cart TWÓJ KOSZYK 0
mężczyzna siedzący przy biurku z laptopem

Co powinna zawierać pieczątka firmy jednoosobowej?

Czy pieczątka firmy jednoosobowej jest konieczna do prowadzenia działalności? Formalnie nie, jednak w praktyce znacznie ułatwia obsługę rachunkowości oraz wpływa na profesjonalizację wizerunku przedsiębiorstwa. Warto więc zainwestować w pieczątkę dla JDG, aby korzystać z ułatwień i w najprostszy sposób podkreślać swoją rzetelność.

Pieczątka firmy jednoosobowej: w jakich sytuacjach się przydaje?

Pieczątka dla jednoosobowej działalności gospodarczej przydaje się w sytuacjach, gdy dane firmy muszą zostać wpisane w odpowiednim miejscu stosownej dokumentacji. Najczęściej chodzi o dokumenty finansowe, deklaracje składane do Urzędu Skarbowego lub dokumenty potwierdzające transakcje. Przedsiębiorca może używać pieczątki również na spotkaniach biznesowych, gdy potrzebne jest szybkie i nieskomplikowane propagowanie kontaktów firmowych. Pieczątka sprawdza się wszędzie tam, gdzie potrzebne jest przedstawienie oraz potwierdzenie danych działalności. 

Jakie obowiązkowe elementy muszą się na niej znaleźć?

Na pieczątce firmy jednoosobowej musi pojawić się nazwa firmy, imię i nazwisko właściciela oraz dane adresowe zgodne z deklaracją w CEIDG złożoną przy zakładaniu firmy. Obowiązkowa nazwa firmy, jeżeli jest tożsama z imieniem i nazwiskiem przedsiębiorcy jest ujmowana raz. Zniesiony został obowiązek umieszczania na pieczątce numeru REGON, natomiast wciąż należy uwzględnić na niej firmowy NIP.

Często umieszcza się numer telefonu oraz adres e-mail, co ułatwia kontakt z prowadzącym działalność. Na pieczątkach firmowych dodatkowo można umieścić logo firmy oraz dane, zwierające adres strony www lub odniesienie do konta w social mediach.

Jaki rodzaj pieczątki sprawdzi się najlepiej dla mikroprzedsiębiorcy?

Obecnie ręczne stemple sprawdzają się najczęściej jako stylowy gadżet, który pełni funkcje dekoracyjną. Można je też wykorzystywać do znakowania opakowań, będą wtedy pełnić funkcję reklamową.

Pieczątki automatyczne natomiast są praktyczne i wygodne w zastosowaniu. Wiodący producenci (Colop, Trodat czy Wagraf) oferują wiele kształtów i rozmiarów pieczątek, spośród których każdy zamawiający znajcie odpowiadający mu wariant. Mniejsze stemple sprawdzą się dla projektów z minimalną liczbą informacji. Większy rozmiar to lepsza czytelność dla pieczątek z dodatkowymi danymi, takimi jak adres strony www, e-mailem czy numerem telefonu.

Pieczątka firmy jednoosobowej od Stempleks

Skorzystaj z wygodnego kreatora pieczątek firmowych na naszej stronie internetowej – wprowadź dane, które chcesz umieścić na stemplu, dobierz rozmiar i kolor pieczątki i podejrzyj projekt w czasie rzeczywistym. Nie jesteś pewny, jak powinna wyglądać Twoja pieczątka wybierz opcję “projekt dopasowany do Twojej treści.

screen wyboru opcji pieczątki

A może potrzebujesz porady specjalistów? Skontaktuj się z nami, zaprojektujemy dla Ciebie produkt, który spełni Twoje oczekiwania.