Pieczątki z logo i “krzywe” – dlaczego to takie ważne?

Chociaż według polskiego prawa przedsiębiorca nie ma obowiązku posiadania pieczątki firmowej, to funkcjonowanie bez niej jest niemal niemożliwe.

Stempel firmowy służy nie tylko podbijaniu faktur oraz służbowych dokumentów, ale także stanowi świetną reklamę dla Twojej firmy. W dobie Covid-19 najpewniejszą i najbezpieczniejszą metodą jest zamówienie pieczątki online.

Jednak czy wiesz, jak odpowiednio przygotować taki stempel?

Dowiedz się więcej na temat krzywych w grafice wektorowej, zwłaszcza jeśli planujesz dla Twojej działalności posiadać pieczątkę z własnym logo.

Czym jest grafika wektorowa?

Grafika wektorowa to inaczej “krzywe”, często jest mylona z “kursywą w tekście”, natomiast są to zupełnie odrębne pojęcia. W projekcie wektorowym, obiekty w danym pliku są zapisane w sposób matematyczny i można je skalować na dowolną wielkość bez utraty jakości.

Krzywymi może być plik z logo lub odpowiednio przekształconymi czcionkami.

Jeśli ten sam dokument wyeksportujesz lub zapiszesz do formatu jpg. lub png. stanie się on automatycznie plikiem grafiki rastrowej, a to z kolei niesie za sobą wiele ograniczeń dotyczących powiększania pliku przy zachowaniu dobrej jakości.

Dlaczego krzywe są ważne przy projektowaniu pieczątek z logo?

Plotery laserowe, na których grawerowane są pieczątki, wymagają projektów z grafiką wektorową (krzywymi).

A to właśnie dzięki technologii laserowej odbicie stempla jest niezwykle szczegółowe i wyraźne.

Tak więc projekt pieczątki powinien być zapisany w postaci pliku wektorowego, czyli np:

  • cdr.
  • pdf.
  • svg.
  • eps.

W Stempleks.pl na życzenie, nasi graficy sprawdzą plik pod kątem poprawności przed przyjęciem zamówienia.

Dodatkowo przy zamówieniu pieczątek online udostępniamy swoim klientom prosty i intuicyjny kreator dzięki, któremu możesz w łatwy sposób zaprojektować swoją własną pieczątkę, która będzie już wykonana w formie pliku wektorowego.

Pieczątki z logo – jaką wielkość automatu wybrać?

W zależności od ilości treści na pieczątce oraz tego, czy chcesz zawrzeć na niej swoje logo, uzależniony jest rozmiar automatu.

Przy pełnych danych przedsiębiorstwa bez żadnych dodatkowych grafik spokojnie wystarczy pieczątka wielkości Colop C40 (57×21 mm).

Jeśli zależy Ci na umieszczeniu znaku graficznego Twojej firmy, warto sięgnąć po nieco większą obudowę np. Colop IQ50 lub nawet Colop IQ60.

Colop-Iq-50

Jeżeli masz problem z wyborem marki pieczątki oraz dopasowaniem ilości treści do powierzchni odbicia, zawsze możesz skorzystać z pomocy naszych specjalistów.

Serdecznie zapraszamy do naszego sklepu z pieczątkami online.

Gwarantujemy szybką realizację i doskonałą jakość. Sprawdź sam!