Niezbędne wyposażenie biura, które musisz mieć w swojej firmie.

Odpowiednio zaaranżowane biuro wpływa na komfort pracy, ale może poprawiać też efektywność. Istotne znaczenie ma także wyposażenie biura w niezbędne sprzęty oraz akcesoria, gdyż dzięki nim można uzyskać maksymalny komfort pracy. Dziś podpowiemy Wam, które są niezbędne.

pracująca kobieta

Sprzęt do drukowania to must have! 

Prowadzenie biura nie jest łatwe. Trzeba pamiętać, by odpowiednio je wyposażyć w sprzęty. Totalnym niezbędnikiem jest oczywiście drukarka. Należy wybrać taką, która zapewnia szybkie drukowanie, a przy tym umożliwia też kserowanie dokumentów czy ich skanowanie. Bardzo dobrze sprawdzają się drukarki laserowe monochromatyczne. Trzeba wiedzieć, że są bardzo proste w obsłudze, a do tego tanie w eksploatacji. Drukarka atramentowa sprawdza się przy tworzeniu kolorowych materiałów biurowych czy też reklamowych. Jeżeli jednak drukuje się przede wszystkim duże ilości dokumentów czarno-białych, to najlepiej zainwestować w drukarkę laserową, która także jest bardzo efektywna, a do tego zapewnia szybką pracę. Przy wyborze urządzenia zwróćcie uwagę na parametr, jakim jest szybkość wydruku. Na pewno w ciągu minuty dobra drukarka powinna wydrukować minimum 15 stron, choć zdecydowanie lepiej wybrać urządzenie bardziej efektywne, które wydrukuje nawet 30 stron. Niezbędnym wyposażeniem do każdej drukarki są wkłady do drukarek. Najlepiej wybierać tonery oryginalne, producenta danej drukarki. Dzięki temu ma się pewność, że akcesorium będzie kompatybilne ze sprzętem. Warto pamiętać, że tonery do drukarek laserowych są bardziej wydajne, gdy nie wykonuje się wydruków codziennie. Tonery atramentowe mogą szybciej wysychać. 

Identyfikacja wizualna każdej firmy jest ważna 

Budowanie wizerunku firmy odbywa się nie tylko poprzez reklamę. Jeżeli chcecie uzyskać większy prestiż, ale też kojarzyć się klientom z profesjonalizmem, to koniecznie powinniście zainwestować w wizytówki oraz pieczątki. Dzięki nim uzyskacie najlepszą identyfikację wizualną i łatwiej zostaniecie zapamiętani przez potencjalnych klientów. Wbrew pozorom pieczątki w firmie są wręcz konieczne, także wtedy, gdy składa się dokumenty w banku czy urzędzie skarbowym, ale także podczas podpisywania umów z klientem. Pieczątka powinna być właściwie zaprojektowana, tak by znajdował się na niej REGON, ale też numer telefonu i adres strony internetowej. Poniżej logo warto umieścić jeszcze adres siedziby firmy i numer rachunku bankowego. Warto wybrać pieczątkę, która jest szybka w obsłudze i nie zacina się. Do wyboru są różne wielkości i najlepiej dobrać je do swoich preferencji. Choć pieczątka nie jest wymagana przez prawo, to jednak właśnie dzięki niej można zyskać w oczach klientów. Kolejnym niezbędnikiem są wizytówki. Pełnią one rolę nie tylko informacyjną, ale też reklamową. Oczywiście wizytówka nie może być bardzo kolorowa, gdyż odwraca uwagę od treści. Najlepiej sprawdzają się proste, subtelne wizytówki, na których znajduje się logotyp firmy oraz najważniejsze informacje kontaktowe. 

Jaki papier do biura i akcesoria biurowe wybrać?

Papier biurowy to kolejny niezbędnik w każdym biurze. Bardzo dobrze sprawdzi się ten o standardowej gramaturze wynoszącej 80g/m2. Nadaje się on do drukowania podstawowych dokumentów, ale i faktur. Do korespondencji biurowej można zlecić wykonanie papieru kancelaryjnego z logo firmy czy też znakiem wodnym. Ponadto trzeba nabyć piśmiennicze akcesoria biurowe, gdyż poza korespondencją elektroniczną często posługujemy się także tą tradycyjną. Markery umożliwią zaznaczanie ważnych fragmentów treści potrzebnych do sporządzania dokumentów, faktur czy umów. Warto zainwestować też w długopisy firmowe, które dostępne będą także dla klientów.