Nauka poprzez zabawę, czyli pieczątki literki dla najmłodszych

pieczątki literki, pieczątki do zabawy, pieczątki do nauki

Nauka poprzez zabawę, czyli pieczątki literki dla najmłodszych

Dzieci uczą się niezwykle szybko. Przyswajanie nowych informacji przychodzi im z łatwością. Najlepsze efekty, zwłaszcza u maluchów w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym daje nauka poprzez zabawę.

Pieczątki literki, czyli akcesoria wspomagające naukę

Andre Stern – dziennikarz, publicysta i autor wielu książek o zabawie, nauce i wychowaniu twierdzi, że nie ma lepszego sposobu na uczenie się niż zabawa. Dzięki mądrym aktywnościom, absorbującym umysł i ciało dziecka kształtuje się w nim ciekawość świata, dziecko uczy się rozwiązywania problemów, skupia się na danej czynności, a także zapamiętuje wiele ważnych informacji. W trakcie edukacyjnej zabawy możesz wykorzystać wiele ciekawych akcesoriów m.in. pieczątki literki, które pomogą Twojej latorośli przyswoić alfabet i wspomóc naukę czytania i pisania.

Jak pieczątki literki pomagają nauczyć dziecko czytać i pisać?

Wspólna zabawa z dzieckiem to nie tylko świetny pomysł na zacieśnienie więzi z Twoją pociechą, ale tez możliwość kreatywnego spędzenia czasu. Dodatkowo w trakcie zabawy możesz przekazać dziecku wiedzę i nauczyć go nowych rzeczy. Pieczątki literki pozwolą na naukę abecadła oraz poznanie nazw wielu nowych przedmiotów.

Pieczątki literki i pomysły na zabawę

Bardzo prostą, kreatywną zabawą jest dopasowywanie przedmiotów do litery. Wystarczy, że przygotujesz stemple z literami, czyste kartki i trochę akcesoriów do rysowania. Na papierze przystawiasz dowolną, przypadkowo wybraną pieczątkę literkę, następnie wspólnie z dzieckiem wymyślacie 3 przedmioty, które zaczynają się na tę literę – możecie je wszystkie narysować. Dodatkowo możesz poprosić dziecko, żeby znalazło w domu lub w swoim pokoju przedmiot, którego nazwa rozpoczyna się na daną literę.

Inną aktywnością, która rozwinie nie tylko zdolności manualne Twojego dziecka, ale także wspomoże naukę są wycinanki z gazet, kolorowego papieru itp. Wystarczy, że na czystym arkuszu odbijesz wybraną przez siebie i dziecko literkę, następnie poprosisz malucha, żeby w magazynie czy broszurze reklamowej znalazł przedmiot zaczynający się na tę literę lub samodzielnie narysował ją na kolorowym papierze i wyciął nożyczkami w kształt. Później wspólnie możecie stworzyć mozaikę dla danej literki.

Jak w prosty sposób zamówić pieczątki literki?

W Stempleks bez problemu możesz zamówić pieczątki literki online, bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że użyjesz naszego intuicyjnego kreatora, wybierzesz rozmiar stempla oraz kolor odbicia. Przy alfabetycznych pieczątkach świetnie sprawdzą się małe, okrągłe pieczątki np. Colop R17 lub drewniane stemple. W przypadku tych drugich sam sposób tuszowania (odbijanie polimera w osobnej poduszce tuszowej) będzie stanowić dodatkową atrakcję.

Zapraszamy również do zapoznania się z pełną ofertą pieczątek edukacyjnych i szkolnych od firmy Stempleks.