Jak dobrać model pieczątki do ilości tekstu?

Pieczątki już dawno przestały służyć jedynie podbijaniu faktur i innych ważnych dokumentów w firmie. Nasi klienci doceniają i w pełni wykorzystują także ich potencjał reklamowy. Sprawdź, jak dobrać odpowiednią wielkość automatu do ilości treści, które chcesz umieścić na swojej pieczątce.

Wielkość czcionki ma znaczenie

Przy projektowaniu pieczątki nie tylko bardzo ważna jest ilość tekstu, jaką chcesz umieścić na stemplu, ale także jej wielkość i krój pisma. Przy pieczątkach z grawerowaną gumą polimerową najlepszym wyborem jest zastosowanie czcionek bezszeryfowych, nie mniejszych niż 7 punktów.

Należy bowiem pamiętać, że guma do pieczątek, w trakcie użytkowania, wyciera się. Niewielkie poprzeczne lub ukośne linie, zwane szeryfami, po wykonaniu kilkuset odbić mogą stać się słabo widoczne. To z kolei skutkuje nieestetycznym wyglądem, a także negatywnie wpływa na czytelność pieczątki.

Ile linijek tekstu mieści standardowa pieczątka firmowa?

Tak naprawdę ciężko określić, co jest „standardową pieczątką firmową”, ponieważ ilu przedsiębiorców, tyle pomysłów na wykorzystanie stempli. Zazwyczaj pieczątka zawierająca pełną nazwę firmy, adres rejestrowy działalności oraz NIP, mieści się na automacie typu Colop 30 lub Trodat 4912.

Natomiast, jeśli zależy Ci na umieszczeniu na pieczątce np. logo lub dodatkowych danych, takich jak strona internetowa, e-mail, telefony kontaktowe czy adres profilu w social mediach, warto sięgnąć po większy automat np. Colop 40.

Nowoczesne kilkukolorowe pieczątki z logo firmy

Dzisiejsza technologia pozwala na tworzenie stempli firmowych w kilku kolorach odbicia. Dzięki temu pieczątki wyglądają oryginalnie i nowocześnie, a co za tym idzie doskonale sprawdzają się np. do znakowania paczek wysyłanych do kontrahentów czy współpracowników. Jednak przy ich projektowaniu należy pamiętać o zachowaniu odpowiednich, minimum 3 milimetrowych, odstępów pomiędzy elementami o różnym zabarwieniu. W takiej sytuacji najlepiej sięgnąć po automaty o dużych gabarytach, takie jak Wagraf Polan 5, które zapewnią dobrą czytelność treści.

Nie wiesz, jaki automat wybrać? Wykorzystaj nasz kreator pieczątek

Marka Stempleks umożliwia Ci także bezpłatne skorzystanie z prostego i intuicyjnego kreatora pieczątek. Dzięki niemu bez problemu stworzysz swój własny wzór, a następnie zamówisz potrzebne stemple bez wychodzenia z domu. Dodatkowo, dla ułatwienia, po kliknięciu w interesujący Cię model pieczątki możesz wybrać zarówno kolor automatu, jak i barwę odbicia. Po otworzeniu się okienka projektowania, zobaczysz, ile linii maksymalnie zmieści się na zamówionej przez Ciebie pieczątce.

Natomiast jeśli chciałbyś wykonać stempel wg wzoru, który już posiadasz, możesz go przesłać do nas mailem, a nasi graficy podpowiedzą, jaki automat będzie dla Ciebie najlepszy. W przypadku zamówień niestandardowych, takich jak pieczątki wielokolorowe, skontaktuj się z naszym działem produkcji. Doświadczeni specjaliści pomogą Ci odpowiednio przygotować projekt oraz zaproponują najkorzystniejsze dla Ciebie rozwiązanie.