cart TWÓJ KOSZYK 0

Jak powinna wyglądać pieczątka fizjoterapeuty?

Jeszcze nie tak dawno temu fizjoterapeutą mógł zostać niemal każdy, bez względu na wykształcenie. Zmiany nadeszły w 2015 roku, kiedy to powstała ustawa regulująca zasady pracy fizjoterapeutów. Powołano też Krajową Radę Fizjoterapeutów. Dwa lata później KRF po raz pierwszy przyznała ponad 300 osobom prawo do wykonywania tego zawodu, a w ciągu kilku kolejnych lat usystematyzowała wiele aspektów dotyczących pracy rehabilitantów. W 2018 roku ten sam organ wydał rekomendację dotyczącą m.in tego, jak powinna wyglądać pieczątka fizjoterapeuty.

Jakie dane powinna zawierać pieczątka fizjoterapeuty?

Według polskiego prawa fizjoterapeuci nie mają obowiązku posiadania pieczątek imiennych. Jednak bardzo wielu z nich decyduje się na zakup takiego stempla, ponieważ znacząco ułatwia i usprawnia on codzienną pracę. Wystawianie zaświadczeń czy prowadzenie dokumentacji dotyczącej pacjentów dzięki takiej pieczęci jest banalnie proste i pozwala zaoszczędzić sporo czasu.

Według rozporządzenia Krajowej Rady Fizjoterapeutów pieczątka fizjoterapeuty powinna zawierać:

  • imię i nazwisko,
  • nazwę wykonywanego zawodu,
  • nr prawa do wykonywania zawodu.

Wielu rehabilitantów z uprawnieniami decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej i świadczy swoje usługi prywatnie. W związku z tym oprócz podstawowych danych, jakie znajdują się w rekomendacji KRF, fizjoterapeuci umieszczają na pieczątkach pełne informacje dot. firmy, takie jak adres, NIP czy telefony kontaktowe.

pieczątka fizjoterapeuty

Pieczątka fizjoterapeuty – jaki automat wybrać?

Ponieważ rehabilitanci bardzo często świadczą swoje usługi w domu klienta, najlepszym możliwym wyborem będą pieczątki automatyczne kieszonkowe. Są bardzo lekkie i wyjątkowo proste w obsłudze. Dodatkowo zajmują nadzwyczaj mało miejsca, a w związku z tym zmieszczą się w niemal każdej kieszeni. W ofercie Stempleks znajdziesz też wyjątkowo praktyczne akcesoria do stempli kieszonkowych, takie jak smycze, zawieszki czy specjalne klipsy. Dzięki nim korzystanie z pieczątki fizjoterapeuty będzie jeszcze łatwiejsze, a znalezienie jej w torbie pełnej dokumentów i innych ważnych rzeczy nie będzie stanowiło większego problemu.

Zaprojektuj swoją własną pieczątkę fizjoterapeuty

W zależności od ilości treści, jaką chcesz zawrzeć na swojej pieczątce, należy dobrać wielkość stempla. Automaty kieszonkowe Mouse Colop 20 o rozmiarze odbicia 38×14 mm świetnie sprawdzą się, jeżeli chcesz na stemplu umieścić jedynie dane określone przez KNF. Jeśli dodatkowo zależy Ci, aby na pieczątce znalazł się numer telefonu lub adres WWW, lepszym wyborem będzie Mouse Colop 30. W przypadku, gdy myślisz o zamieszczeniu pełnych danych firmy, numeru prawa do wykonywania zawodu, a także np. adresu do profilu w social mediach, polecamy prostokątne modele od Wagraf. Na pieczątce-pudełku 35 tej firmy możesz umieścić aż 6 linijek tekstu. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą pieczątek firmy Stempleks. W razie jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości możesz skorzystać z pomocy naszych doświadczonych doradców.