cart TWÓJ KOSZYK 0
biznes2

Nowa Strona Internetowa – kiedy wiadomo, że to już pora?

W momencie gdy posiadamy już stronę interentową, zazwyczaj wydaje nam się, że nie musimy nic z nią robić. Często jednak rzeczywistość bywa inna i okazuje się, iż obecna strona internetowa nie trafia już oczekwiania naszych obecnych jak i potencjalnych klientów. W takich chwilach zazwyczaj pierwsze co przychodzi nam do głowy to zlecenie kompletnej przebudowy naszej aktualnej witryny. Niestety jeśli nie współpracujemy na stałe z firmą, która projektował naszą stronę internetową, może okazać się, iż nikt nie będzie chciał podjąć się takiej przebudowy, ponieważ odnajdowanie różnych funkcji w kodzie strony zazwyczaj jest bardzo trudne i czasochłonne. Zdecydowanie lepszym i często tańszym rozwiązaniem, jest stworzenie nowej strony internetowej. Takie rozwiązanie umożliwia nam również zadbanie o poprawną optymalizację SEO strony (ON SITE SEO).

strona internetowa stempleks 2

Kiedy wiadomo, że nasza strona internetowa wymaga oświeżenia?

Przestrzały wygląd i UX

Dziś Trendy w projektowaniu stron www zmieniają się nieustannie. Dobrym zwyczajem jest poświęcenie choć godziny tygodniowo na przejrzenie stron internetowych istotnych firm czy dużych brandów. Możemy wtedy zauważyć, iż – pomimo traktują one o różnych rzeczach – to wszystkie z nich są w jakiś sposób podobną strukturę: styl graficzny, UX (np. układ elementów) itd. W projektowaniu stron www, jak w każdej branży, stosuje się pewne wytyczne – aby witryna zachęcała użytkowników do korzystania z niej, daltego też, warto się do nich dostosowywać.

To właśnie brak reakcji ze strony użytkowników witryny jest najlepszym sygnałem, iż czas na zmiany. Należy pamiętać, iż nasza strona www jest wizytówką firmy, a użytkownik będzie kojarzył firmę lepiej, jeśli dobrze zaprezentuje się ona w internecie.

Brak responsywności na urządzeniach moblinych

strona internetowa

Dziś koniecznym jesta aby strona www była dopasowana do urządzeń mobilnych. Byćmoże nasza witryna powstała parę lat temu, gdy wersję stron www RWD nie były tak popularne. Natoamiast obecnie jeśli chcemy, by nasza strona internetowa była nowoczesna i spełniała dzisiejsze standardy, a także pozyskiwała dla nas kolejnych potencjalnych klientów, powinniśmy to jak najszybciej zmienić.

Współczynnik odrzuceń, czyli przestarzałe technologie

Dzisiejsze technologie Online zmieniają się praktycznie z dnia na dzień – również te odnośnie projektowania stron www. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, iż przestarzałe technologie zazwyczaj nie są kompatybilne z obecnym środowiskiem online, czyli np. współczesnych przeglądarek internetowych. Oznacza to, że stosowanie na swojej witrynie rozwiązań, które nie są już obsługiwane (np. technologia FLASH), będzie skutkować licznymi awariami na witrynie, co skutecznie zniechęci użytkownika do ponownych odwiedzin naszej strony firmowej.

Pozycjonowanie SEO

biznes2

Dziś czynnikiek, który niewątpliwie przyczynia się do naszego sukcjesu online jest pozycja naszej strony www w Google. Możemy to uzyskać stosując odpowiednie działania, jednym z najlepszych jest dokładna optymalizajca naszej strony (tzw. On-Site SEO). Aby przyniosła ona najlepsze rezultaty, najlepiej aby specjalsita mógł ją wykonać od podstaw, co znacznie umożliwa stworzenie nowej strony oraz jej dzisiejsze, nowoczesne technologie, które temu sprzyjają.  Nie wiesz ile może dziś kosztować nowa strona internetowa – sprawdź sam.

Brak Nowych Klientów

wycena pieczątek

Jest to niewątpliwie najlepszy powód, który możemy samodzielnie zauważyć i zastanowić się nad inwestycją w nową stronę internetową. Stworzenie nowej strony www na pewno skutecznieprzyczyni się do wzrostu zainteresowania potencjalnych klientów naszą firmą, co z kolei spowoduje większą aktywność i zysk.

Nowa strona internetowa, co zyskujemy?

strona internetowa stempleks 31

Taka inwestycja na pewno musi się opłacić zarówno właścicielowi witryny jak i firmie, która będzię taka usługą wykonywać. Nowa strona www przeniesie się na dopasowanie naszej oferty do dzisiejszych trendów, które będą miały pozytywny wpływ na wizerunek firmy. Nieatrakcyjna i niefunkcjonalna strona www przedstawia firmę w złym świetle przez co zdecydowanie nie spełnia zmiarzonej funkcji reklamowej. Z kolei nowoczesna strona internetowa z funkcjonalnym UX, zdecydowanie wpłynie na odczucia użytkowników witryny oraz ich aktywność w naszym serwisie, co przyczyni się do ich powrotu. W momencie gdy możemy się pochwalić atrakcyjną i funkcjonalną stroną firmową, pokazujemy klientom, iż jesteśmy nowocześni, stale się rozwiajamy, a przede wszystkim, że nasze są nasze usługi również takie są. Przełoży się to na pewno na zainteresowanie naszą ofertą oraz potencjalnym zakupem, co z kolei zwiększy nasze zyski. Niewątpiliwie jest to czynnik, który motywuje każdą firmę ;).