cart TWÓJ KOSZYK 0
agencja seo

Od kliknięcia do stałego klienta. Jak agencja marketingu internetowego pomoże Ci rozwinąć biznes?

Czy wiesz, co wpływa na decyzje zakupowe klientów? Dlaczego ufają jednym biznesom, a drugim nie – i to pomimo porównywalnych ofert? W dynamicznie rozwijającym się środowisku cyfrowym nie wystarczą konkurencyjne ceny. Twój potencjalny klient kieruje się też emocjami, a decyzje nierzadko podejmuje podświadomie. Droga od kliknięcia do stałego klienta jest więc długa i opiera się na wielu dziedzinach wiedzy. Na szczęście dobra agencja marketingu internetowego ma skuteczne strategie, które można przekształcić w wymierne wyniki biznesowe. Sprawdź, jak może zyskać na tym Twoja firma!

agencja seo

Czym jest marketing internetowy?

Marketing w sieci to sposób promowania i sprzedaży produktu lub usługi przy wykorzystaniu kanałów internetowych. Może przybierać różne formy. To, jakimi kanałami i z pomocą jakich narzędzi oddziałuje na potencjalnych klientów, jest właściwie nieograniczone. Ich zakres poszerza się wraz z rozwojem internetu, opiera na trendach, podąża za popularnością niektórych kanałów i zmieniającą się świadomością konsumencką. Do tego, prowadzone kampanie marketingowe nigdy nie pozostają takie same – zarówno, jeśli chodzi o formę, jak i treść.

Jakie rodzaje marketingu internetowego wybiera się najczęściej? To zależy od wielu czynników – budżetu, profilu Twoich klientów czy właśnie trendów. Aktualnie popularne są:

 • promocja w mediach społecznościowych – od płatnych reklam, po tworzenie ciekawych postów skupiających osoby zainteresowane Twoim obszarem działań;
 • reklamy typu PPC (pay-per-click) – to szybki sposób na zwiększenie bazy klientów;
 • video marketing – przede wszystkim reklamowe, ale również informacyjne;
 • copywriting wraz z optymalizacją dla wyszukiwarek (SEO);
 • mailing.

Wszystkie podejmowane działania zmierzają do jednego: pozwalają Ci znaleźć się w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie, a także zaproponować klientom to, czego potrzebują.

To ważne, jeśli chcesz zbudować świadomość swojego biznesu i zwiększyć rozpoznawalność marki, a do tego nawiązać trwałe relacje z obecnymi i przyszłymi klientami.  Nie osiągniesz tego, jeśli nie wyróżnisz się na tle konkurencji i nie zdobędziesz widoczności na bardzo już zatłoczonym rynku. Ważne jest więc, aby marketing prowadzić mądrze i oryginalnie, w sposób dopasowany do potrzeb Twoich potencjalnych klientów.  Pomoże Ci w tym agencja marketingu internetowego, taka jak Kohai – https://kohai.pl// – która nie tylko wie, jakie narzędzia można wykorzystać, ale też JAK je wykorzystać.

Co tak naprawdę robi agencja kreatywna?

Wiele firm zadaje sobie pytanie, czy agencja marketingowa jest naprawdę niezbędna? Narzędzia, które pozwalają prowadzić kampanie reklamowe i tworzyć content na strony są ogólnodostępne, niezbyt drogie, a niektóre nawet darmowe. Jaką różnicę wprowadzi zatem kreatywna agencja marketingowa? Jej praca opiera się na trzech filarach:

 1. UKIERUNKOWANIE. Czy wiesz, kto dokładnie kupuje Twoje produkty lub korzysta z Twoich usług? Jak, gdzie i kiedy najczęściej korzysta z internetu? Jakich mediów społecznościowych używa? Co przyciąga jego uwagę w reklamie? Co jest dla niego najważniejsze podczas korzystania z usług? Jakie słowa do niego trafiają, a jakie odpychają? Dokładna analiza takich zachowań pozwala tworzyć content, który rezonuje z odbiorcami i daje Ci środki pozwalające zmaksymalizować skuteczność Twoich działań reklamowych. Dzięki nim skupiasz się na osobach, które są już zainteresowane Twoimi produktami lub usługami. Trafiasz dokładnie tam, gdzie chcesz.
 1. BUDOWANIE RELACJI. Klienci lubią wygodę i prostotę, jaką oferuje im internet. Lubią przy tym czuć, że otaczasz ich najlepszą opieką, rozumiesz ich potrzeby. Skuteczny marketing internetowy, oparty na personalizacji i socjotechnice, pomoże Ci zaangażować klientów emocjonalnie i z pasywnych odbiorców przekształcić ich w zwolenników Twojej marki. Dzięki odpowiednim strategiom stworzonym przez agencję marketingu internetowego możesz dostosować przekaz do konkretnego segmentu odbiorców, zająć się ich unikalnymi problemami i zaoferować im skuteczne rozwiązania. W ten sposób szybciej Ci zaufają, kolejny raz skorzystają z Twoich usług i polecą innym. To samonakręcająca się spirala marketingu!
 2. KONTROLA. Marketing cyfrowy zmienia się bardzo szybko, tak jak zmieniają się internauci. Inaczej reagują na bodźce wizualne, zmieniają platformy zakupowe, komunikują się w inny sposób, rezonują z nimi inne odwołania kulturowe. Jeśli chcesz systematycznie zwiększać bazę odbiorców, a jednocześnie utrzymać dotychczasowych klientów, musisz za nimi nadążać. Kluczem do sukcesu jest stworzenie takiej strategii, która pozwoliłaby Ci płynnie manewrować pomiędzy zmieniającymi się trendami i błyskawicznie dostosowywać się do zmieniającej się sytuacji. Dobra firma marketingowa trzyma rękę na pulsie i wie, co działa na klientów. Nie musisz stosować metody prób i błędów i co kilka miesięcy ponawiać ten cykl.

Podsumowując, skuteczny marketing internetowy opiera się nie tylko na wykorzystaniu dostępnych narzędzi. To działalność z pogranicza socjotechniki, analizy danych statystycznych, demograficznych i ekonomicznych, a także sprawnego poruszania się po sieci. Kreatywna agencja marketingowa umie opakować te suche fakty w atrakcyjną dla klientów formę.

Nie trać czasu i pieniędzy – Twoja konkurencja nie śpi!

Powodów, dla których marketing internetowy się opłaca, jest wiele. Korzyści takie jak zwiększenie świadomości marki czy dotarcie do dużego grona odbiorców, są niewątpliwie jednymi z ważniejszych celów firmy.

Cokolwiek byś jednak nie robił, jak w każdym biznesie musisz pamiętać o optymalizacji kosztów i działań. Agencja kreatywna jest w stanie Ci ją zapewnić. Dzięki ukierunkowanym i opartym na konkretnych danych akcjom:

 • unikniesz przepalania budżetu na niedziałające reklamy;
 • szybciej zauważysz efekty kampanii marketingowych;
 • stworzysz spójny wizerunek swojej firmy – właściwie prowadzona narracja pokaże Twoim klientom, że masz wizję i wiesz, co robisz;
 • uzyskasz większy zwrot z reklamy;
 • będziesz mógł konkurować z większymi markami – w cyfrowym świecie to możliwe, o ile dobrze poprowadzisz kampanię marketingową.

Jeśli mądrze skorzystasz z różnych kanałów marketingu internetowego, Twoja marka będzie się rozwijać. Z internetu korzysta kilka miliardów użytkowników – wystarczy przemówić do nich interesujących ich językiem, aby stali się Twoimi klientami. Im szybciej skorzystasz z tej szansy, tym lepiej!