cart TWÓJ KOSZYK 0
pracownicy na budowie, budowa, kierownik budowy

Czy wiesz jak powinna wyglądać pieczątka kierownika budowy?

Stemple budowlane, w tym pieczątka kierownika budowy, pełnią tak naprawdę dwie ważne funkcje. Jak większość pieczątek, umożliwiają prowadzenie dokumentacji związanej z pracami, pomagają utrzymać porządek w pismach i projektach, ale także mają znaczenie prawne. Pieczątka kierownika budowy przystawiona na dokumentach budowlanych potwierdza wykonanie danego zakresu prac i dodatkowo wskazuje osobę za nie odpowiedzialną.

Prawo naszego kraju zobowiązuje wszystkie osoby, które posiadają uprawnienia budowlane i wykonują prace w tym zakresie, do posługiwania się odpowiednim rodzajem stempla.

Co powinna zawierać pieczątka kierownika budowy?

W świetle naszego prawa pieczątka kierownika budowy lub innej osoby posiadającej uprawnienia do wykonywania prac budowlanych powinna zawierać:
– pełne imię i nazwisko,
– tytuł zawodowy, dla osób, które ukończyły studia wyższe,
– wykonywany zawód, dla osób, które posiadają wykształcenie zawodowe lub techniczne,
– zakres posiadanych uprawnień,
– nadany numer uprawnień budowlanych.

Pieczątka kierownika budowy, stempel architekta oraz elektryka

Pieczątka SEP, czyli elektryków z uprawnieniami SEP zaliczana jest także do grona stempli budowlanych. Na takiej pieczątce powinny się znaleźć dane takie, jak:
– imię i nazwisko,
– zawód lub tytuł zawodowy,
– rodzaj uprawnień,
– numer przyznawanych uprawnień.

Osoby, które takich specjalistycznych uprawnień nie posiadają, bardzo często na pieczątkach umieszczają jedynie imię i nazwisko, a także specjalizację lub zawód. Z tej możliwości korzystają często inżynierowie budownictwa.

W przypadku stempli architektów polskie prawo nie określa dokładnych danych, jakie powinny się na nich znaleźć. Najczęściej wykonuje się je jak zwykłe pieczątki imienne lub firmowe. Zazwyczaj zawierają one imię i nazwisko, tytuł zawodowy, specjalizację oraz dane kontaktowe.

Jak zamówić pieczątkę kierownika budowy i inne stemple budowlane w Stempleks?

Wrocławska firma Stempleks od wielu lat specjalizuje się w wyrabianiu niezawodnych pieczątek różnego rodzaju. Nasi specjaliści z chęcią pomogą stworzyć indywidualny wzór odbicia, a także podpowiedzą i doradzą, jaki model pieczątki będzie funkcjonalny i praktyczny. Na naszej stronie internetowej znajdziesz także kreator pieczątek – intuicyjną aplikację, która w prosty sposób umożliwia samodzielne stworzenie projektu pieczątki.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu!