Jak zamówić pieczątkę firmową w 4 krokach?

O ile pieczątka firmowa nie jest obowiązkowym elementem wyposażenia firmy, jej brak błyskawicznie stanie się odczuwalny. Stempel ten jest niezbędny do zatwierdzenia ważności wielu dokumentów, umów czy świadectw. Odcisk pieczęci oraz podpis wystawcy nadają pismom mocy prawnej, wymaganej w wielu kontaktach z poszczególnymi urzędami i kontrahentami. Czym powinieneś kierować się w wyborze pieczątki firmowej, aby spełniała ona Twoje oczekiwania i wymogi formalne?

Krok 1 – jaką pieczątkę zamówić?

Decydując się na zamówienie pieczątki dla firmy, należy pamiętać o kilku wymogach natury prawnej. W przypadku, w którym zajmujesz się prowadzeniem jednoosobowej działalności gospodarczej, pieczątka firmowa musi zawierać nazwę firmy, numer NIP oraz adres siedziby. W przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, dane te należy uzupełnić o kapitał zakładowy, numer KRS i sąd rejestrowy.

W przypadku większej liczby osób decyzyjnych, warto rozważyć zamówienie pieczątek osobistych, składających się z imienia, nazwiska i piastowanej funkcji. Stempel ten jest szczególnie przydatny w przypadku wydawania pisemnych komunikatów, takich jak ogłoszenia, rozporządzenia czy wewnętrzne listy.

Krok 2 – wybór odpowiedniego modelu

Przedsiębiorcy posiadają dużą dowolność w zakresie wyboru interesującej go pieczątki. Wiodący producenci, tacy jak Colop, Wagraf czy Trodat oferują rozwiązania w wielu kształtach i rozmiarach, wśród których każdy nabywca znajdzie wariant dla siebie.

Mniejsze pieczątki doskonale sprawdzą się w przypadku projektów o minimalnej liczbie informacji. W przypadku, w którym niezbędne dane zechcesz uzupełnić adresem strony internetowej, e-mailem lub numerem telefonu, warto postawić na większy rozmiar pieczątki, który zapewni lepszą czytelność.

Krok 3 – opracowanie projektu

Aby zapewnić klientom wygodę i oszczędność czasu, firma Stempleks przygotowała na swojej stronie specjalny graficzny kreator pieczątek. Narzędzie to pozwala na konfigurację treści pieczątki w czasie rzeczywistym i daje gwarancję, że otrzymany rezultat będzie dokładnie taki sam, jak opracowany wzór. Dodatkowo Klient na tym etapie ma możliwość wyboru koloru obudowy pieczątek oraz barwy tuszu.

Kreator Stempleksu nie ogranicza się wyłącznie do tekstu – użytkownik może wgrać np. z dysku własną grafikę, która ozdobi wygląd pieczątki. Może być to np. logo, znak graficzny, czy element ozdobny. Ostateczny kształt stempla zależy jedynie od Twojego pomysłu i potrzeb.

Krok 4 – czekaj na przesyłkę

W momencie, w którym zakończysz tworzenie swojej unikalnej pieczątki, musisz jedynie sfinalizować transakcję. To znaczy uzupełnić dane o adres do wysyłki oraz uregulować należność w wybrany przez siebie sposób. Gratulacje – właśnie udało Ci się samodzielnie zaprojektować jeden z najczęściej używanych znaków rozpoznawczych swojego przedsiębiorstwa.

Firma Stempleks specjalizuje się w pieczątkach o rozmaitych kształtach, wymiarach i przeznaczeniu. Już dziś zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz pieczątkę, która będzie towarzyszyć Twojej firmie przez wiele nadchodzących lat.