cart TWÓJ KOSZYK 0
zaproszenia ślubne

Jak dopasować zaproszenia ślubne do charakteru uroczystości?

Ceremonia zaślubin i towarzyszące jej wesele to bez wątpienia jeden z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego małżeństwa. Jednakże, zanim ten wyjątkowy dzień dobiegnie końca, a wspomnienia po nim zostaną utrwalone na zdjęciach czy filmie, przyszłych państwa młodych czeka wiele pracy i nerwów. Zaproszenia ślubne to nieodzowny element każdego przyjęcia – warto zadbać, aby jak najlepiej korespondował on ze stylem planowanej biesiady.

Przemyślane zaproszenia ślubne, czyli jak przekazać gościom jak najwięcej informacji?

Dobry obyczaj oraz względy praktyczne nakazują, aby zaproszenia ślubne były dostarczane gościom osobiście. Rozwiązanie to ma wiele zalet – narzeczeni mogą natychmiast udzielić wszelkich informacji na temat ceremonii bądź rozwiać pojawiające się wątpliwości. Niestety, względy praktyczne sprawiają, że rozwiązanie to nie zawsze może dojść do skutku: rodzina rozsiana po całym kraju (jak również za granicą) czy natłok obowiązków, związanych z organizacją uroczystości, skutecznie utrudniają odwiedziny.

Warto pamiętać jednak, że zaproszenie nie musi zawierać wyłącznie „standardowych”, lakonicznych informacji, związanych z nazwiskiem małżonków czy miejscem i datą ceremonii. Dlaczego warto poświęcić więcej uwagi, układając treść pod zaproszenia ślubne? Projekt inwitacji pozwoli nam zgrabnie wkomponować szereg informacji, takich jak:

Dominująca na przyjęciu kolorystyka

Jeśli planując biesiadę, małżonkowie zdecydowali się na motyw przewodni, warto uwzględnić go na zaproszeniu. Wskazówka ta może pomóc gościom w doborze odpowiedniej kreacji czy kwiatów.

Motywy przewodnie imprezy

Osoby pasjonujące się szeroko pojętym rękodziełem mogą wykorzystać zaproszenia ślubne własnego projektu do stworzenia wyjątkowych arkuszy – popularnym trendem w przyjęciach rustykalnych są m.in. przewiązane sznurkami koperty z brązowego papieru, w imprezach w stylu glamour dominuje stonowana kolorystyka z błyszczącymi akcentami.

Pomniejsze prezenty ślubne

Choć kwiaty w dalszym ciągu stanowią jeden z najpopularniejszych dodatków do gotówki czy prezentów praktycznych, coraz więcej osób prosi o zastąpienie kwiatów kuponami na loterię, winem czy karmą dla zwierzaków, która zostanie później przekazana do schronisk i przytulisk.

Postaw na zaproszenia ślubne od Stempleks

Na naszej stronie będziesz mógł zamówić zaproszenia ślubne w ilości od 25 do 100 sztuk. Otrzymane przez klientów projekty drukujemy na papierze satynowym lub kredowym o matowym wykończeniu. Jeśli nie posiadasz jeszcze gotowego projektu – nic straconego! Skontaktuj się z naszymi grafikami, którzy specjalnie dla Ciebie przygotują zaproszenia ślubne własnego projektu.