cart TWÓJ KOSZYK 0
stempel ślubny

5 pomysłów na nietypowe wykorzystanie pieczątek drewnianych

Pieczątki na drewnianym kołku wielu osobom mogą wydawać się przeżytkiem i reliktem poprzedniej epoki. Nowoczesne automaty samotuszujące zdecydowanie zdominowały rynek, jednak mimo to zwolenników tradycyjnych, drewnianych stempli nie brakuje. Pieczątki drewniane mają swój niepowtarzalny urok oraz wiele zastosowań. Poznaj 5 świetnych pomysłów na wykorzystanie pieczątek na drewnianym kołku.

1.    Pieczątki drewniane, ślubne

Coraz więcej młodych par decyduje się na samodzielne wykonywanie zaproszeń ślubnych oraz winietek na stoły weselne. W takiej sytuacji doskonale sprawdzi się drewniana pieczątka okolicznościowa. W Stempleks dzięki intuicyjnemu i prostemu w obsłudze kreatorowi pieczątek bez problemu stworzysz swój indywidualny wzór. Możesz na nim umieścić miłosną sentencję, wasze imiona czy inicjały i dowolny symbol graficzny. Ślubne pieczątki drewniane są bardzo estetyczne, dzięki czemu mogą być oryginalną pamiątką z tego wielkiego dnia. Niewątpliwym atutem tego rozwiązania są jego koszty (zakup drewnianej pieczątki będzie korzystniejszy ekonomicznie, niż druk kilkudziesięciu zaproszeń) oraz możliwość ponownego wykorzystania kołka. Wystarczy, że zmienisz polimer na nowy, z innym projektem.

2.    Pieczątki drewniane do znakowania dyplomów

Tradycyjne stemple na kołku świetnie sprawdzą się w różnego rodzaju urzędach lub szkołach. Możesz na nich umieścić logo placówki, a w otoku jej dane. Dzięki temu będziesz mógł ją wykorzystać to podbijania dyplomów, zaświadczeń oraz certyfikatów. Dodatkowo, jeżeli dokumenty zostały wydrukowane na błyszczącym papierze kredowym lub pokryte warstwą bezbarwnego laminatu możesz użyć specjalnego szybkoschnącego tuszu. To sprawi, że stempel nie rozmaże się na dyplomie, a całość będzie wyglądała schludnie i elegancko.

3.    Pieczątki drewniane, edukacyjne

Jak wiadomo dzieci najlepiej uczą się poprzez zabawę, dlatego warto zainwestować w drewniane, małe stemple z literami lub cyferkami. Można je wykorzystać na wiele kreatywnych sposobów. Do tego jeśli dokupisz kilka poduszek tuszowych w różnych kolorach – zabawie nie będzie końca. Dzięki temu w prosty sposób możesz nauczyć swoją latorośl alfabetu oraz cyfr.

4.    Pieczątki drewniane dla nauczycieli

Coraz więcej szkół i placówek edukacyjnych odchodzi od tradycyjnych ocen. Bardzo często nauczyciele i wychowawcy, zawłaszcza uczący najmłodsze klasy, stosują tzw. oceny opisowe, wykorzystując do tego celu np. pieczątki drewniane. Na stemplu można umieścić dowolny symbol graficzny – uśmiechniętą buzię czy kciuk uniesiony w górę, które dla dziecka będą oznaczać „Super Ci poszło. Jest bardzo zadowolony/a!”. Jeśli nauczyciel uważa, że uczeń nie przyłożył się należycie do powierzonego mu zadania, może przystawić pieczątkę ze znakiem błyskawicy, zasmuconej twarzy, albo deszczowej chmury. Taki sposób oceniania wspiera rozwój dzieci i w największej mierze kładzie nacisk na ich mocne strony.

5.    Pieczątki drewniane firmowe

Pieczątki drewniane z logo firmy do doskonały i bardzo ekologiczny sposób na znakowanie paczek wychodzących do klienta. Zamiast dziesiątek metrów taśmy samoprzylepnej z nadrukiem możesz wykorzystać do tego celu stempel na drewnianym kołku. Jeśli prowadzisz niewielką manufakturę np. szyjesz ciuszki dziecięce lub sprzedajesz swoje przetwory, pieczątka drewniana pomoże Ci stworzyć piękne i niepowtarzalne zawieszki na słoiczki lub metki do ubranek.

W Stempleks zamówienie drewnianych pieczątek na kołku jest banalnie proste. Możesz skorzystać z naszego kreatora, przesłać nam gotowy projekt lub zlecić wykonanie wzoru naszym doświadczonym grafikom. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszej marki!