cart TWÓJ KOSZYK 0

Charakterystyka produktów: pieczątki laserowe

Z pieczątek korzysta już niemal każda firma. Najczęściej używamy ich do potwierdzania ważności dokumentów. Dzięki nim zyskujemy mnóstwo czasu – wielu informacji nie musimy przepisywać ręcznie, a jedynie odbić stempel. Przed wyrobieniem nowego zastanawiamy się, jaki model będzie najlepszy. Obecnie istnieją trzy rodzaje pieczątek: polimerowe, fleszowe i pieczątki laserowe. Te ostatnie zyskują coraz większą popularność. Z czego ona wynika?

Krótka historia pieczątek – od kamiennych stempli do pieczątek laserowych

Pieczątki przeszły długą drogę do swojej obecnej formy. Wzmianki o pierwszych stemplach można znaleźć już w epoce kamienia, gdzie oczywiście były one wykonywane ręcznie. Główny problem stanowiły wykorzystywane surowce – kamień i kość słoniowa, które nie zapewniały wysokiej jakości odbić. Znalezienie lepszej metody było wiec niezbędne.

Wieki później udoskonalane pieczątki wykonywano m.in. z żelaza, stali, a nawet srebra. Surowiec i sposób produkcji zależał wtedy zarówno od zasobności portfela zamawiającego, jak i kreatywności twórcy. Z czasem odciski zaczęły być coraz bardziej precyzyjne. Robiono je w wosku, laku, metalu czy ołowiu. Pieczątki, podobnie jak teraz, służyły głównie do potwierdzania autentyczności dokumentów.

Współczesne stemple, mimo, że przeszły całkowitą ewolucję, nadal służą temu samemu celowi. Mają zastępować podpis i usprawniać pracę. Aktualnie popularne pieczątki laserowe mogą uzyskać niesamowitą dokładność, a ich wykonanie nie zajmuje więcej, niż 5 minut.

Jak wykonuje się pieczątki laserowe?

pieczątki laserowe

W jaki sposób pieczątki laserowe osiągają swoją precyzyjność? Zawdzięczają to technice laserowej, wykorzystującej wiązkę światła. Zastępuje ona grawerowanie mechaniczne w standardowo produkowanych stemplach. Światło laserowe można skupić na bardzo małej powierzchni, co w rezultacie umożliwia wykonywanie niesamowicie dokładnych elementów. Dzięki temu pieczątki laserowe charakteryzują się dokładnością 1000DPI. Na specjalnej gumce można więc wygrawerować detale o wielkości 3-4 mm.

Pieczątki laserowe – przewaga nad innymi technikami

Największą przewagą pieczątek laserowych jest możliwość wycięcia w nich maksymalnie precyzyjnych elementów. Różnicę zauważysz porównując dwie pieczątki – laserowe i polimerowe – o takiej samej powierzchni. Stemple wykonane techniką laserową pomieszczą dwa razy więcej informacji, niż te drugie.

Dzięki dokładności lasera na pieczątce oprócz tekstu można umieszczać również elementy graficzne, bez obaw, że będą nieczytelne. To znacznie poszerza możliwości tych produktów, które mogą służyć już nie tylko potwierdzaniu ważności dokumentów, ale również służyć za swojego rodzaju wizytówkę firmy.

Zauważalna jest też trwałość pieczątek laserowych. Grawer na gumce powstały przy wykorzystaniu techniki laserowej jest odporny na czynniki zewnętrzne. Pieczątki można wykonać na gumkach dowolnego kształtu: kwadratowych, okrągłych i całkowicie niestandardowych, tak, by dopasować je do profilu firmy i przeznaczenia stempla.