cart TWÓJ KOSZYK 0

Niestandardowe pomysły na projekt wizytówki

Wizytówka firmowa jest nieodłącznym elementem marketingu każdego przedsiębiorstwa bez względu na jego wielkość i liczbę zatrudnionych pracowników. Niezwykle ważne jest, aby twoje wizytówki były nie tylko dobrze wydrukowane i zawierały prawidłowe oraz niezbędne dane, istotny jest także ich oryginalny wygląd. Ciekawy pomysł na projekt wizytówki może okazać się świetnym sposobem na przyciągnięcie i zainteresowanie twoich potencjalnych klientów.

Biznesowy savoir-vivre, czyli co powinna zawierać dobrze zaprojektowana wizytówka?

Zapewne w bezpośrednim kontakcie z klientem niejednokrotnie znajdziesz się w sytuacji, gdy osoba, z którą będziesz rozmawiać wręczy ci swoją wizytówkę. W takim momencie powinieneś odpowiedzieć dokładnie tym samym. Jeśli tego nie zrobisz, może to zostać odebrane jako brak profesjonalizmu i zaangażowania z twojej strony. Bardzo istotne są także informacje, które zdecydujesz się umieścić na firmowym kartoniku. Na wizytówce powinny się znaleźć dane takie jak:

  • pełna nazwa firmy oraz jej logo,
  • dane adresowe przedsiębiorstwa,
  • twoje imię i nazwisko oraz (opcjonalnie) stanowisko,
  • telefon kontaktowy,
  • adres e-mail i strona www.

Dodatkowo, w zależności od branży, w jakiej działasz, możesz umieścić krótki opis działalności firmy, adresy social mediów, slogan reklamowy czy nawet godziny otwarcia biura. O ciekawych pomysłach na dwustronne wizytówki, na których zmieścisz więcej treści, pisaliśmy tutaj.

Nietypowe pomysły na projekt wizytówki

Aby stworzyć wyjątkową i przyciągającą spojrzenia wizytówkę, najlepiej poprosić o pomoc profesjonalną drukarnię. Oprócz opracowania graficznego, taka firma może zaproponować ci niestandardowe rozwiązania, jeśli chodzi o dobór papieru oraz rodzaje uszlachetnień. Wszystko zależy od kreatywności projektanta oraz od twoich indywidualnych preferencji i wymagań.

Projekt wizytówki dla adwokata

Doskonałym przykładem niebanalnego projektu wizytówki jest biznes karta stworzona dla prawnika specjalizującego się w rozwodach. Logo kancelarii zostało umieszczone w centralnej części kartonika, natomiast dane kontaktowe zarówno po lewej, jak i prawej stronie wizytówki. Następnie przez środek wykonana została perforacja. W razie rozwodu, skłóceni małżonkowie bez problemu będą mogli podzielić wizytówkę na dwie części i każde z nich będzie mogło skontaktować się z adwokatem.

Projekt wizytówki dla restauracji

Kolejnym świetnym pomysłem na stworzenie wyjątkowej wizytówki jest nadanie jej niestandardowego kształtu. Coraz więcej firm decyduje się na karty biznesowe w formie kwadratu. Jednak możesz pójść o krok dalej. Jeśli prowadzisz restaurację, piekarnię lub firmę z branży gastronomicznej, bez obaw możesz zlecić wykonanie wizytówki, która będzie wyglądała, jakby była nadgryziona! Na pewno spotka się to z dużym entuzjazmem ze strony twoich kontrahentów i współpracowników.

Niestandardowe materiały do druku wizytówek

Jeśli brakuje ci pomysłu na nietypowy projekt wizytówki, możesz wykorzystać do druku rzadko wykorzystywane materiały. Doskonale sprawdzi się bezbarwne PCV, papier czerpany lub multiloft. Dodatkowo, projektując własną wizytówkę możesz zdecydować się na uszlachetnienie za pomocą wybiórczego lakieru UV, tłoczenia lub złocenia.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat nietypowych wizytówek, zapraszamy do kontaktu.