cart TWÓJ KOSZYK 0
pieczątka drewniana, stempel z logo

Pieczątka z grafiką – który model okaże się najlepszy dla Twojej firmy?

Prowadzisz własną działalność gospodarczą? Z pewnością zastanawiałeś się nad tym, jak powinna wyglądać Twoja nowa firmowa pieczątka. Grafika zawarta na szablonie firmowego stempla, może okazać się równie ważna, co jego treść. Czy pieczątka z grafiką to rozwiązanie dla Ciebie? Zapoznaj się z przygotowanym przez nas artykułem i dowiedz się, dlaczego warto postawić na model z miejscem na firmowy logotyp.

Jaka powinna być nowoczesna pieczątka? Grafika przykuwa uwagę

Jeśli dopiero budujesz swoją markę i nie posiada ona ugruntowanej pozycji w swoim rynkowym segmencie, z pewnością zastanawiasz się nad jak najszybszym sposobem zwiększenia jej rozpoznawalności. Jednym z najważniejszych czynników, które mają wpływ na budowanie wizerunku firmy wśród potencjalnej grupy odbiorców, jest przemyślana i atrakcyjna linia wizualna – zarówno pod względem logo, jak i przyjętej kolorystyki, czcionek czy firmy materiałów promocyjnych.

Promowanie firmowego logotypu jest niezwykle istotne – rozpoznawalny symbol przedsiębiorstwa to tania i niezwykle skuteczna reklama, która nie wymaga podejmowania od nas żadnych dodatkowych działań. Aby upowszechnić nasze firmowe logo, warto umieszczać je we wszystkich nadających się do tego miejscach, takich jak strona internetowa, ulotki, wizytówki czy pieczątka. Grafika na umowach i dokumentach będzie cennym wsparciem w budowaniu świadomości na temat marki.

Jaka pieczątka z grafiką będzie najlepsza?

Rozważając wybór odpowiedniego modelu, decydujemy się najczęściej na jeden z dwóch najpopularniejszych kształtów – stempel okrągły bądź prostokątny. Choć pierwszy z nich kojarzy się nam przede wszystkim z wysokiej rangi urzędami, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wdrożyć go przy okazji mniej formalnych okoliczności. Warto podkreślić jednak, że przeciwwskazaniem do jego użycia z pewnością będzie relatywnie mniejsza przestrzeń na umieszczenie tekstu.

W przypadku, w którym pieczątka z grafiką miałaby pełnić charakter stempla firmowego, najlepszym rozwiązaniem może być inwestycja w model prostokątny, zapewniający nawet 8 linijek tekstu. Tak zaplanowany szablon z pewnością pomieści wszystkie niezbędne informacje.

Nowa pieczątka – grafika na modelach od Stempleks

Które z dostępnych w naszym sklepie pieczątek najlepiej sprawdzą się w Twojej firmie? Wśród najbardziej odpowiednich modeli warto wymienić m.in. pieczątki:

  • prostokątne do 6 linijek tekstu (m.in. Trodat Imprint 13, Wagraf b4, Colop C40),
  • prostokątne do 8 linijek tekstu (m.in. Wagraf Polan 5, Colop IQ 50, Trodat 4914),
  • kieszonkowe (m.in. Trodat Mobile 9413),
  • owalne i okrągłe (m.in. serie Wagraf Fi, Colop Printer Oval oraz drewniane stemple),
  • kwadratowe (seria Colop Printer Q).

Nie jesteś pewien, która ze znajdujących się w naszej ofercie pieczątek okaże się najbardziej dopasowana do specyfiki Twojego przedsiębiorstwa? Skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy pomogą Ci dobrać odpowiedni model stempla i pomogą ustalić, czy logo Twojej firmy sprawdzi się w charakterze stempla.