cart TWÓJ KOSZYK 0
pieczątki literki, pieczątki do zabawy, pieczątki do nauki

Nauka poprzez zabawę, czyli pieczątki literki dla najmłodszych

Dzieci uczą się niezwykle szybko. Przyswajanie nowych informacji przychodzi im z łatwością. Najlepsze efekty, zwłaszcza u maluchów w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym daje nauka poprzez zabawę.

Pieczątki literki, czyli akcesoria wspomagające naukę

Andre Stern – dziennikarz, publicysta i autor wielu książek o zabawie, nauce i wychowaniu twierdzi, że nie ma lepszego sposobu na uczenie się niż zabawa. Dzięki mądrym aktywnościom, absorbującym umysł i ciało dziecka kształtuje się w nim ciekawość świata, dziecko uczy się rozwiązywania problemów, skupia się na danej czynności, a także zapamiętuje wiele ważnych informacji. W trakcie edukacyjnej zabawy możesz wykorzystać wiele ciekawych akcesoriów m.in. pieczątki literki, które pomogą Twojej latorośli przyswoić alfabet i wspomóc naukę czytania i pisania.

Jak pieczątki literki pomagają nauczyć dziecko czytać i pisać?

Wspólna zabawa z dzieckiem to nie tylko świetny pomysł na zacieśnienie więzi z Twoją pociechą, ale tez możliwość kreatywnego spędzenia czasu. Dodatkowo w trakcie zabawy możesz przekazać dziecku wiedzę i nauczyć go nowych rzeczy. Pieczątki literki pozwolą na naukę abecadła oraz poznanie nazw wielu nowych przedmiotów.

Pieczątki literki i pomysły na zabawę

Bardzo prostą, kreatywną zabawą jest dopasowywanie przedmiotów do litery. Wystarczy, że przygotujesz stemple z literami, czyste kartki i trochę akcesoriów do rysowania. Na papierze przystawiasz dowolną, przypadkowo wybraną pieczątkę literkę, następnie wspólnie z dzieckiem wymyślacie 3 przedmioty, które zaczynają się na tę literę – możecie je wszystkie narysować. Dodatkowo możesz poprosić dziecko, żeby znalazło w domu lub w swoim pokoju przedmiot, którego nazwa rozpoczyna się na daną literę.

Inną aktywnością, która rozwinie nie tylko zdolności manualne Twojego dziecka, ale także wspomoże naukę są wycinanki z gazet, kolorowego papieru itp. Wystarczy, że na czystym arkuszu odbijesz wybraną przez siebie i dziecko literkę, następnie poprosisz malucha, żeby w magazynie czy broszurze reklamowej znalazł przedmiot zaczynający się na tę literę lub samodzielnie narysował ją na kolorowym papierze i wyciął nożyczkami w kształt. Później wspólnie możecie stworzyć mozaikę dla danej literki.

Jak w prosty sposób zamówić pieczątki literki?

W Stempleks bez problemu możesz zamówić pieczątki literki online, bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że użyjesz naszego intuicyjnego kreatora, wybierzesz rozmiar stempla oraz kolor odbicia. Przy alfabetycznych pieczątkach świetnie sprawdzą się małe, okrągłe pieczątki np. Colop R17 lub drewniane stemple. W przypadku tych drugich sam sposób tuszowania (odbijanie polimera w osobnej poduszce tuszowej) będzie stanowić dodatkową atrakcję.

Zapraszamy również do zapoznania się z pełną ofertą pieczątek edukacyjnych i szkolnych od firmy Stempleks.