cart TWÓJ KOSZYK 0

Pieczątka typu kołyska – jakie branże z niej korzystają? Jak poprawnie jej używać?

Najpopularniejszym typem pieczątek są bez wątpienia konstrukcje automatyczne. Warto pamiętać jednak, że są one przeznaczone głównie do pracy w warunkach „biurowych” na standardowych arkuszach papieru. W przypadku wzorów o dużej powierzchni lub odcisków na nietypowych powierzchniach, najbardziej korzystnym rozwiązaniem może okazać się kołyska, czyli półokrągła pieczątka, z powodzeniem wykorzystywana m.in. w księgowości i gastronomii.

Kołyska – pieczątka do zadań nietypowych

Kołyska jest stemplem o prostej budowie, która może występować w bardzo dużych rozmiarach – powierzchnia robocza kołyski może wynosić więcej niż 100 cm2, dzięki czemu bez trudu pomieszczą one wiele linijek tekstu i znaków. Tak duża powierzchnia robocza sprawia, że kołyski doskonale sprawdzają się w wielu zróżnicowanych branżach, takich jak księgowość, logistyka, gastronomia, a nawet branża eventowa.

Cztery przykłady zastosowania kołyski w praktyce

W jakich okolicznościach kołyski sprawdzają się najlepiej? Czy pieczątka-kołyska usprawnia codzienną pracę? Jak najbardziej! Oto cztery przykłady, które pokazują funkcjonowanie kołyski w praktyce.

1. Tabele dla księgowości

Pieczątka księgowa typu kołyska to doskonałe wsparcie dla pracowników księgowych, którzy nanoszą dodatkowe informacje na wydrukowane i archiwizowane dokumenty. Możliwość wstawienia tabeli w dowolne miejsce w arkuszu pozwala błyskawicznie nanieść dodatkowe korekty lub uzupełnić kartę o dodatkowe informacje.

2. Tabele dla firm logistycznych bądź produkcyjnych

Kołyski pomagają również w monitorowaniu kolejnych etapów transportu lub produkcyjnej kontroli jakości. Wstawienie tabeli na opakowaniu produktu lub jednostce transportowej pozwala „odznaczać” kolejne etapy podróży produktów. To również doskonałe narzędzie do nadzorowania jakości poszczególnych podzespołów – kontroler podpisuje się pod danych etapem produkcji w tabeli, a końcowy użytkownik produktu otrzymuje informację o pozytywnym rozpatrzeniu przeprowadzonych testów.

3. Gastronomia

W dobie koronawirusa niemal wszystkie restauracja zwielokrotniły wysiłki, mające na celu sprawną organizację sprzedaży na dowóz. Zakup pieczątki-kołyski, służącej do znakowania raz zapakowanej żywności, stanowi gwarancję bezkontaktowej dostawy – nikt poza pakującym zamówienie kucharzem nie miał dostępu do posiłku.

papierowa torba z pieczatka z logo

4. Pieczątki pamiątkowe

Pieczątki typu kołyska mogą pełnić również funkcje ozdobne – doskonale sprawdza się przy tworzeniu pieczęci okolicznościowych, takich jak wesela czy rocznice. Duża powierzchnia pieczątki pozwala umieścić na niej zarówno teksty o dużym rozmiarze, jak i proste logotypy czy kontury.

Jak odciskać pieczątkę-kołyskę?

Do korzystania z kołyski niezbędna jest poduszka tuszowa w odpowiednim rozmiarze. Aby prawidłowo odcisnąć pieczątkę typu kołyska, należy ją delikatnie przyłożyć do poduszki tuszowej, przechylić delikatnie w lewo i prawo, po czym przyłożyć ją do powierzchni, ponownie przechylając w lewą i prawą stronę. Pieczątkę tą można również zastosować w stylistyce retro, wykonując niedokładne odbicie na nietypowych podłożach (np. kartonie) można uzyskać efekt „artystycznego nieładu”.

Skorzystaj z oferty Stempleks

W naszej ofercie znajdziesz wiele typów pieczątek-kołysek o zróżnicowanych rozmiarach oraz dopasowane poduszki tuszowe. Nie zwlekaj – już dziś odwiedź naszą stronę internetową i zamów wzór, który najlepiej sprawdzi się w Twoim przedsiębiorstwie.