cart TWÓJ KOSZYK 0

Kreator wizytówek – jak stworzyć dobry projekt w kilka minut?

Wizytówka, czyli mały kawałek kartonika o wielkiej mocy. Towarzyszy Ci przy nawiązywaniu znajomości biznesowych, a także jest reklamą, którą można nosić w kieszeni. Jak sprawić, by jej wygląd był ciekawy, nie tracąc zbyt dużo czasu na projektowanie go? Przeczytaj, co oferuje nasz kreator wizytówek.

Jakie wizytówki można zaprojektować w kreatorze?

Na naszej stronie przy pomocy kreatora można zaprojektować wizytówki:

 • jednostronne poziome,
 • jednostronne pionowe,
 • dwustronne poziome,
 • dwustronne pionowe.

Kreator wizytówek – jakie ma opcje?

Kreator wizytówek znajdujący się na naszej stronie jest prosty w obsłudze – prowadzi użytkownika krok po roku przez cały proces tworzenia projektu. Dzięki temu można bez problemu stworzyć własną wizytówkę.

Formaty do wyboru

Pierwszym krokiem jest wybranie odpowiedniego formatu. Dostępne są dwie wielkości: 90 × 50 mm (najczęściej wybierany format w Polsce) i 85 × 55 mm (format popularny w krajach Europy Zachodniej: Włochy, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Hiszpania).

Rodzaje papieru

Kolejny etap to wybór rodzaju papieru. Proponowany przez nas kreator wizytówek oferuje takie opcje w tym zakresie, jak:

 • papier kredowy matowy 350 g (350 g, czyli grubość zwana także gramaturą papieru),
 • papier kredowy błyszczący 350 g,
 • papier satynowy 350 g.

Każdy z tych rodzajów papieru ma swoje zalety. Papier błyszczący doskonale sprawdzi się przy kolorowych projektach, ponieważ połysk sprawia, że kolory wydają się bardziej żywe. Z kolei papier matowy jest elegancki i świetnie wygląda, gdy projekt wizytówki jest w skali monochromatycznej (biel, szarość i czerń – bez kolorów) lub zawiera elementy w barwach pastelowych – matowa struktura papieru sprawia, że kolory te są „jeszcze bardziej pastelowe”.

Papier satynowy jest bardzo elegancki. Sprawia, że wizytówka wygląda ekskluzywnie. Jego faktura podkreśla zarówno intensywną, jak i pastelową barwę. Projekty monochromatyczne wydrukowane na satynowym papierze są bardzo modne i często wybierane przez firmy klasy premium.

Laminowanie

Nasz kreator wizytówek oferuje także 2 rodzaje laminowania:

 • folią błyszczącą – efekt szkła,
 • folią matową.

Laminowanie sprawia, że wizytówki dłużej wyglądaj ładnie, ponieważ folia wzmacnia papier. Zapobiega ona zaginaniu się rogów, przedzieraniu wizytówki i zginaniu. Folia błyszcząca, tak jak papier z połyskiem, również podkreśla jaskrawość kolorów. Matowa folia natomiast jest eleganckim dodatkiem, który bywa nawet niezauważalny, ale wpływa na trwałość papieru.

Wielkość zamówienia

Ostatni krok to wybór ilości sztuk. Po wybraniu tych wszystkich elementów, kreator wizytówek kieruje użytkownika do panelu projektowego.

Jak umieszczać elementy, by były czytelne?

Podczas projektowania wizytówki należy zwrócić uwagę na czytelność kompozycji. Znaczenie tutaj ma:

 • Wielkość czcionki – elementy, które muszą być widoczne w pierwszej kolejności, powinny być większe od informacji, które są mniej ważne np. imię, nazwisko i tytuł naukowy muszą być większe od adresu firmy.
 • Pogrubienie – warto je zastosować w przypadku, gdy chcesz zamieścić dużo ważnych informacji – wtedy wyróżnia się tą najważniejszą. Należy pamiętać, aby nie przesadzić z pogrubianiem, bo może to zaburzyć porządek i estetykę projektu.
 • Odległości – te między napisami muszą być na tyle duże, by można było swobodnie przeczytać wszystkie informacje. Należy także pamiętać, żeby grafika zastosowana w projekcie nie zaburzała czytelności wszystkich napisów, np. nie wolno umieszczać bardzo jasnego napisu na równie jasnym fragmencie grafiki itp.
 • Logo – musi mieć swoją bezpieczną strefę, czyli otaczające je pole, na którym nie mogą znajdować się napisy ani żadne dodatkowe elementy graficzne, ponieważ mogą zaburzyć jego kompozycję lub czytelność.

Ważne: każdy projekt musi mieć marginesy, czyli obszar bez tekstu i ważnych elementów, które nie mogą wystawać poza czerwoną ramkę, jaką wyświetla kreator wizytówek. W przeciwnym razie mogą zostać ucięte przez drukarza.

Skorzystaj z naszego kreatora i stwórz idealną wizytówkę w kilka minut. Jeśli nie wiesz jakie opcje wybrać, skontaktuj się z nami – pomożemy Ci dobrać odpowiednie parametry projektu. Natomiast jeśli nie masz pomysłu na autorski projekt, skorzystaj z gotowych szablonów.