cart TWÓJ KOSZYK 0

Jaka gramatura papieru najlepiej sprawdzi się w Twoim projekcie?

Jeśli zdarzyło Ci się już skorzystać z usług naszej firmy, z pewnością widziałeś, że wiele z naszych produktów występuje w kilku wariantach wykorzystanego papieru. Poszczególne materiały różnią się między sobą zarówno detalami wykonania, jak i gramaturą. Czym i jest gramatura papieru i wpływa na ostateczną formę założonego projektu?

Dlaczego gramatura papieru jest istotnym elementem dobrego wydruku?

Gramatura papieru, wyrażona jako g/m2, to określenie wagi jednego metra kwadratowego danego arkusza. W większości przypadków, wyższa gramatura papieru oznacza, że on jest grubszy i bardziej sztywny, dzięki czemu doskonale sprawdza się on w charakterze ozdobnym do wydruku dyplomów, zaproszeń czy wizytówek.

Jeśli chciałbyś zwizualizować sobie ostateczny rezultat zleconego projektu, dobrym punktem odniesienia może być zwyczajna kartka papieru do domowej drukarki – jej gramatura oscyluje zazwyczaj wokół 80 g/m2. Wystarczy zestawić dwie kartki ze sobą, aby uzyskać efekt zbliżony do 150 g/m2, czyli wartości, jaką prezentuje standardowa gramatura ulotek. Warto pamiętać jednak, że wartość gramatury dla dwóch podobnych typów papieru może być bardzo zróżnicowana.

Papier papierowi nierówny

W przypadku papierów pozbawionych zdobień, na rynku można znaleźć arkusze o gramaturze od 50 do nawet 300 g/m2. Jeśli niezbędny okazuje się papier samokopiujący, na klientów czekają produkty o gramaturze pomiędzy 50 a 180 g/m2. Odpowiednio znaczną wagą cechują się również kartony makulaturowe, wykorzystywane do pakowania – ich gramatura wynosi zazwyczaj od 225 do 475 gramów.

Jaka gramatura papieru jest dostępna w naszej ofercie?

Na przestrzeni lat zrealizowaliśmy wiele zróżnicowanych projektów na ulotki, wizytówki czy dyplomy. Zdobyta wiedza i dobra praktyka pomogły nam ustalić optymalne gramatury i rodzaje stosowanego papieru, dzięki czemu ostateczny rezultat przeprowadzonych przez nas realizacji zawsze spełnia oczekiwania klientów. Gramatura ulotek w Stempleks wynosi 150 g/m2, papier firmowy drukujemy na arkuszach o gramaturze 90 g/m2. Materiały o cięższych gabarytach, takich jak dyplomy, drukujemy na twardym papierze 350 g/m2.

Wśród najczęściej stosowanego przez nas papieru warto wymienić przede wszystkim papier kredowy w dwóch odmianach (błyszczący oraz matowy) oraz satynę. Możliwość wyboru jednego z trzech typów papieru pozwoli uzyskać oczekiwany rezultat i dostosować charakter przygotowanych ulotek bądź wizytówek do pozostałych materiałów wizualnych Twojej marki.

Postaw na stałą współpracę z naszą firmą

Jeśli Twoje przedsiębiorstwo regularnie drukuje nowe ulotki, wizytówki czy dyplomy, nie wahaj się zapytać nas o preferencyjne stawki przy stałej współpracy. Jesteśmy w stanie zaproponować Ci korzystną cenę jednostkową i atrakcyjne rabaty, które regularnie aktualizujemy na stronie promocje. Dołącz do naszych zadowolonych klientów i zadbaj o najwyższej jakości materiały promocyjne.