cart TWÓJ KOSZYK 0
strona internetowa

Jak pozyskać dotację na stronę www lub sklep internetowy?

Chciałbyś założyć firmową stronę internetową i nie wiesz jak się do tego zabrać? Koszt stworzenia i rozwoju własnej strony www, dla niektórych potrafi być znaczący. Wiele firm decyduje się więc na dofinansowanie, które umożliwia marce prostszy początek przygody w internecie. Postaramy Ci się podpowiedzieć jakie instytucje obecnie pomagają w uzyskaniu śrdoków na stworzenie nowej strony internetowej.

biznes2

Pozyskanie Środków na stronę / sklep internetowy – krok po kroku.

  1. Dotacje na stronę / sklep internetowy z Urzędu Pracy.
  2. Kto może starać się o środki z PUP?
  3. Dotacje z Funduszy Europejskich
  4. Co powinien zawierać wniosek o dotację z Funduszy Europejskich?

Dotacje na stronę / sklep internetowy z Urzędu Pracy.

Dotacje z Państwowego Urzędu Pracy są dziś bardzo popularne, ponieważ: są stosunkowo łatwe do uzyskania oraz umożliwiają pozyskanie jednorazowych środków na rozwój swojej pierwszej firmy. Środki z PUP przeznaczone są dla osób, dla których strona internetowa stanowi uzupełnienie prowadzonej działalności. W momencie gdy oprócz sprzedaży stacjonarnej, planujesz przenieźć swój biznes również do świata internetu, to dofinansowanie jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Taka dotacja z Urzędu Pracy może wynosić maksymalnie sześciokrotność obecnej w danym momencie średniej krajowej. Jeżeli zadeklarujesz we wniosku również zainwestowanie wkładu własnego, Twoje szansę na pozyskanie tej dotacji znacząco wzrośną. Dodając do tego poprawnie napisany wniosek i mamy praktycznie sukcje murowany.

wycena pieczątek

Dofinansowanie z PUP jest bezzwrotne, jeśli uzyskane środki wydasz w sposób zgodnie z deklaracją, którą wcześniej złożyłeś. Dodatkowy warunek, to także nie przerwanie prowadzonej działalności przez okres conajmniej 12 miesięcy – w innym wypadku dofinansowanie będzie musiało zostać zwrócone wraz z odsetkami.

Kto może starać się o środki z PUP?

O dotacje na stronę www lub sklep internetowy z PUP może się starać się każdy pełnoletni obywatel Polski, spełniający następujące warunki:

  • posiada obecnie status osoby bezrobotnej,
  • nie prowadził własnej działalności gospodarczej przez okres conajmniej 12 miesięcy wstecz,
  • nie posiada statusu studenta dziennego (studia zaoczne są dozwolone),
  • nie ubiegał się o dotację w przeszłości lub nie złożył wniosku w innym urzędzie,
  • nie odmówił przyjęcia zatrudnienia lub stażu w poprzednich 12 miesięcy
  • nie popełnił żadnego przestępstwa gospodarczego w ciągu ostatnich 2 latach.

Dotacje z Funduszy Europejskich

Dofinansowanie z Funduszy Europejskich są idealne dla osób, które swój biznes chcą prowadzić jedynie online. Opłaca się dobrze przygotować do złożenia poprawnego wniosku wraz z właściwym biznesplanem, ponieważ można uzyskać dofinansowanie nawet w kwocie 500 tys. zł!

Dotacje z Funduszu Europejskiego możemy przeznaczyć np. na stworzenie sktrony internetowej od zera. Istotne jest, aby dokładnie określić kroki tworzenia oraz późniejszego rozwoju firmy: np. jakie usługi lub produkty będziemy posiadać w naszej ofercie, grupę docelową, do której będziemy kierowć naszą ofertę, rodzjae promocji online. Do wyboru jest kilka programów, które pomagają założyć działalność sprzedaży online – aktualne programy europejskie możemy znaleźć na oficjalnej stronie projektów, gdzie są na bieżąco aktualizowane.

biznes2

Co powinien zawierać wniosek o dotację z Funduszy Europejskich?

Wniosek, który musimy uzupełnić na potrzeby danego programu jest dostępny na stronie wybranego przez Nas programu operacyjnego. Dokument powiniśmy uzupełnić w wersji elektronicznej oraz papierowej. Musimy również pamiętać, aby do każdego wniosku załączyć szczegółowy biznesplan.

W momencie gdy jest to Twój pierwszy wniosek, warto skorzystać z usług firmy świadczącej pozyskiwanie środków z funduszy europejskich. Taka usługa zawsze nas odciąży, a sam wniosek zostanie z pewnością poprawnie napisany i złożony. Ponad to, firmy te na bieżąca monitorują proces realizacji naszego wniosku. Taka współpraca z pewnością ułatwi nam pozyskanie dotacji na naszą  stronę internetową.