cart TWÓJ KOSZYK 0
tusze do pieczątek inne kolory

Jak napełnić pieczątkę tuszem? Instrukcja dla popularnych modeli

Twoja firmowa pieczątka odmówiła posłuszeństwa w kluczowym momencie? Jej odcisk stał się zupełnie nieczytelny? Nadszedł czas na ponowne sięgnięcie po tusze do pieczątek. Napełnianie jest bardzo proste i zabiera zaledwie kilka chwil – wystarczy przestrzegać kilku prostych kroków, aby firmowa pieczęć wróciła do życia.

Tusze do pieczątek – jak często należy z nich korzystać?

Żywotność wysokiej jakości pieczątek szacuje się na poziomie od 20 do 25 tys. odcisków. „Długość życia” pieczątki można zatem przewidzieć, dzieląc tę wartość przez szacunkową liczbę wykonanych dziennie odcisków. Warto jednak pamiętać, że liczba ta nie obejmuje zużycia tuszu.

Kiedy należy sięgnąć po tusze do pieczątek? Najbardziej uniwersalnym wyznacznikiem jest oczywiście jakość samego odbicia – jeśli zawarte na pieczątce dane stają się nieczytelne, należy odświeżyć płytkę tuszującą. Aby tego dokonać, trzeba przygotować tusz do pieczątki danego producenta oraz rozpoznać budowę danego modelu.

Dlaczego warto zatroszczyć się o jakość odbicia?

Przepisy dotyczące obecności pieczęci na istotnych dokumentach stały się w ostatnich latach znacznie bardziej liberalne. Częściowe odejście od tradycyjnych pieczątek jest związane zarówno z postępującą cyfryzacją części formalnych procesów, jak i codzienną wygodą. Warto pamiętać jednak, że jeszcze kilka lat temu brak wyraźnej pieczątki mógł oznaczać niemałe problemy.

Kłopoty z realizacją otrzymanej recepty

Najczęściej napotykaną komplikacją, związaną z kiepską jakością odbicia pieczątki, były problemy w realizacji recept lekarskich. Jeśli na recepcie lub pieczątce lekarskiej brakowało kluczowych informacji, takich jak imię i nazwisko specjalisty wraz z numerem pozwolenia na wykonywanie zawodu, można było napotkać na odmowę w procesie realizacji recepty.

Obywatel w szponach biurokracji

Brak stosownej pieczątki nie stanowi już przesłanki do unieważnienia urzędowej dokumentacji. Jeszcze kilka lat temu brak odpowiedniej pieczątki na świadectwie pracy mógł uniemożliwić staranie się o zasiłek w Urzędzie Pracy. Obowiązek ten został jednak zniesiony w 2017 r. Warto jednak pamiętać, że obowiązek stemplowania dokumentów dalej obowiązuje w wielu pismach, których treść jest sprawdzana z najwyższą starannością.

Przykładem takiego dokumentu są np. wnioski o dotacje i umowy kredytowe, w których każde niedopowiedzenie może skutkować odrzuceniem wniosku. Innymi okolicznościami, w których lepiej dołożyć wszelkich starań o jak najlepszą jakość odbicia, są wszelkiego rodzaju tłumaczenia. Jeśli treść pieczątki ma stanowić jeden z elementów nowe dokumentu w innym języku, należy zadbać, aby informacje na pieczątce nie budziły żadnych wątpliwości.

Tusze do pieczątek od Stempleks – fachowa pomoc, profesjonalna obsługa

Nie jesteś pewien jak wymienić tusz w swojej pieczątce? Szukasz tuszu w nietypowym kolorze? Skorzystaj z pomocy ekspertów naszej firmy. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania, objaśnimy proces napełniania pieczątek Wagraf, Colop i Trodat, lub zrobimy to za Ciebie oraz pomożemy dobrać odpowiedni model nowej pieczątki dla Twojej firmy. Już dziś zapoznaj się z naszą ofertą i zaufaj naszemu doświadczeniu.