cart TWÓJ KOSZYK 0
pieczątki kolorowe, pieczątki dla dzieci

Pieczątka kolorowa – sposób na łatwe i szybkie motywowanie dzieci

Wielu rodziców posiadających dzieci w wieku szkolnym, zastanawia się jak zmotywować swojego malucha do nauki czy wypełniania domowych obowiązków. Z pomocą przychodzą kolorowe pieczątki. Dzięki nim w prosty i szybki sposób stworzysz piękną tablicę motywacyjną, która pomoże nauczyć Twoje dziecko systematyczności, zachęci je do odrabiania lekcji, sprzątania swojego pokoju czy codziennego ścielenia łóżka. Ten rodzaj motywacji często stosowany jest przez wychowawców najmłodszych klas.

Kolorowe pieczątki i ich zastosowanie w klasach I-III

Po pieczątki motywujące sięgają zwykle nauczyciele pracujący z najmłodszymi dziećmi. Taki kolorowy stempel stanowi dla ucznia nagrodę za wykonanie zadania lub za trud włożony w pracę nad nim. Ten rodzaj oceny ma za zadanie motywować dzieci do dalszych starań i rozbudzać w nich chęć podejmowania nowych wyzwań.

Zamiast opisowych ocen, nauczyciel może posłużyć się stemplem z uśmiechniętą buźką, słoneczkiem lub ulubioną postacią z bajki. Oczywiście trzeba brać też pod uwagę sytuacje, gdy wychowawca widzi, że dziecko nie przyłożyło się należycie do powierzonego mu zadania. Wtedy powinien użyć takiej pieczątki szkolnej, która da dziecku do zrozumienia, że następnym razem będzie musiało postarać się bardziej. Może to być np. słonko schowane za chmurką lub niezadowolona buźka.

Pieczątka kolorowa i tablica motywacyjna do domu

Tablicę motywacyjną dla dziecka najlepiej przygotować wspólnie z naszą pociechą. Po pierwsze będzie to doskonała zabawa zarówno dla rodzica, jak i malucha. Po drugie, dziecko nie będzie miało poczucia, że coś zostało mu z góry narzucone – w końcu samo uczestniczyło w procesie tworzenia tej tablicy. Po ustaleniu, jakie obowiązki wpisujemy na tablicę, należy ustalić też z dzieckiem system nagród. Dla przykładu: po całym tygodniu wzorowego zachowania i sumiennego wypełniania powierzonych obowiązków oraz uzbierania kompletu kolorowych stempelków, cała rodzina pójdzie w weekend do kina na film, który wybierze syn czy córka.

kolorowe stempelki, kolorowe pieczątki, pieczątki dla dzieci w koszyczku

Kolorowe pieczątki dla dzieci to świetna metoda wychowawcza, która w dość prosty sposób pozwoli wyrobić w dziecku prawidłowe nawyki i pożądane zachowania. Ogromnym plusem jest też możliwość dopasowania indywidualnego wzoru pieczątek do upodobań dziecka. Może to być postać z ukochanej książki czy bajki, uśmiechnięty kwiatek, serduszko, słoneczko lub jakieś zwierzątko. Dodatkowo możemy wybrać kolor tuszu i obudowy.

Kolorowe pieczątki – różne modele do wyboru

Najwygodniejszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o przystawianie pieczątek na tablicy motywującej, będzie wybór automatu samotuszującego. To bardzo praktyczny i niedrogi rodzaj stempla. Dodatkowym atutem jest też fakt, że takie pieczątki mogą być w kształcie koła, kwadratu lub prostokąta. Występują w wielu różnych kolorach zarówno jeśli chodzi o obudowy, jak i o wkładki tuszowe. Jeżeli natomiast wolisz bardziej tradycyjne modele, doskonale sprawdzi się kolorowa pieczątka na drewnianym kołku. W obydwu przypadkach, jeśli będziesz chciał zmienić wzór odbicia, wystarczy wykonać i przykleić nowy polimer.

Jeżeli jesteś zainteresowany kolorowymi, motywującymi pieczątkami dla dzieci, serdecznie zapraszamy do kontaktu!