografii to dopiero połowa sukcesu. Aby przygotowywane plakaty do sypialni  wyglądały tak samo dobrze w rzeczywistości, jak na ekranie komputera, należy zadbać o kilka podstawowych aspektów technicznych.

  1. Wybrana ilustracja musi być zapisana w palecie barw CMYK, dzięki czemu zyskasz pewność, że widziana na monitorze paleta barw będzie pokrywać się z rzeczywistym wydrukiem.
  2. By plakaty do sypialni zachowały swoją ostrość i wysoką jakość, należy upewnić się, że rozdzielczość obrazu będzie wystarczająca do wybranego rozmiaru. Zagęszczenie pikseli powinno wynosić co najmniej 300 dpi.
  3. Część ilustracji, takich jak plakaty filmowe czy okładki albumów, zawierają napisy przy samych krawędziach plakatu. Aby wydrukowana wersja nie była pozbawiona napisów na skrajach grafiki, warto zaprojektować ostateczną wersję z uwzględnieniem tzw. obszaru bezpiecznego oraz spadów, które zapewnią plakatowi oryginalny wygląd.

Spełnienie trzech powyższych podpunktów stanowi gwarancję poprawnego wydruku. Nasza firma posiada doświadczenie i niezbędny sprzęt, dzięki którym każdy zlecony przez Państwa projekt możemy wykonać z najwyższą starannością i dokładnością.        

Plakaty nie tylko dla ozdoby

Warto pamiętać również, że plakat to nie tylko osobisty element wystroju wnętrz. To doskonałe narzędzie do ogłaszania rozmaitych konkursów, wewnętrznych informacji firmowych czy nowych wytycznych.

Przykładem takiego użycia są m.in. rozwieszane informacje na temat procedur przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Plakaty mają za zadanie przypominać pracownikom o zaleceniu częstego mycia rąk czy zasłaniania nosa i ust w często uczęszczanych strefach.

Postaw na wydruk od naszej firmy

Stempleks zajmuje się wydrukiem plakatów w rozmiarze A4 i A3, które możesz zamówić w liczbie 10 lub 25 egzemplarzy. Skorzystaj z naszej oferty i zamów wymarzone plakaty, które ozdobią Twój pokój lub posłużą w wewnętrznej komunikacji firmowej.