Jak powinna wyglądać pieczątka pielęgniarki?

Polskie prawo nakłada na niektóre grupy zawodowe obowiązek posiadania pieczątki. Są to między innymi lekarze, pielęgniarki i położne. W związku z tym, w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dn. 21 grudnia 2010 roku znajdziemy dokładne wytyczne, jakie treści należy zamieścić na takim stemplu. Dowiedz się, jakie dane powinna zawierać pieczątka pielęgniarska.

Pieczątka pielęgniarki – Rozporządzenie Ministra Zdrowia

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z 2010 roku dotyczy dokumentacji medycznej oraz metod przetwarzania zawartych w niej danych. W zapisie tym znajdziemy takżeinformację o tym, jakie treści powinna zawierać pieczątka pielęgniarki czy położnej. Są to:

  • dane osobowe, czyli imię i nazwisko,
  • numery prawa do wykonywania zawodu,
  • tytuły zawodowe, np. magister pielęgniarstwa, licencjat pielęgniarstwa,
  • rodzaje specjalizacji, czyli np. spec. ds. pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki.

Pieczątka pielęgniarki – jaki automat wybrać?

Wielkość i rodzaj automatu dobierane są indywidualnie w zależności od ilości treści oraz układu graficznego pieczątki. Bardzo często do tego rodzaju stempli wykorzystuje się pieczątki o wymiarach 14×37 mm lubzbliżonych. Do tego grona możemy zaliczyć automaty Colop 20, Colop 20 IQ, Trodat 4911, Wagraf B2 lub stemple kieszonkowe Colop Mouse 20 czy Pocket Stamp 20. Jeżeli posiadasz więcej niż jedną specjalizację, te modele pieczątek mogą okazać się zbyt małe. Wtedy śmiało możesz sięgnąć po urządzenie samotuszujące o rozmiarze odbicia 47×18 lub podobnym.

Jeżeli nie jesteś pewien, jak powinna wyglądać pieczątka pielęgniarska i jaki automat wybrać, skorzystaj z naszego kreatora. Dzięki niemu w prosty i szybki sposób zaprojektujesz własny wzór odbiciai przekonasz się, jak prezentuje się on na pieczątkach o poszczególnychwymiarach.

Pieczątka pielęgniarki – automat standardowy czy poręczny pocket stamp?

Jeśli już wiesz, jaka wielkość stempla będzie dla Ciebie najlepsza, pora wybrać automat. Jeżeli świadczysz swoje usługi jedynie stacjonarnie, doskonale sprawdzą się pieczątki automatyczne, samotuszujące. Są bardzo praktyczne i wygodne w codziennym użytkowaniu, a dzięki nim bez problemu podbijesz w kilka minut nawet dziesiątki różnych dokumentów.

W przypadku, jeśli świadczysz swoje usługi także w terenie i dojeżdżasz do pacjentów, lepszym wyborem będzie Pocket Stamp lub Colop Mouse. Ich niewielkie rozmiary i kompaktowa konstrukcja sprawiają, że możesz je mieć zawsze przy sobie. Niska waga i bezpieczne zamknięcie gwarantują, że nawet w trakcie transportu pieczątka nie otworzy się i nie pobrudzi Twojej torebki.

Pieczątka pielęgniarki – przydatne akcesoria

Stemple kieszonkowe są bardzo wygodne i zajmują mało miejsca, jednak w związku z ich niewielkimi rozmiarami bardzo łatwo je zgubić. Świetnym rozwiązaniem jest dołączenie do pieczątki specjalnej smyczy lub zawieszki. Dzięki zawieszce będziesz mogła przyczepić pieczątkę do kluczy lub innego breloczka i szybko zlokalizujesz swój stempel w teczce pełnej dokumentów lub torbie z prywatnymi rzeczami.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest także klips do Colop Mouse. Z jego pomocą bez problemu zawiesisz automat na krawędzi kieszeni, fartucha lub w innym wygodnym dla Ciebie miejscu. Sprawdź naszą pełną ofertę akcesoriów, dodatków i pieczątek!